271 Shares 4673 views

4G-router podać: opis, specyfikacje, opinie

Prawidłowo wybrany router bezprzewodowy dać uzupełnia proces pracuje na działce rekreacji. To może pomóc organizować i wyświetlać filmy i sieci społecznych i przeglądanie zasobów Internetu. Zwłaszcza, że operatorzy powłok wzrasta, stawki za te usługi od czasu do czasu są zredukowane, a imponująca lista wyposażenia. Niekompetentny potencjalny użytkownik w całej tej odmiany jest dość trudne do zrozumienia. Chodzi o spotkanie to wyzwanie i doborze sprzętu sieciowego i pójdzie na niego.


Sposoby organizowania sieci bezprzewodowej

Sieć bezprzewodowa w kraju mogą być zorganizowane w taki sposób:

 • Z smartphone.
 • Korzystanie z routera mobilnego.
 • Z użyciem urządzenia takiego jak stacjonarnego routera dając ze zintegrowanym gniazdem dla kart SIM.
 • Można również rozwiązać ten problem za pomocą stacjonarnego router, modem 4G oraz antenę zewnętrzną.

Każda z tych metod ma zarówno mocne i słabe strony. Chodzi o ich wady i zalety oraz możliwych zastosowań, i będą dalej omawiane.

Dobór sprzętu

Najpierw musimy określić kolejność, jaki rodzaj sieci komórkowej będzie oddziaływać dać router. Istnieje kilka rodzajów sieci komórkowych teraz. Lista ta może być identyfikowane:

 • Sieć GSM. Obejmuje to standardy 2G (w tym przypadku możliwe jest obliczenie szybkości 500 kb / s na najlepsze, a standard ten może być dalej GPRS, WAP lub EDGE), 3G (obecność takich powłok mogą polegać na prędkości kilkudziesięciu megabitów na sekundę, również w tym przypadku mogą występować oznaczenie UMTS, WCDMA HSPA + oraz HSUPA – są pochodne samej techniki i są zgodne ze sobą) i 4G (drugie oznaczenie typu sieci komórkowej – LTE, maksymalna prędkość dotrą do 150 Mbps / s).
 • CDMA sieci. Mają one dwa rodzaje – Rev.A (szybkość transmisji w tym przypadku – 3,1 Mbit / s), a Rev.V (15,6 Mbit / s – szybkość pik dla takich powłok, są czasami określane jako 3G).
 • WiMAX – sieci te są głównie przeznaczone do przekazywania informacji. Prędkość może osiągać do 28 megabajtów na sekundę. czasami są one określane jako 4G.

Cokolwiek to było, ale był to pierwszy typ sieci komórkowych jest obecnie najczęściej stosowanym. Dlatego też, najbardziej prawidłowa orientacja na nich. Ponadto, są one wstecznie kompatybilne ze sobą. Czyli 4G-sprzęt bez problemu mogą pracować w sieci 3G. I ten ostatni może być rejestrowane w pełni operacyjny w dolnej sieci rzędu, to znaczy 2G lub GSM.

Bezprzewodowa sieć smartphone opartych

Najbardziej ekonomiczny i najmniej obronić rozwiązaniem do tworzenia sieci komórkowej w kraju – jest wykorzystanie smartphone. Oczywiście, elastyczność konfiguracji urządzeń mobilnych pozwala w ciągu kilku minut, aby rozwiązać ten problem. Ale teraz z szybkości i jakości pokrycia w tym przypadku może być problem. Wysoka prędkość można uzyskać jedynie w obecności silnego sygnału od operatora sieci komórkowej (czyli stosunkowo blisko wieży).

I ten warunek nie jest miejsce na każdy kraj jest wykonalne. Tak, a nadajnik WiFi wbudowany w smartfonie nie może dać silny sygnał. Dlatego obszar powłoka będzie niewielki w tej sytuacji. W najlepszym przypadku – kilka pokoi na tym samym piętrze. Ale o to, aby przetestować przed zakupem stacjonarnego urządzenia sieciowe, takie podejście jest uzasadnione.

