121 Shares 9496 views

Młodzieńcze krwawienie: przyczyny, różnicowaniu i leczenie

Młodzieńcze krwawienie jest dość powszechne zaburzenia układu rozrodczego podczas dojrzewania. Z tym samym problemem dla wielu dziewcząt, więc ważne jest, aby wiedzieć na temat przyczyn i objawów choroby. Wszakże w przypadku braku wykwalifikowanej pomocy medycznej dolegliwość może prowadzić do niebezpiecznych i nieprzyjemnych konsekwencji, w tym niepłodności.

Więc dlaczego pojawiają zaburzeń krwawienia? Jakie formy choroby istnieje? Co to jest proces diagnozowania i czy zawsze jest to możliwe, aby zauważyć obecność choroby na własną rękę? Jakie zabiegi można liczyć młodego pacjenta? Czy istnieją sposoby zapobiegania i leczenia krajowym? Do jakiego lekarza zająć? Odpowiedzi na te pytania są interesujące dla wielu dziewcząt.

Co młodzieńcze krwawienie?

Krwawienie z macicy w okresie dojrzewania – dość powszechny problem. Według statystyk, około 20-30% dziewcząt twarzą w jakiejś postaci tej choroby. Należy od razu zauważyć, że występowanie krwawienia macicy nie wiąże się z organicznych zmian układu rozrodczego. Głównymi czynnikami, w tym przypadku, jest to naruszenie hormonalnej tle.

Dojrzewanie u dziewcząt odbywa się na różne sposoby. Co więcej, trudno nawet ustalić dokładną granicę wieku dla pokwitania, jak niektóre dziewczyny, on zaczyna się o 8 lat, podczas gdy inni – w 11. Normalnie aktywny rozwój układu rozrodczego nie wcześniej niż 8 lat zaczyna się i powinno być zakończone przed osiągnięciem wieku szesnastu lat. Z drugiej strony, nie może być zmiany – na przykład, pierwsza miesiączka często pojawiają się w dziewczyn 18 lat.

Organizm jest dziewczyna przechodzi poważne zmiany. Jednocześnie w procesie rozwoju zaangażowany nie tylko macicy i jajników, ale także obszary mózgu, reguluje produkcję żeńskich hormonów płciowych. To właśnie podczas tego okresu stabilności hormonalnej poziomach i badano pokwitania krwawienia z macicy, co często pokrywają się w czasie z początkiem owulacji. Więc co robić w takich przypadkach? patrz, co eksperci?

Juvenile krwawienia z macicy u młodzieży: Przyczyny

Oczywiście, przede wszystkim pacjentów, jak i ich rodzice są zainteresowani przyczyn choroby. Młodzieńcze krwawienie często spowodowane synchronicznego działania jajników i układ podwzgórzowo-przysadkowej. Ta część mózgu jest rodzajem „centrum sterowania”. Tutaj są produkowane neurohormony które kontrolują pracę wszystkich gruczołów dokrewnych, w tym organów układu rozrodczego. Na tle desynchronizacją naruszone folikulogenezy proces, który prowadzi do zmiany funkcji normalnej miesiączki.

W przypadku naruszenia relacji między mózgu i jajników często rozwija giperestageniya (gwałtowny wzrost poziomu estrogenu we krwi). To z kolei prowadzi do rozrostu endometrium macicy. Często na tle takich awarii, powstawanie torbieli w narządach rozrodczych.

Od funkcjonalne krwawienie z macicy w młodzieńczym wieku są związane z niestabilnością hormonalnej tle, można wybrać kilka czynników ryzyka. Na przykład, stałe naprężenie, stres nerwowy, wyczerpanie emocjonalne wpływa na wydzielanie hormonów, dlatego może również powodować krwawienie.

Według statystyk, wiele nastoletnich dziewcząt do czynienia z podobnym problemem po przebytych chorobach zakaźnych, w tym przeziębienia, różyczka, ospa wietrzna, grypa, świnka, a czynniki ryzyka itd. D. obejmują i przewlekłe choroby zapalne, które stopniowo niszczących rezerwy organizmu, na przykład, zapalenie migdałków.

