142 Shares 9966 views

Wawel: zdjęcia i historia

Przez prawie tysiąc lat nad Wisłą stoi wspaniały Wawelu. Był świadkiem wielu wydarzeń historycznych, doznałem wielu wojen, pożary i zniszczenia, aberracje. Ten zamek jest symbolem Polski, miejsce o szczególnym znaczeniu dla Polaków.


Historia zamku

Podczas wykopalisk archeologicznych stwierdzono, że w XI wieku na miejscu znajdowała się osada, a kamienne mury zaczęto budować w 1300 roku, kiedy Wacław II. W XIV wieku Kazimierz Wielki rozpoczął budowę zamku w stylu gotyckim. Od XI i początku XVII wieku Wawel był siedzibą polskich królów i był centrum duchowej i politycznej potęgi kraju.

Okres świetności zamku rozpoczęła się w czasach panowania Zygmunta I, jednak w 1595 roku wybuchł pożar zniszczył struktury. Od tego momentu rozpoczyna się okres jej upadku. W 1609 roku Zygmunt III przeniósł stolicę państwa z Krakowa do Warszawy, chociaż oficjalny status był jeszcze w Krakowie (do 1795 roku).

Wawel w Krakowie przeżył wojny północnej, niemal całkowite zniszczenie Szwedów. W 1724-1728, próba przywrócenia powstał tutaj, ale było nieskuteczne, a na terenie zamku mieściły się koszary austriackiego garnizonu. Oficjalnie własnością Polski, stał się w 1905 roku. Do tej pory nie poddawanych renowacji. W 1978 Kraków został wpisany na listę miast, które są chronione przez UNESCO.

W katedrze średniowiecznego zamku z pogrzebu polskich monarchów, politycznych i kulturowych figur. Leh Valensa w 1994 roku ogłosił Wawelu Historia pomnika o znaczeniu krajowym. W połowie kwietnia 2010 roku został tu pochowany prezydent Leh Kachinsky i jego żona Maria.

Wawel (Kraków, Polska): Description

Na tym samym wzgórzu to kompleks unikatowych zabytków architektonicznych. Główne z nich to katedra św Wacława i Stanisława oraz Zamek Królewski.

Teraz przywrócony Wawel (zdjęcie można zobaczyć poniżej) stoi majestatycznie na zakolu Wisły. Został kupiony od rządu Austrii w 1905 roku i przywrócony na datków obywateli polskich. Wspina się na wzgórze z ulicy Kanoniczej drogą Królewskim można zobaczyć mury obronne długość ponad dwustu metrów. To jest dosłownie usiana małych płytek, na których wyryte są nazwiska 6329 Polaków, którzy wpłat fundusze na zakup, a następnie odbudowa zamku.

Kosciuszko monument

Przy wejściu do wawelskich zwiedzających wita pomnik Tadeushu Kostyushko – popularnego powstania w 1794 roku do lidera. Jest to dokładna kopia pomnika, którego oryginał został zburzony podczas wojny z hitlerowskimi Niemcami na rozkaz niemieckiego gubernatora generalnego.

Po wojnie Niemcy produkowane kopię pomnika, ale krytycy uważają, że koń pod bohatera narodowego „zastąpiono”. Wcześniej był siedzący na smukłą ogiera, teraz pod nim – niemieckie ciężkie konia.

Blokada ekspozycji

Wprowadzanie do sądu, goście mogą wybierać w ich kierunku dyskrecja wycieczki. W Zbrojowni z spoczywa władców Polski, luksusu i mebli, które zostały zachowane przez pracowników muzeum, można podziwiać wspaniałe malowidła średniowiecznych malarzy, którzy przekonują ogromnych rozmiarów.

Miłośnicy historycznych artefaktów będzie z pewnością zainteresowany wystawie „Wawel Zaginiony”. To zasługuje na szczególną uwagę i Katedra tajemnicze i mroczne jaskinie smocze loch.

Wawel w Sali Parlamentu posiada unikalne sufity, które są ozdobione „głów wawelskich” – najlepszych rzeźb z drewna, który jest w postaci ludzkich głów. Krytycy uważają, że te głowice reprezentują Royals aroganckich urzędników, rycerzy, mieszczan, piękne panie.

W skarbcu, można zobaczyć insygnia królów, ceremonialny miecz z pochwy, Szczerbiec, miecz sędziowie kask Radziwiłła Czarnego i innych bezcennych historycznych artefaktów. Wszystko wystawy liczba biletów jest ograniczona, więc wysokość sezonu turystycznego, który zwykle występuje w lecie i wiosną, kończy się w kasie przed południem.

