250 Shares 1225 views

Bogini ognia i ogniska. Starożytna grecka bogini Hestia

Mitologia Greków była oparta na ich postrzeganie całego świata jako jednego gigantycznego plemiennej społeczności. W każdej opowieści, że uogólnienia różnych stosunków ludzkich i zjawisk natury. Głównie na Olimpie był Zeus. On dyktował ludziom ogólny ład i porządek. Odrębną bóstwo odpowiedzialne za poszczególne obszary życia.

duża rodzina

Najpierw był chaos. To zrodził GAIA – bogini Ziemi. I w głębi Tartaru urodził. Jest to straszna czarna otchłań. Potem następuje szybsza Miłość wszystko, dzień i noc, światła i cienia. I tak dalej.

Stopniowo greccy bogowie i boginie zebrane w społeczności, w której jej członkowie zostali powiązany poprzez krew. Ojcowie, matki, ciotki, wujkowie i kuzyni, bratankowie, wnuki …

Znaki te zostały dodane, Tytani i inne godnego szacunku i czci mieszkańców nieba.

Starożytne ludzie czuli się tak, jakby raz w dwóch równoległych światach. Na Ziemi żył, pracował i wychował dzieci. I on pilnuje na nim tego czy innego boga. To było konieczne, aby przeczytać, aby prosić o pomoc i dziękować. Sluchajcie – musi, inaczej można patron był bardzo zły.

Tak więc starożytny grecki historia, przeplatają się z mitologii, jest bardzo interesująca. Kultura Grecji potężny wpływ na świadomość i życia mieszkańców Imperium Rzymskiego. A ona z kolei potępił ich postawy i tradycję niemal każdego narodu w Europie.

Starożytni bogowie są ściśle związane z indoeuropejskich przekonań religijnych. A ponieważ istnieją podobieństwa w nazwach. Na przykład, Roman bogini Wenus Selena i Grecy byli, odpowiednio, Aurora i Afrodyta. Grecka Ares, patronem żołnierzy, Rzymianie nazwie Mars. Uzdrowiciel Asklepios, odpowiednio, stała Eskulap. Zeus – Jowisz. I tak dalej.

portret zrobił

W starożytnej Grecji, młoda bogini ognia i paleniska Hestia nazwie – jest najstarsza córka Kronosa i Gai. Jej ojciec – bóstwo przewodniczący (lub tytan), syn pierwszego boga nieba (Uran). Matka – Ziemia (Gaja). Słynny Zeus – jej brat. Hades i Posejdon – też. Istnieją dwie siostry w tym nebozhitelnitsy – Demeter i Hera.

Bogini ognia i ogniska Rzymian, który patrzy po zabiegu w domach i zachowania rodzinnego ciepła nazywa Vesta.

Można zapytać, jak to wyglądało Hestia? Ten sam urody Afrodyta – naga iz jabłkiem w prawej ręce – wielu ludzi widziało. Biały marmur do twarzy! Rzeźba Hery – główny bogini na Olimpie, progenitorowych absolutnie wszystkich innych bogów – jest imponująca. I wojownik Atena, córka Zeusa, reprezentujemy. Dopiero teraz świętoszek Hestia – w ludzkiej formie – wcześniej nie reprezentowane. Ale wszystko to było, a więc – w ogniu dzienny paleniska, ogień kościoła, świątynia, mieszkania.

Ale później w miastach nadal pojawiła figury, co jest dość rzadkie. Pojawienie Hestia dopasowane jej charakter. Ta czystość i czystości, odcisk ścisłym moralności. Najczęściej usiadła lub stał w swobodnej pozie. Na pierwszy rzut oka – nic frywolny, jest to najbardziej poważne i surowe. Również ona była zawsze ubrany w długiej sukni.

Stał się symbolem okręgu. Dlatego wszystkie źródła ciepła w mieszkaniach mają swój kształt.

przyrost mocy

Tak się (i jest to bardzo naturalne), bogini ognia i ogniska w tym samym czasie i stał się patronem społeczności każdego miasta. Tylko Hestia ich główne budynki zostały poświęcone. Wewnątrz znajdował się ołtarz, na którym na cześć jej spalania wieczny płomień. A jeśli ktoś z mieszkańców wzrosła z jego ojczyzny w kolonii, wtedy byłoby zabrać latarkę. Przejechałem go delikatnie przez całą drogę do rozpalić ognisko w jego przyszłego domu, w swojej nowej ojczyźnie.

opinie wojny

Nie myśl, że na Olympus – pokoju i łaski. O, tam są szaleje czasami gwałtownych namiętności! Tak, nasza bohaterka jest poważnym Hestia, bogini ogniska domowego, kategorycznie nie dostrzec piękno Afrodyty, zasadniczo nie pochwalam jej zachowania. Ale ma się znakomitą tytuł „bogini miłości i piękna”, był odpowiedzialny również za płodność, wiosnę i całego życia. Ona troszczy się wystarczająco. Krzątała o miłości i małżeństwa, prokreacji. Ona podawana niemowlętom. Pomimo tak dużego zakresu obowiązków, czas piękny flirtować z mężczyznami i Olympus. I jego moc podporządkowane wszystko – i wieczne Bogowie i śmiertelnicy. Kto chce – i że wyśle miłość, jak szczęście czy cierpienie.