Patologia może być wywołane przez intensywne ćwiczenia fizyczne, regularne treningi (zwłaszcza dziewcząt, które są profesjonalnie zaangażowanych w sporcie). To ma sens i odpowiedniej diety, dlatego dieta powinna zawierać wszystkie minerały i witaminy. Często krwawienie rozpoczyna się po ciężkiej hipotermii.

Przyczyny obejmują występowanie zaburzeń krwawienia i krzepnięcia, ale taki stan jest związany nie tylko z macicy – utrata krwi może być niemal w dowolnym miejscu na ciele, a to jest bardzo trudne do zatrzymania.

Jest udowodnione, że istnieje pewna predyspozycja genetyczna. Zauważono, że jeśli matka ma problemu ciąży, zatrucie ciążowe, zaburzenia układu rozrodczego lub taką samą młodzieńczą krwawienia z macicy w okresie dojrzewania, szanse na rozwój choroby poprzez jej córek jest znacznie wyższa.

patologie

W zależności od konkretnych zmian hormonalnych młodzieńcze krwawienia z macicy mogą być dwojakiego rodzaju:

  • Giperestroennye patologia, która, nawiasem mówiąc, są często obserwowane. Powstają one na tle rosnącego poziomu estrogenów i towarzyszy ciężkim, przedłużonego uwalniania dróg rodnych. Zazwyczaj takie krwawienia występują po krótkim opóźnieniu miesiączki (1 do 3 miesięcy).
  • Rzadziej pacjentów zdiagnozowano gopoestrogennye pleśni rozwijającej się na tle braku estrogenów. Typowo, krwawienie rozpoczyna się po długim okresie zwłoki miesiączki (2 do 8 miesięcy). Wybór nie jest zbyt ciężki i często szybko znikają same.

Jakie są objawy towarzyszą patologii?

Niestety, dość często nastoletnie dziewczęta nie potrafią odróżnić krwawienia z miesiączką. Nawiasem mówiąc, pierwsze odcinki patologii często spada na pierwszej miesiączki. Jednakże mogą one trwać przez kilka lat po wystąpieniu owulacji.

Krwawienie jest rzadko towarzyszy silny ból. Niemniej jednak, możemy zauważyć zwiększoną ilość wydzieliny. Często krwawienie trwa przez kilka kolejnych dni (8 lub więcej) – budzi obawy. Patologia może przejawiać się nie tylko podczas miesiączki, ale również pomiędzy nimi. Ponadto, skrócenie czasu cyklu – to jest mniej niż 21 dni.

Na tle stałego niedokrwistości utraty krwi. Dziewczyny skarżą się na osłabienie, przewlekłe zmęczenie, spadek wydajności, problemy, zmęczenie, uporczywe zawroty głowy nauki. Skóra staje się blada.

Jakie są możliwe powikłania?

Natychmiast warto zauważyć, że dziewczęta w wieku 18 lat i więcej, co do zasady, nie są już cierpi z takimi patologiami jak hormony nie prawidłowo wyrównać za pomocą terapii. Ale jeśli nie jest właściwie leczone lub nawet jego brak, konsekwencje mogą być niebezpieczne.

Masywna utrata krwi jest niebezpieczne samo w sobie. Ponadto, nawracające krwawienia prowadzi do anemii. Z kolei, choroba jest obarczona głodu tlenowego i zmęczenia. Jest również możliwe opracowanie trwałych zaburzeń hormonalnych, które powodują wiele problemów, łącznie z tworzeniem cyst i w tkankach guzów jajnika, jak i bezpłodność.

Nowoczesne metody diagnozowania

Oczywiście, proces diagnostyczny powinien obejmować kilka etapów. Pierwszy Adolescent Gynecology spróbować skompilować pełną historię medyczną. Ważne jest, aby wiedzieć, że gdy uwolnienie czy czynniki wytrącające, czy cierpi z powodu chorób ginekologicznych macierzystych pacjenta jeśli doznała żadnych chorób zakaźnych i tak dalej. D.

Dalsze przeprowadzone standardowe badanie ginekologiczne, a następnie USG narządów miednicy – daje możliwość oceny stanu jajników, aby wykryć obecność torbieli lub innych narośli, sprawdź tam czy proces zapalny, itd. W celu bardziej dokładnego zbadania wewnętrznych narządów płciowych, czasami .. histeroskopia jest wykonywana.

