428 Shares 4589 views

Rasa kurcząt Zagorskaya Salmon: opis, opinie, zdjęcia

Zawierać kurczaka na podmiejskim terenie rentowny i nie jest zbyt kłopotliwe. Nadaje się do trudnych rosyjskich gatunków klimatycznych ptaków, jest wiele. Jest to jeden z nich i Zagorskaya łososia. Kurczaki jest bardzo wydajne i bezpretensjonalny.

Historia hodowli

Uzyskane kury rasy Zagorskaya łosoś był przez skrzyżowanie New Hampshire, Rhode Island, a także White rosyjski i Yurlovsky. Rezultatem jest ptak z jasnym beżowym „łososia” kolor pióra. Prace prowadzono Institute hodowców Zagorsk. Stąd nazwa rasy. mężczyźni z zewnątrz jest bardzo różni się od wyglądu kurcząt. Upierzenie nie mają łososia i biały z czarnym i czerwonym. Wreszcie, rasa została utworzona w 1959 roku. Teraz jest jednym z najbardziej popularnych.

Zagorskaya łosoś rasy kury: opis

Główne cechy wyróżniające to ptak następujące:

  • , szerokość łukowe ciała;
  • sprężyste, dobrze rozwinięta żołądka;
  • arkuszowy wyprostowany grzbiet o średniej wielkości;
  • zażółcenie skóry, nogi i dziób.

Pióro w piersi kurczaka zagorskiej na łososia i ciemnobrązowego grzywę. U mężczyzn piersi, brzuch i ogona są czarne, srebrzyste mane i tylnej czerwonawo-brązowej.

wartość ekonomiczna

Kurki tego gatunku może wzrastać do 2,9-3,2 kg masy ciała, kurczak nieco mniejsze – 2,5-2,7 kg. Całkiem wydajne łosoś kurczaka i jaj produkcja Zagorskaya. Kur tej rasy rodzą się przez cały rok. W ciągu 12 miesięcy od jednego osobnika może złożyć do 200 jaj. Shell nich ma piękny jasnobrązowy kolor. Masa jednego jaja jest 58-62 C. W ogóle, ptak jest rzeczywiście z ekonomicznego punktu widzenia jest bardzo dobry – Zagorskaya łosoś kury rasy. Jej przedstawiciele zdjęcia można zobaczyć na tej stronie.

reprodukcja

Dojrzewanie Zagorje kurczaki łososia dotrzeć wystarczająco wcześnie. Kurczak zaczyna przynosić w wieku 5-5,5 miesięcy. Zapłodnienie jaj w rasie jest doskonała – prawie 96%. W tym młodym wydajność wynosi 88% procent.

Zagorje łosoś – jeden z niewielu współczesnych ras, które zachowały instynkt inkubacji. W związku z tym, że jaja mogą być pozostawione pod klushkami. Ale więcej kurczaków wyjście nadal w inkubatorach.

kury rasy Zagorskaya łosoś jest często używany jako ojciec do wyprodukowania hybrydy. W tym przypadku, hybrydyzacja odbywa się zwykle z New Plymouth i gemshirami. Kury Cornish w celu zmniejszenia i Kuczyński rocznica. W tym i w drugim przypadku, bardzo opłacalne i szybko zyskuje potomstwa masy ciała (1,5 kg do 2,5 miesięcy). Okres trwałości młody łosoś Zagorskaya – 94%.

Zagorskaya łosoś rasy kury: Opinie

Właściciele gospodarstw domowych, że te kurczaki to bardzo dobry zakup i w większości przypadków zaleca początkujących hodowców drobiu. kurczaki produktywność Zagorje, sądząc po opiniach, naprawdę dobre. Niektóre wady to właściciele kurników tylko ich bardzo aktywny charakter, a niektóre „niesforny”. odporność na choroby oceniano jako „doskonałą”. Bardzo drób pochwała i wszystkożerne to kurczak, a także szybki zestaw młodzież waga punkt.

Podsumowując, w inkubatorze

Jeżeli żaden z kurcząt nie siedzieć na jajach i pisklęta można uzyskać w razie potrzeby sztucznie. Inkubatory są tanie teraz, a tym samym do zakupu jakichkolwiek problemów na pewno nie powstają. Jaja kur hodowlanych mogą być zbierane w ciągu dwóch tygodni. Powinny one być przechowywane w temperaturze od 8-15 stopni do tępego końca do góry.

Zaznacz lepiej trzymać wszystkie jaja na raz. Aż do 11 dnia, w którym temperatura w inkubatorze powinna być utrzymywana na 37.7-37.8 ° C. Do 18 – 37.1-37.2, aż do 21 – 36,9. Że jest w trakcie inkubacji, konieczne jest, aby stopniowo zmniejszać stopniowo. Jeśli nie zostanie to zrobione, niektóre kury mogą umrzeć w ostatnim stadium rozwoju do wylęgu lub osłabiona.