Katedra St .. Wacława i Stanisława

Wiele unikalnych miejsc kultu mogą być dumni z Polski. Wawel, a dokładniej jego katedra jest jednym z nich. Znajduje się on z tyłu Królewskiej Bramy. Od pierwszej struktury, który jest osadzony w XI wieku, zachowały się jedynie niewielkie fragmenty wieży Srebrnych dzwonów i podziemnej kaplicy św Leonard, którego ścianki polscy monarchowie są zakopane.

Jak każdy starego zamku, Kraków podsycana przez licznych legend i tajemnic. Jedna z nich mówi, że co roku w przedświątecznym nocnych królów pochowanych w zamku, przechodząc do Tajnej Rady w tym ponurym lochu, i zastanowić się, jak żyć Polakom.

Semantyczny rdzeń Wawelu jest bazylika wybudowana w stylu gotyckim. Został on zbudowany w XIV wieku. Fasadę zdobią wąskimi oknami Lancet, a nad głównym wejściem znajduje się maswerk okno-różę.

architektura

Główny budynek świątyni otoczony jest przez dwadzieścia kaplic, utworzonych w różnych stylach i w różnym czasie. Mimo to razem tworzą harmonijny zespół. Poza wieżą Srebrnych Dzwonów, który zawdzięcza swoją nazwę od dzwonów, które mają niesamowitą jasność, w sąsiedztwie katedry są dwie wieże – Zigmuntovskaya i zegarek, nazwany tak ze względu na ogromną wieżą zegarową. Wieża Zigmuntovskaya dzwon zawdzięcza swoją nazwę odinnadtsatitonnomu dzwon „Zygmunt”. Został odlany Kraków rycynowy Jan Beemom w 1520 roku.

Ten dzwon połączony z romantyczną wiarę – jeśli ona dotyka ogromną język „Zygmunt”, wkrótce będzie ona dobrze ożenić i być zadowolony z mężem zawsze.

Legenda o Wawelu

Inną atrakcją zamku – Cave of the Dragon, który znajduje się w skale. Na wejściu jest rzeźba, która produkuje niesamowite dźwięki i nawet wyrzucają płomieni.

Muszę powiedzieć, że słowiańskie legendy zawierają wiele odniesień do ogromnego smoka. Legenda o smoku, który „przechwycony” Wawel, chyba najbardziej znanego w Polsce. Ma kilka odmian, ale wyjaśnimy najczęstsze z nich.

Pojawienie się smoka

W starych dawnych czasach w jaskini mieszkał straszny i krwiożerczy smok, który stale wymaganą przez mieszkańców w celu dostosowania go jako ofiarę dla młodych i pięknych dziewczyn. Przez lata trzymał ludzi w strachu. udało się wygrać tylko jeden z synów króla Kraka, założyciela miasta.

W innej wersji tego doszło za panowania Księcia Kraka – mądry i dobry władca. Pod jego kierownictwem miasto rozrastało się, rozwija i powodziło. Ale pewnego dnia, na kłopoty mieszczan pojawił się w jaskini straszliwej Wawel ziejącego ogniem smoka. Stał się regularnym ukraść bydło z pastwisk i odrzucony przez mieszczan, który pojawił się w pobliżu jaskini.

Krak nie był już młody i dobrze wiedział, że nie ma szans, by pokonać potwora. I postanowił zrezygnować z cry: każdy, kto może pokonać smoka, otrzyma nagrodę, jego córki i pół królestwa do rozruchu. I osiągnął miasto odważny, ale żaden z nich nie udało się pokonać bestię. A kiedy mieszkańcy miasta stracił już wszelką nadzieję na wybawienie, ich usługi oferowane drobny chłopiec – jak szewc ucznia, o nazwie Scuba.

To nie ma zamiaru walczyć z mieczem w ręku. Scuba postanowił pokonać przebiegłość smoka. On uboju owiec, z jej żywicy i szary i pozostawione w legowisku bestii. Smok połknął przynętę, a on zachorował. Aby uspokoić ognia, która szalała w środku, zaczął pić z wody Wisły aż do momentu wybuchu.

Przebiegły Scuba szyte skór wielu butach piękny smok i dał je mieszczan. W pamięci mieszczan wylewa Kracke wielkie wzgórze. A dzisiaj smok przypomina rzeźbę, czasami ognisty oddech, który jest zainstalowany przy wejściu do katedry w zamku.