502 Shares 8163 views

Odpowiednie towary powrót dobrej jakości

Czasami w naszym życiu wystąpić sytuacja, w której jakiś czas później zakupiony rzeczą staje się niepotrzebne i chcesz wrócić z powrotem do sprzedawcy. Aby dowiedzieć się, w jaki sposób dokonać wymiany i zwrotu towaru dobrej jakości nie każdy wie. W takich przypadkach konieczne jest odwołanie się do art 25 ustawy RF „O ochronie praw konsumentów.


Powody do przeprowadzenia zwrotu i wymiany towaru dobrej jakości


Załóżmy, że masz zakupionych przedmiotów nieżywnościowych, takich jak szafy wysokiej jakości, ale z jakiegoś powodu nie pasuje. W naszym przypadku, szafa może być szerszy nisza przewidziano instalowania go kilka centymetrów – to zdajesz sobie sprawę z domu, zbierając wszystkie szczegóły swojego gabinetu i próbuje „push”. Oznacza to, że nie jest właściwy do Ciebie na podstawie wielkości, wymiarów i kształtu. W tym przypadku, masz pełne prawo do zwrotu towaru dobrej jakości. Dla tego produktu Daj oryginalną formę. W przypadku szafę – zdemontować go, dodać szczegóły w oknie i sprawdzić jego integralność. Ponadto konieczne jest, aby wziąć kasę (znak towarowy) sprawdzane. W przypadku braku (utratą) sprawdzić zwróconych towarów dobrej jakości jest nieco bardziej skomplikowane, można użyć zamiast świadectwa ludzi, którzy byli obecni przy zakupie produktu (przyjaciół, znajomych, krewnych).


Należy pamiętać, że powrót dobrej jakości jest możliwe tylko przez dwa tygodnie od daty zakupu (14 dni), tego samego dnia nabycia nie jest zawarty w tym okresie. Oznacza to, że kupując towary 05.18.2013 (data zakupu), można go wymienić na dowolny dzień (do 06/01/13). nie będą rozpatrywane weekend pracownicy sklepu. Tak więc, jeśli istnieje sposób, że doszli do 3.6.13, ale towary nie zostały zaakceptowane, powołując się na weekend, aby udowodnić słuszność okresie zgodności wymianę lub zwrot zakupionych przedmiotów posiada sąd, który niewątpliwie będzie miała swoje argumenty pod uwagę. Ale mimo to zaleca się, aby przyjść do sklepu kilka dni wcześniej niż po odczekaniu decyzji sądu kilka miesięcy.

Kto mogę skontaktować się ze sklepem, jeśli zwróci odpowiednią jakość lub wymiany?

Aby rozpocząć, należy udać się i patrzeć na innych podobnych towarów. Następnie udać się do sprzedawcy i uprzejmie poprosić go, aby zastąpić produkt, wyjaśniając sytuację. Gdy pojawi się monit innym przypadku określić jego wymiary, a jeśli są spełnione, pisać w dwóch egzemplarzach, wniosek o wymianę towarów (dyrektor imię kupca). Oświadczenie musi określić, że każdy produkt został zwrócony, a niektóre są z prośbą, aby dać w zamian, podpisać go i pamiętaj, aby określić datę podpisania dokumentu. pracownik sklepu musi wskazać swoje dane w całości (nazwisko i stanowisko), wskazują, że otrzymał od towarów, nagrać go i umieścić cechy malarstwa. Jeśli wybrany produkt będzie droższy poprzednie, próbować negocjować dopłacić różnicę do sprzedającego.


Jeśli po powrocie do sklepu, nie można znaleźć te produkty, które mogą wymieniać element (na przykład szafki wymagane wymiary sprzedane) musi być ręcznie przenieść towar do sprzedawcy. Następnie należy napisać oświadczenie, w którym wskaże swój wniosek o zwrot środków wpłaconych za towar nie później niż trzy dni (licząc od daty powrotu).

Jeśli sprzedawca odmawia zmiany produktu lub zabrać ją z powrotem, można odwołać się do kierownika sklepu. Jeśli nie ma, to zostały odrzucone, wysłać pocztą do sklepu pisemne oświadczenie, w którym prosił, aby określić datę i czas, kiedy należy udać się do sklepu o zwrot lub wymianę towaru. Jeśli odpowiedź ze sklepu nie otrzymaliśmy natychmiast skontaktować się z pozwu przeciwko sklepu lub przedsiębiorcę w sądzie.

Przed skontaktowaniem się ze sklepem warto zastanowić się, że istnieje lista nie być wymieniane lub zwracane towary. Produkty te, zgodnie z normami określonymi w Rozporządzeniu z dnia 19 stycznia 1988 rząd Federacji Rosyjskiej №55 zawierać biżuterię, artykuły gospodarstwa domowego, książek, produktów kosmetycznych i perfum i innych.