Ze względu młodzieńcze krwawienie dziewcząt związany z nierównowagą hormonalną, jest to obowiązkowe części diagnostyczne testy krwi hormonów. W szczególności należy sprawdzić poziom progesteronu, FSH, estradiolu, LH, testosteronu i hormonów tarczycy. Przy określaniu łamania pacjenta czasami kierowane do skrobakowego endokrynologa.

W zależności od danych uzyskanych w testach diagnostycznych w krzepnięciu krwi może być prowadzone dalej. Dopiero po otrzymaniu wszystkich wymaganych danych lekarz może stanowić skuteczny schemat leczenia.

Leczenie farmakologiczne: Preparaty do zatrzymania krwawienia macicy

Leczenie takich chorób, w zależności od jej nasilenia, oraz rozwoju przyczyny. Jeżeli nieletni krwawienie z macicy w taki czy inny sposób związane ze stresem emocjonalnym lub fizycznym, muszą one zostać wyeliminowane – czasem wystarczy epizodów choroby nie są powtarzane.

Niestety, w większości przypadków, stan pacjentów cięższe krwawienie i wymagają hospitalizacji. Pierwszym zadaniem w tym przypadku jest powstrzymanie utraty krwi. Do wyznaczenia początku dziewcząt ściągające leki, w szczególności „Vikasol”, „Dicynonum” i kwas aminokapronowy i Ascorutinum. Musisz również odbieranie oksytocynę, która powoduje skurcze macicy i pomaga zatrzymać krwawienie. Dożylnie roztwór glukozy.

Jeśli powyższy schemat leczenia nie ma pożądanego efektu, jeśli pacjent ma przepisane hormony estrogenowe leki gestanennye w powyższym prywatności „Marvel”, „Rigevidon”, „Mersilon”. Takie leki są w większości przypadków, aby pomóc zatrzymać utratę krwi w ciągu dnia, po czym stopniowo zmniejszać dawkę. Niemniej jednak, przebieg przyjmowania tabletek trwa 21 dni. Ta terapia nie tylko eliminuje krwawienie, ale także stopniowo normalizować normalnego cyklu miesiączkowego, co jest ważne, zwłaszcza gdy patologia związana jest z poważnym brakiem równowagi hormonalnej.

Ponadto, pacjent jest przepisywany spożycie kompleksów witaminowych, narzędzi żelaznych, sosudoukreplyayuschee leków – pomaga wyeliminować anemię i przywrócić równowagę minerałów i składników odżywczych w organizmie. W przypadku ciężkiej niedokrwistości wymaga nie tylko żelazo ustnej, a także kwasu foliowego, witaminy C i witaminy B12. Masywna utrata krwi jest wskazaniem do transfuzji czerwonych krwinek i osocza świeżo mrożonego. Konieczne i fizjoterapii. Kompleksowe leczenie powinno zawierać również wykonalny ćwiczeń, zdrowej diety, odpowiedni tryb pracy i odpoczynku.

Jeżeli wystąpi krwawienie w tle stresu lub związane z czynnikami psychologicznymi, to obowiązkowa konsultacja z terapeutą. Czasami trzeba przyjmowanie leków uspokajających i innych leków.

Leczenie chirurgiczne gdy jest to potrzebne?

W niektórych przypadkach ta patologia wymaga operacji. Histeroskopia jest wykonywana z łyżeczkowanie diagnostyczne macicy. Ta procedura jest zwykle wykonywane w znieczuleniu ogólnym, ale jest to możliwe przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Jeśli to możliwe, lekarz zachowuje błonę dziewiczą. Otrzymał podczas skrobania tkanki jest następnie przesyłana do laboratorium w celu dalszych badań.

Interwencja chirurgiczna jest wymagane w dłuższej masywnego krwawienia, które nie mogą być ustawiane przez konserwatywnych środków. Ale nawet po skrobaniu pacjent wymaga leczenia lekami, w tym hormonów. Warto zauważyć, że gdy operacja zaburzenia krwawienia w każdym razie jest to niemożliwe do przeprowadzenia.