Podczas inkubacji jaja powinny być włączone dwa razy dziennie. Byłoby lepiej, aby zapisać je po obu stronach, na przykład litery „U” (rano) i „B” (wieczór), aby uniknąć nieporozumień. Podczas obracania odbywa się i w tym samym czasie rozpylania słaby roztwór nadmanganianu potasu.

kurczaki

Pisklęta rodzą aktywny, opłacalne i krupnenkimi. Zagorskaya łosoś rasy kury – jeden z nielicznych przedstawicieli z których można wyróżnić na podłodze zaraz po wykluciu. W kurcząt na plecach są paski kremowe lub plamki. Petushki Zagorje rasy rodzą się trochę czysty żółty. Po kilku dniach od ich skrzydeł zaczynają rosnąć w czarnych piór. W kurcząt puch różowawy śmietanę. kurcząt Waga zyskują bardzo szybko. Przez trzy miesiące jest on już około 2 kg.

Cechy karmienia

Hodować kurczaki Zagorskaya łosoś różni się dość duży rozmiar. Dlatego ptaki te mogą być podawane nie tylko zboże, ale kukurydzę. Kurczaki jest naprawdę wszystkożerne. Poza ziarna mogą dać warzywa korzeniowe, warzywa, owoce, a nawet szczątki tabeli (na przykład zupy lub owsianki). Pożądane jest, aby karmić trzy lub cztery razy dziennie, na przemian zacieru zbóż. Jeśli roamingu trawa nie rośnie, trzeba rzucać się pomiędzy liśćmi kapusty karmienia kurczaka, quinoa, blaty marchwi, pokrzywy, etc.

Pomimo faktu, że Zagorskaya łosoś kurczak jest bardzo wytrzymałe i opłacalne, musi być karmione wyłącznie świeże, wysokiej jakości produkty. Nie należy podawać spleśniały chleb lub zgniłe marchewki. Ziemniaki mogą być gotowane, i jest możliwe, w wyniku czego otrzymano surowy produkt. W tym drugim przypadku, jest ona usuwana z procesów (są dla kurcząt, jak i dla osób, które są trujące) i pocierać o grubej tarce.

Zacier pewno dodać trochę soli (ważne jest, aby nie przesadzić, w przeciwnym razie może to doprowadzić do zatrucia) i kredę. W celu zwiększenia produkcji jaj dzisiaj wydał specjalną mieszankę. można stopniowo dodawać je dobrze. Warto dać niosek i postrzępione skorupki jaj. W domu lub w roamingu zdecydowanie powinien umieścić pojemnik z gruboziarnistego piasku i małych kamyczków.

Treści Cechy

Oczywiście, jak każda inna, łosoś kury rasy Zagorskaya potrzeby wyposażone stodołę. W domu trzeba wypełnić grzędy (na wysokości 80 cm od podłogi), powiesić gniazdo i umieścić rynnę z pijących. Zawierają zazwyczaj łososia kurczaka w sprawie roamingu. Ten ptak z natury bardzo żywy i aktywny. Dlatego, jej komórki są przeciwwskazane. Wyprowadzanie zrobić przestronny, zwłaszcza w południowej części stodoły. Jeśli zdecydujesz się pozwolić kurczaki prawo w stoczni, za nich będzie musiał wykonać. Ptak jest dość trudne i zawsze znajdzie sposób, aby dostać się do ogrodu magisterskiej lub sąsiada, a jeść warzywa z łóżka.

Zagorskaya łosoś kury rasy, charakterystyka wydajności, który został podany powyżej, wszystko jeszcze inny i toleruje zimna. Dlatego ciepła nie jest koniecznie rzucić. Konieczne jest jednak, aby leżał na podłodze słomy, siana, trociny lub bardzo grubego (co najmniej 40 cm) warstwy. Ta poduszka na zimne dni będzie prawdziwym grzejnik. To zajmie wszystkie rodzaje procesów biologicznych do produkcji ciepła.

Może on zawierać Zagorje zimę i kurczaki bez takiego miotu. Jednak w tym przypadku, ich produkcja jaj będzie znacznie zmniejszyć i zostaną przywrócone tylko przez lato.

Jak widać, w opiece Zagorskaya kur ras łosoś jest bardzo łatwe. Te ptaki jedzą niemal wszystko, rzadko chorują i mają bardzo temperamentu charakter. Z zastrzeżeniem pewnych zasad, co nie jest zbyt wiele, może być dobry pomysł, aby różnicować biurku ekologiczne jaja i pysznego kurczaka.