885 Shares 7600 views

Ile witaminy D jest potrzebna dla noworodka?

Uważa się, że wszystkie witaminy otrzymujemy z pożywienia. Ale witamina D jest w stanie syntetyzować i nasze ciała, w wystarczającej ilości. Dzieje się (reakcja fotolizy) pod wpływem promieniowania ultrafioletowego widma słonecznego. Ale, niestety, w braku tej witaminy metropolia wciąż powstaje, mimo że jest wysokiej jakości żywności z wystarczającą ryb, jaj i masła. Szczególnie dotknięte tym noworodków, ponieważ są one karmione mlekiem matki i organizm matki nie zawsze przynoszą pożądane elementy w wystarczającej ilości.


Dlatego lekarze często przepisują witaminy D dla niemowląt, w celu uniknięcia powstawania krzywicy, spazmofilii i częste infekcje dróg oddechowych. Fakt, że witamina ta została bardzo mocno zaangażowani w tworzenie układu mięśniowo-szkieletowego i układu nerwowego. Jeśli go brakuje, organizm przestaje wchłaniać wapń i fosfor, wzrost i wzmocnienie kości ulega zawieszeniu, odpowiednio. W tym przypadku, istniejące minerałów w organizmie nerki. Więc witamina D jest bardzo ważne dla noworodków, ponieważ tworzenia szkieletu są na podwyższonym tempie.

Oczywiście, ciało dziecka w końcu przyzwyczaja się do życia w warunkach braku tych ważnych składników mineralnych, w celu ustalenia i procesy metaboliczne jest możliwe, ale deformacja kości zawsze będzie spotkać w powijakach powodu braku przyswajania wapnia. Cierpi jak napięcie mięśni, co z kolei prowadzi do smutnych konsekwencji: może rozwijać płaskostopie, skolioza, zaburzenia widzenia i inne problemy. Ostatnio, American Academy of Neurology opublikował następujące wnioski: wzbogacając swoje pokarmy menu zawierające witaminę D, ciąża zmniejsza ryzyko przyszłego człowieka takich strasznych chorób, jak stwardnienie rozsiane. Więc nie ignoruj zaleceń lekarzy, lekarz witaminy D dla niemowląt dzieci.

Znacznie rzadsze przedawkowanie tej witaminy. Ale to jest bardzo niebezpieczne. Przedawkowanie Objawy generalnie podobne do objawów zatrucia: wymioty, mogą otrzymywać wzrost temperatury nie mniej niebezpieczne odwodnienie i zaparcia. Przy stałym niewielkim nadmiarem witaminy D zazwyczaj rozwija się przewlekłe zatrucie, które po pierwsze sześć miesięcy życia dziecka pojawi się jak w nadciśnieniowego lub ostrej niewydolności nerek. Dlatego nie jest konieczne, aby przepisać witaminy D dla noworodków na własną rękę, tylko lekarz może zobaczyć niezbędne objawy.

W przypadkach przedawkowania pierwszą rzeczą wykluczyć przedostanie się witaminy A w organizmie, jak również produkty, w których występuje wapń. Ponadto, blokery stosuje jak witaminy A i E, które są antagonistami receptora witaminy A. Jeżeli stan ciężki stosowania leczenia skojarzonego w celu usuwania wapnia z organizmu i uzupełniania tracone w trakcie terapii potasu i magnezu.

Jako niemowlęta podając witaminy D? Do zapobiegania domyślnie te są stosowane: dziecko od 21 dni życia, dać dzienny 1 kroplę roztworu oleju, który zawiera substancję czynną 500ME. Odbiór może być zawieszona na oszczędność czasu w strefach klimatycznych, które są wystarczająco insolirovany. Jeśli w nedonoshen dzieci, dawka jest podwojona, a brać witaminy zazwyczaj w ciągu dwóch lat.

Ale podejście jest zawsze indywidualnie, ponieważ dziecko może mieć jakąś chorobę, zdarza się, że matka po prostu zapomina dać witamin w czasie. Dawka terapeutyczna może wyznaczyć lekarza. Zazwyczaj wynosi on 4 krople roztworu. A jeśli nie były już oznaki krzywicy, jest co najmniej 5 kropli.

W każdym razie, witamina D jest potrzebna dla noworodka, ale również profilaktyka i leczenie powinno być uzgodnione z lekarzem.