Czy istnieją skuteczne metody zapobiegania?

Nie jest tajemnicą, że czasami jest o wiele łatwiejsze, aby zapobiec rozwojowi choroby niż na leczenie, a potem radzić sobie z komplikacjami. Współczesna medycyna zaleca profilaktycznej terapii podtrzymującej, aby zapobiec dalszemu krwawienie.

Od piątego do piętnastego dnia cyklu menstruacyjnego jest przewidziane dla pacjentów otrzymujących foliowego, witaminy E i kwasu glutaminowego, i roztwór witamin B dożylnie. Od 16 do 26 dnia cyklu programu terapii wygląda inaczej – dziewczęta brać kwas askorbinowy i witaminy B. Zabieg ten przeprowadza się w ciągu trzech miesięcy po ustaniu krwawienia, a według opinii, daje bardzo dobre rezultaty.

Jeśli hemostazy przeprowadzono stosując leki hormonalne, pacjent przedstawia odbiór małych dawkach progestagenów, szczególnie „LOGEST”, „Novinet”, „Silest” i niektóre inne leki. Dziewczyna, która jest wykonywana z późniejsze zgarniania zatrzymania krwawienia hormon, progestagen podawano estrogen leki.

Naturalnie, w kluczowym okresie rehabilitacji mają wspólne procedury dla zdrowia. Ważne jest prawidłowe odżywianie. Należy zachować ostrożność tak, że organizm dostaje wystarczającej ilości witamin i minerałów. Dwa razy w roku zaleca się profilaktyczne podawanie kompleksów witaminowych.

To nie tylko zapobiega występowaniu krwawień w przyszłości, ale również przyczynić się do normalizacji cyklu miesiączkowego, ustalenie pracę układu rozrodczego.

Pozytywny wpływ na zdrowie regularnych ćwiczeń (ich intensywność powinna stopniowo zwiększać), pływanie, spacery na świeżym powietrzu, relaks nad morzem, turystyki aktywnej, zabiegi lecznicze.

Leczenie środków ludowej: Czy to jest możliwe?

Wielu pacjentów interesuje pytania o to, czy środki folk zatrzymać krwawienie tam. Oczywiście, uzdrowicieli ludowych oferują kilka sposobów radzenia sobie z chorobą.

Na przykład, skuteczne sposoby uważa się za wlew pokrzywy i krwawnika. Gotować trzeba szlifować 25 g liści pokrzywy i krwawnika kwiaty. Łyżka Gotową mieszankę przegotowanej wody, a następnie podawać w ciągu dwóch godzin. Środki potrzebne się trzy razy dziennie po 100 ml. Kurs jest terapia domu trwa 10 dni. Uważa się, że urządzenie zapobiega krwawienia z macicy w przyszłości.

Zatrzymać utratę krwi jest możliwe za pomocą pomarańczowego bulionu. Najpierw trzeba oczyścić siedem pomarańcze, obierz je zalać litrem wrzątku. Mieszanina powinna gotować tak długo, jak pan pozostanie tylko jedną trzecią swojej pierwotnej objętości. W bulionie do smaku, można dodać trochę cukru. Podjąć zalecane 12 łyżki 3-4 razy dziennie. Uważa się, że zatrzymanie krwawienia za pomocą tych leków może mieć dwa dni później.

Można przygotować herbatę z jarzębina. Weź równe części jagód jarzębiny i liści mięty i wymieszać je. 10 g gotowej mieszanki wlać szkła wrzącą wodą i pozostawiono zużyta. Picie herbaty jest zalecana trzy razy dziennie. Co do zasady, pełne odzyskanie występuje po 2-4 dniach od rozpoczęcia leczenia.

Pomimo wielu popularnych receptur, nie zapomnij, że młodzieńcze krwawienie – bardzo poważny problem. Utrata dużej ilości krwi grozi niebezpiecznymi konsekwencjami dla całego organizmu. Ponadto, środki do domu nie są w stanie unormować hormony. Dlatego przed zastosowaniem jakichkolwiek leków domowych powinny skonsultować się z lekarzem. Krwawienie z macicy wymaga natychmiastowej opieki medycznej – nie warte ryzyka dla zdrowia.