Dopiero teraz nie mogła wpływać na „uparty” i niezależna od jej Athena z Artemis i Hestia. Jest powszechnie znany ze swej bezwzględności wobec tych, którzy lubią nie rozpoznać bezpośrednio odrzucił ją.

dobra kompensacja

Hestia była grzeczna. Ale ja żonaty ktoś nie dzieje. Odrzuciła nawet Poseidon – potężnego boga mórz. Pan młody był pozazdroszczenia. Gdy po zwycięstwie nad tytanów bogów na Olimpie zaczął dzielą świat, on ma dużo – wody. Ale to wciąż miał postawę i innych lokalnych bogów. Na przykład, Nerego dobroduszny starzec i bardzo fair. Oto idealne uosobienie cichej i spokojnej głębinach morskich. Jest to obietnica żeglarzy bezpieczne pływanie. Również Ocean – patron wody. Ale to myje ziemię i tworzy źródeł rzek, prądy morskie kieruje. Wreszcie, Proteus – także bóg morza, sprawne pasterskie ogromne stada fok. Ale dzielna Posejdon pchnął cały smaczny kąsek. To się czasem mieszkają greckich bogów i boginie …

Hestia nie jest akceptowana jako uniwersalny ulubionych i rąk i przystojny prawda, ten blond Apollo i mecenasa sztuki. Ona obiecał pozostać dziewicą zawsze. Wtedy Zeus, jej brat dał jej wyłączne prawo. Położył swoją siostrę w centrum dużego domu. Nie była w stanie przedstawić najlepszą ofertę.

Od tego czasu, bogini ogniska pożaru i stał się bardzo cenionym. Ponieważ zaczął identyfikować wszystkie ważne rytuały – ślub związane z narodzinami dzieci i całej rodziny.

Zacznij udanego biznesu

Grecy i żyje dziś jest stare powiedzenie „zacząć Hestii”. Co to znaczy? Surowe i majestatyczne, bardzo odpowiedzialny, bogini ognia i ogniska wziął ofiarę, zanim którykolwiek z jego kapłanów. Bez różnicy – jest to prywatna firma lub publicznego. I przy pomocy tego przedsięwzięcia lud poszedł dobrze. Dlatego mieszkańcy Grecji ustanowić takie wprowadzenie.

Hej, to dokładnie rygorystyczny, wymagający i opiekuńczy dziewczyna, Homer poświęcił swoje najlepsze hymny.

Starożytni greckiej bogini Hestia ludzie czcili na tym samym wysokim poziomie, co Hermes – bóg handlu, zysku inteligencja, zwinność, a nawet elokwencji.

Nawiasem mówiąc, ona przychodzi do ciotki. A jeśli bogini ogniska znajdował się wewnątrz domu, symbol handlowy boga – Post – zestaw w drzwiach. Hestia Ogień dał światło i ciepło w całym domu. Znak Hermesa nie przechodzą próg zła i wszelkiego rodzaju kłopoty, nieszczęścia, zapewnił właściciel bogactwa.

W ten sposób ci bogowie harmonijnie uzupełniają się wzajemnie.

nie podlega wpływowi

Kiedy jesteśmy w jakiejś nowoczesnej kobiety do odróżniania cech Hestia, wtedy pewni: Najbardziej dwuznaczne sytuacja nie będzie mieć to samo negatywny wpływ, jak w innych ludzi. Nad nim nie są ważne i nie ma żadnych kolegów, rodziny lub przyjaciół. Ona pozostaje w osobistym zdaniem zawsze. Nie można kupić obietnic doskonałą kariery, pieniędzy i władzy. Ten znak – krzemień. Ta kobieta – cała osoba, nie podzielone na kawałki.

Święty ogień rodzina

Roman bogini z jego przeznaczeniem, a przyroda, „kopia” z greckiego. Zatem, Zachód – jak siostry Hestia. Miała wielu asystentów. Tak więc, w świątyniach świętego ognia wyglądał dla dziewczynek Vestal. Strzegli spokój, ciepło, lojalność wobec siebie. I jakby tego było obrazem bogini. Żyli oprócz wszystkich. Rzymianie są bardzo zaszczycony i przepisywanie ich zachowanie jako Hestia. Że jest poważnie i uczciwie.

Jeśli jeden z westalkami utraconego dziewictwa, skutki były katastrofalne dla niej. Gniew ludzi jest po prostu straszne.

Wszystkich mieszkańców Olimpu jednej Hestia nie została uwzględniona we wszelkiego rodzaju intryg i konfliktów. A ona nie ma takich uprawnień. Jej zakres – jest mądrość, inteligencja, rozwaga, spokój i sprawiedliwość.

I cnota dzisiaj, ludzkości i dobroci są również związane z bogini Hestia.