Opcja z mobilnego routera

Można również zakupić specjalnie 4G mobilnego routera do zeznań. Ale to rozwiązanie ma szereg istotnych wad. Ta konieczność do ciągłego monitorowania poziomu naładowania baterii na urządzenie, a słabą komórkowego nadajnika-odbiornika sieci i stosunkowo mały promień działania takiego urządzenia. Główny zakres ich stosowania – jest stworzenie mobilnego punktu dostępu do globalnej sieci w wysokiej jakości pokrowców, czyli w obrębie większych miast.

Jeżeli domek jest stosunkowo blisko (2-3 km) z wież telefonii komórkowej, jest najlepszym rozwiązaniem, które przy niskich kosztach pozwala uzyskać maksymalny wynik. Możliwe jest oczywiście konieczne, aby znaleźć droższe, takie urządzenia z wejściem na antenę i używać go nawet daleko od platform mobilnych. Jednak, takie podejście jest przekształcany w konwencjonalny routera z stacjonarny modem zewnętrzny 4G-C anteny wejściowej. W drugim przypadku, jego wartość jest znacznie mniejsza, a korzystać z urządzenia sieci więcej niż uzasadnione.

Przykłady routerów mobilnych

Jako przykład takiego telefonu routera może być zmniejszona przez Huawei modelu E5573. To świetny-4G Router na przesłuchanie i nie tylko. pojemność wbudowanej baterii 1500 mAh niego. To wystarczy na 4-5 godzin w sieciach 4 generacji. Jest tam również wsparcie dla 2G i 3G.

Kolejną ważną cechą tego urządzenia jest to, że może działać w trybie repeatera. Jedyną wadą tego modelu – wysoki koszt, który jest obecnie około 6000 rubli. Ale w tym przypadku jest to bardziej niż kiedykolwiek uzasadnione: jakość sprzętu bez skazy.

Poprawiono routera w gniazdo dla karty SIM

Ponadto, istnieje dzisiaj, urządzenia takie jak stałe WiFi-routera dać gniazdo do zainstalowania karty SIM. Taki router w zasadzie podwaja poprzednią. Ale tylko urządzenie było ruchome i mogą być przeniesione do każdej części strefy podmiejskiej, w tym przypadku, router zostanie dołączony do gniazda, które jest zainstalowane w zasilaczu.

Ponownie, taki system może działać prawidłowo tylko we względnej bliskości wieży komórkowej, to znaczy w odległości 3 kilometrów. Powyżej tej wartości, sygnał sieci zostanie zmniejszona, a szybkość transmisji – spadać. Dlatego to urządzenie, jak również poprzednie dwie, doskonale nadaje się na przedmieściach dużych miast. To, gdzie komunikacja wieże o wysokiej gęstości, jak również poziom sygnału komórkowego.

Router przykład z gniazdem dla karty SIM

Teraz do czynienia z tymi, które w tej wersji jest, aby wybrać router na przesłuchanie. Jaki jest najlepszy z nich od parametrów i cech? Odpowiedź w tym przypadku jest jeden – 4G-N12 od ASUS. Posiada gniazdo, port 4 jest stworzenie przewodowej części sieci, są dwie anteny, które są 1,5-krotny wzrost zasięgu sygnału WiFi.

Do tego dodać dobrą kosztów panel informacyjny i może być zainstalowany na każdej powierzchni: poziomej lub pionowej. Sam router obsługuje wszystkie bieżące 4. generacji komunikacji GSM. Kolejnym plusem tego modelu – jest łatwy do skonfigurowania. Jedyną rzeczą, którą trzeba – jest ustawienie parametrów sieci WiFi. Cała reszta odbywa się automatycznie – to połączenie z siecią operatora telefonii komórkowej oraz instalację profilu i ustawiania wartości.

Połączenie „stacjonarnych i 4G wejścia Router modem anteny”

Ale co z tymi, którzy mają strefie podmiejskiej z dala od telefonów komórkowych wież? Jak wybrać router im dać? Który zestaw urządzeń sieciowych jest potrzebne, aby zbudować taką sieć? Odpowiedź w tym przypadku pierwszy: Router USB gniazda (które może być zainstalowane w modem zewnętrzny), modem zewnętrzny, z anteny zewnętrznej, drutu łączącego i samej anteny.

