254 Shares 4421 views

„Bohaterowie naszych czasów”. Opis znaków w kontekście społeczno-psychologicznego znaczenia produktu

Kultowa powieść „Hero of Our Time”, opis postaci i fabuła zszedł w historii literatury rosyjskiej jako nieśmiertelne klasyki. Każdy znak jest zarejestrowany, tak aby czytelnik nie może pomóc uczucie obecności w rozłożeniu powieści.


Historia powstania

Michaił Lermontow, najwyraźniej nie miał pojęcia, że bohaterowie jego opowieści o niesławnej bandera Pieczorin na zawsze przejdzie do historii i będzie postrzegany przez współczesnych jako bohaterów naszych czasów. Opis bohaterów nie pozostawia wątpliwości, że autor pracował ciężko, aby przekształcić istniejące oddzielne historie w spójną historię. Lermontow napisał jego trzech lat, dzięki czemu każdy rozdział osobno w czasopiśmie „not z Ojczyzny”.

Wydarzenia w powieści ze względu na pobyt pisarza na wygnaniu na Kaukazie. Literacki nie ustanowiły pełnego chronologiczną kolejność pisania poszczególnych rozdziałów pracy, ale znaleźli wiele dowodów wskazujących na podobieństwa znaków z niektórych osobistości, z którymi skontaktowano się pomocą łącza Mihail Yurevich Lermontov.

Literackie urządzenia autora przekazywania bohaterów obrazu

Opis „Bohatera naszych czasów” nie może być ważne, jeśli nie określić, że jest to jeden z pierwszych w historii literatury rosyjskiej, powieści napisanej w stylu realizmu społecznego i psychologicznego. Należy zauważyć, że prace pisanie wpłynęły panowały w tamtych czasach, globalne zmiany w dziedzinie literatury, kiedy pisarze zostały przeniesione na zupełnie nowy poziom opisu bohaterów.

Michaił Lermontow pierwszy udało się zaprezentować czytelnikom wizerunek głównego bohatera z pozycji kilku stron. Głównymi aktorami są Ensign Pieczorin, księżniczka Maria, córka księcia Bel, Kazbich, kapitan, syn księcia Azamat, Junker Grushnitski. Historia splot ich losy w powieści odsłonić trzy narratora. I napisany specjalnie stosować tę technikę do czytelników najdokładniej pojawiły „bohaterów naszych czasów”. Opis pozostało znaków bo to kompletna i symboliczny. Fakt, że Michaił jest nie tylko dobrze przemyślane się z opisem wydarzeń z perspektywy trzech różnych osobowości, ale również uciekają się do psychologicznej sztuczki, gdzie rola opowiadania były trzy rodzaje ludzi: centralny charakter imprezy, obserwator i wreszcie człowiek, nieszkodliwe zdarzeń.

Specjalny odbiór z którym autor umiejętnie poradził sobie ze swoim zadaniem – aby pokryć wszystkie subtelności duszy Pieczorin – naruszenie chronologicznej kolejności rozdziałów. Lermontow, który postanowił połączyć poszczególne historie w powieści, planowana do eskalacji atmosferę i sprawiają, że czytelnik drży w oczekiwaniu na finał.

„Bohaterowie naszych czasów” (opis bohaterów) – jest to istotą wizji autora Lost Souls, bluźniercze sprzeczności, biegnąc w ciemnym otoczeniu, będąc w tym czasie. Główną rolę odgrywa Pieczorin, który stał się łącznikiem pomiędzy wszystkimi oddzielnych fragmentów powieści. Pozostałe postacie muszą przez pryzmat ich interakcje ujawniają Dodatkowe aspekty Ensign osobowość.

Obraz Pieczorin w powieści „Bohater naszych czasów”. Bohaterowie Opis Bela, Kazbich i Azamat

Niezwykle pojemny obraz młodego chorążego był pokaz typowego młodych chłopców lat 30-tych 19 wieku. Będąc obdarzona urodą, bogactwo i możliwości, to bohater nie czuje satysfakcji w życiu, nie mogłem cieszyć się korzyściami płynącymi z jego współpracowników. Jednak pomimo głębokich stereotypy, że postać z treścią psychicznego powinien płynąć z prądem, Lermontow atrybuty Petchorin namiętne pragnienie odnalezienia sensu życia poprzez ciągłe „sporu” z losem.

Powieści „Bohaterowie naszych czasów”, opis bohaterów i wydarzeń z absolutną precyzją wyświetlaczu wszystko psychicznego deprawacja Lermontow pokolenia. Napisany z absolutną precyzją opisuje nie tylko charakter znaków, ale także ich wygląd, dzięki czemu czytelnik może lepiej zrozumieć, jak „nigdy nie śmieją oczy Pieczorin” może pojawić się w pewnej sytuacji.

Ważną rolę we znaki pracochłonne i niespójne zabaw Bela, Kazbich i Azamat. Lermontow nadaje każdej z tych postaci jest unikalność duszy z pozorną organicznym. Autor nawiązuje w powieści, że siła tradycji i zwyczajów ma silny wpływ na zachowanie ludzi, ale to nie wskazują na rozwój osobowości.

Główny nacisk w obrazie Kazbich Lermontow sprawia, że do opisu integralności jego naturze. Być może w tym celu, autor stara się ograniczyć prostych słów, mówiąc o elementach zewnętrznych bohatera. Kazbich przed czytnikiem silną wolę i zdecydowany człowiek, który docenia najwięcej swobody i czynów – prawdziwy góral. Lermontow nie stara się uczynić z niego coś w rodzaju romantycznego wojownika, i wskazuje na silny związek z ustalonymi tradycji ludzi, dla których góry nade wszystko cenił obowiązku i honoru.

Azamat ma mniej tradycyjnie w kategoriach opisując górali. On jest jak młody prototypu Kazbich, która jeszcze nie utraciła zgorszenie i odważny, ale przez lata przekształcić brata.

Bela dzięki staraniom Lermontowa wydaje się namiętnej natury Reader, zdolnym do miłości z serca. To patrz początek czytać osoba zamierzająca godnej jej leczenia. To nie jest pozbawiony szacunku do samego siebie, jej duch nie łamać drogich prezentów lub lubieżne grzeczności. Dostała niewielką replikę powieści. Wydaje się, że autor chciał czytelnikowi sam wiedział o szalejących namiętności w sercu dziewczyny, analizuj jej zachowanie.

Znaczenie społeczne powieści

Opis powieści „Bohater naszych czasów” pokazuje, że pierwszy Lermontow, który wśród swoich rówieśników udało się w centrum fabuły dostarczyć nie same zdarzenia i wewnętrzny świat głównego bohatera. Był w stanie opisać duchowych poszukiwań Pieczorin jako ciągły proces, a nie stan statyczny. Aby osiągnąć ten efekt spowodowany był trick literackiego pisarza z naruszeniem historycznych wydarzeń w historii, dlatego niemożliwe jest, aby skupić się czytelnika na wydarzeniach, jest on zmuszony zwrócić ich uwagę na jedynego przyjaciela swego obiektu, który jednoczy wszystkie rozdziały – Pieczorin.

Lermontow udało tak naturalnie opisać znaki duszy, są one zawsze zakorzenione w umysłach czytelników jak bohaterów naszych czasów.