574 Shares 7961 views

Co to jest Wielkanoc, i jak jest obchodzony w różnych nominałach

Co to jest Wielkanoc do świeckiej poradzieckiego człowieka? W przeszłości, kraj spełnił ten dzień subbotnik zawodowych, i niedzielę był zwykły dzień wolny, chyba, że kościoły wojsko duty członków Komsomołu i TNP-Schnick. Następnie, wraz z upadkiem reżimu, wszyscy rzucili się masowo mieć świątecznych ciast, kraszanki i przeciągnij, aby konsekracji świątyni dla wszystkich możliwych paszami, w tym wódki. Ale przed okresem wakacyjnym oczyszczania i samym znaczeniu zmartwychwstania Chrystusa jest dla wielu „z równania”.

tradycja kulturowa, kolejny powód do picia lub nadal jest ucztą dla duszy – to jest Wielkanoc? W rzeczywistości, Pascha był obchodzony przez starożytnych Żydów w pamięci wielkiego exodusu Żydów z niewoli egipskiej. Możesz przeczytać „Exodus” w biblijnej Księdze rozumieniu tego dnia. Religijni Żydzi w tej celebracji jedzenia ofiarnego baranka – baranka, którego krew rozmazany odrzwiach. Ale nasz Pan uhonorowany również w tym dniu „zbliżała się Pascha żydowska, i Jezus udał się do Jerozolimy … Wysłał uczniów i powiedział:” Patrz, gdzie przygotowujemy się do Wielkanocy „- czytamy w Nowym Testamencie. Jednak włożył nowe znaczenie pojęciu.

Co to jest Wielkanoc dla chrześcijan? Jest to przede wszystkim Jezusa przebłagalną ofiarę za wszystkich ludzi. On przyszedł na ten świat, aby dać nam swoje przykazania, i każdemu, kto wierzy, został uratowany. Pokazał swoją śmierć przez śmierć, aby wszyscy ludzie mogli zmartwychwstać do życia wiecznego. Ale Wielkanoc poprzedza Wielki Post: wiernych, tak jak Chrystus na pustyni, należy szybko do 40 dni. Cały tydzień poprzedzający wystąpienie Niedzielę Wielkanocną nazywa Święte sedmits na cześć Męki Pańskiej.

Jeśli mamy przygotować się do Wielkanocy „dla duszy”, musimy przejść przez wszystkie etapy gotowania. Początkowo – ograniczenia w jedzeniu, aby oczyścić swoje ciało i myśli. Prawosławny Wielki Post jest dość ciężka. Zaczyna się w poniedziałek, a kończy się w Wielką Sobotę. Prawosławny nie jeść w tym okresie, nie tylko mięso, ale także produkty mleczne, a niektóre dni duchowieństwo i szczególnie gorliwi wierni spożywają tylko chleb i wodę. Niedzielę tydzień przed Wielkanocą nazywa Palmov (w tradycji rosyjskiej – Palm). W tym dniu, nasz Pan wjechał do Jerozolimy, a ludzie uhonorował go, stawiając na drodze procesji gałęzi palmowych. Jak palmy nie rosną w naszym regionie, aby uczcić nadejście Chrystusa, cięte gałązki wierzby i umieścić je w wodzie do ogrzania puszyste hatch „uszczelnienia”.

Szczególny termin dla tych, którzy wiedzą, co jest Wielkanoc Święty (w rosyjskiej najrzetelniej) czwartek. W tym dniu nie było na Ostatniej Wieczerzy Pana i Apostołów, gdy łamał chleb, dał im, mówiąc: „To jest Ciało moje” Potem Jezus udał się do Ogrodu Getsemani, gdzie modlił się, że kielich cierpienia oszczędził go, został aresztowany przez zdradę Judasza i doprowadzony do Piłata. Wielki Czwartek otrzymał komunię, a kąpać się w zimnej wodzie, oczyszcza organizm z grzechu. Dla protestantów, kluczem dzień jest Wielki Piątek, kiedy Iisus Hristos został ukrzyżowany na Golgocie i umarł na krzyżu. W tym dniu, prawosławni i katolicy szczególnie ścisły post. Sobota – dzień smutku i oczekiwań.

A potem, wreszcie przychodzi niedziela – a nie tylko dzień tygodnia i Zmartwychwstanie Pana. Przez całą noc w prawach świątynie Vigil liturgii, wierni są obdarzone ciasta wielkanocne i pisanki. Dawać prezenty Wielkanoc w tradycji rosyjskiej – to krashanki (jajka, gotowane z barwników spożywczych, lub po prostu ze skórki cebuli celu nadania czerwony – znak przelanej krwi Chrystusa – kolor). Na Ukrainie, pysankas akcję – pięknie malowane jajka i Pasco – okrągłe placki, symbolizujące słońce. Postanowiono również, aby słodkiego ciasta z rodzynkami w postaci baranka. A tutaj w Niemczech w XVI wieku, urodził się ładny zwyczaj, który następnie rozprzestrzenił się na inne kraje. Uważa się, że na Wielkanoc nocy w ogrodzie przed domem są magiczne króliki, którzy zostawiają dzieci pod krzakami prezenty – jajka czekoladowe marcepan. Poranek zaczyna się od tego, że banda dzieciaków grasować pod krzaki w poszukiwaniu porzuconych „zajęcy” (ojców i matek, oczywiście) kulechka.