Ten zestaw będzie działać w dowolnym miejscu i zapewni zarówno doskonałą jakość sygnału nawet z dala od telefonów komórkowych wież i przesyłania dużych prędkości. Jedyną wadą w tym przypadku – jest wysoki koszt sprzętu ze względu na fakt, że pakiet rozszerza się specjalny koncert z modemem niestandardowym modelu routera kablem, anteny i zasilania.

Dobór sprzętu do stacjonarnego router i modem 4G

Pierwszym krokiem jest, aby zadzwonić na numer telefonu wsparcia abonenta i dowiedzieć się jakość powłoki na obszarze zainteresowania. Także w tym przypadku konieczne jest, aby dowiedzieć się lokalizacji najbliższej wieży komórkowej oraz wyjaśnienie dystans do niego.

Po wybraniu modelu 4G-modem. Musi obsługiwać wszystkie trzy rodzaje najczęstszych sieciach komórkowych, które są oparte na technologii GSM. Ponadto, musi mieć wejście dla anteny zewnętrznej. Następnie należy wybrać antenę zewnętrzną. Im bardziej ona zyskać w decybelach, tym lepiej.

Następnie wybierz WiFi-router z anteną zewnętrzną na przesłuchanie. On musi mieć port USB i musi wspierać wybranego modelu 4G-modemu w oprogramowaniu. Dla większej pewności zaleca się sprawdzić u sprzedawcy 4G-kompatybilnego modemu i routera. Po tym, kupić zestaw wybranych urządzeń sieciowych.

jak skonfigurować

Można, oczywiście, zbudować i skonfigurować urządzenia sieciowe, aby przyciągnąć specjalisty. Ale można samodzielnie wykonać tę operację i utworzenia „hybrydę» 4G WiFi-router, aby zeznawać. Procedura instalacji w tym przypadku jest następująca:

 • Zainstalować kartę SIM do modemu 4G.
 • Wybieramy miejsce zainstalowania anteny. Uchwyt powinien być solidnie przymocowane. Ustawić antenę, ale nie naprawić go.
 • Wybierając miejsce do zainstalowania routera i modemu. Im mniejsza odległość pomiędzy anteną modemu lepszy sygnał, a powyżej szybkości transmisji. Także w pobliżu wylot powinien zorganizować dostawę routera. Zainstalować router i modem. Podłącz zasilacz do routera.
 • Jesteśmy spedycja kabel połączeniowy i podłączyć go do urządzenia.
 • Gdy obwód jest montowane, sprawdzić jego dokładności i dostarcza napięcie.
 • Teraz do dostrajania będzie potrzebował 2 osoby. Ciągłego obracania anteny w kierunku komórkowej układ wieży (sprawia, że jedna osoba) osiągnięcia maksymalnego poziomu sygnału (wartość wygląda drugą osobę). Wartość ta ostatnia jest niezbędna do sterowania komputerem za pomocą specjalnej aplikacji. Po osiągnąć maksymalną wartość, naprawić antenę w tej pozycji.
 • Następnym krokiem jest skonfigurowanie routera na poziomie programu: ustawienie nazwy sieci, kod dostępu do tychże parametrów zasięgu sieci komórkowej.

Router Przykład 4G modem i antena zewnętrzna

Najlepszy Router zeznawać w tym przypadku – to Keenetic 4GIII od ZyXEL. Obsługuje praktycznie wszystkie istniejące modele modemów 4G. ma również doskonałą niezawodność i jest bezpośrednio anteny zewnętrznej 2 (to znaczy strefa sygnał bezprzewodowy będzie zwiększona dwa razy). Tak więc koszt to jest bardzo demokratyczny – około 3000 rubli.

Jest to najlepszy ruter na przesłuchanie dziś. Również ostatnia opcja rozważyć sieci bezprzewodowej umożliwia szybki dostęp w prawie wszystkich przypadkach. Zaleca się go używać, i we wszystkich przypadkach, bez względu na zakres rozpoznawczej stacji bazowej. Będzie on pracować wszędzie. Tylko z odpowiednim zyskiem anteny ma być regulowana.