704 Shares 2515 views

Jaki jest jadalnia? Cafe-jadalnia pokój: funkcje, usługi i opinie

Podobnie jak to, czy nie, i zawsze chcą jeść. Jadalnia jest zdecydowanie opcja najbardziej przystępne, gdzie można smacznie i niedrogo obiad, idź do domu, jeśli nie jest to możliwe. Wszystko ze szkoły pamiętają klasyczne dania, które są podstawą menu. Zupy i owsianka, pyszne ciasta, zapiekanek, i oczywiście, sok. Ale dzisiaj chcemy zrozumieć bardziej szczegółowo, co jadalni.


Zaczniemy od definicji

Każda duża organizacja ma punkt organizowania gorących posiłków. Jest to przede wszystkim szkoły i przedszkola, różne fabryki i zakłady. W ten sposób, stopniowo opuszczają determinację co jadalni. To jest publiczna czy służąc pewien kontyngent konsumentów, firma catering. Istnieją inne funkcje, które można szybko zrozumieć, co tę instytucję przed wami. Jest to specyficzny styl pomieszczenia, rodzaj wystroju i organizacji obsługujących potraw. Jest to możliwe i w inny sposób, aby odpowiedzieć na pytanie, jaka jest jadalnia. Jest to przedsiębiorstwo produkcji i sprzedaży żywności, zgodnie z zróżnicowane menu, namalowany przez dzień wcześniej.

usług gastronomicznych

Jeśli powiesz, bardzo krótko, ten przepis ludności z ciepłą usług gastronomicznych. Kto z nas nie miał biec do najbliższego jadalni gdy godzina kolacji podszedł i wciąż daleko od domu? Jaki jest jadalnia, to zazwyczaj nie jest konieczne do wyjaśnienia. Firma świadczy usługi w zakresie produkcji wyrobów kulinarnych, zróżnicowanych według dnia tygodnia lub specjalnych diet, jeśli mówimy o pracowników, uczniów i turystów. Ponadto, firma tworzy warunki sprzedaży i konsumpcji gotowego produktu.

rodzaje stole

Tak więc, znaczenie „jadalni” stał się dość oczywiste. Jednakże są one sklasyfikowane według kilku kryteriów, że jesteśmy z wami i dyskutować. Na przykład, w zakresie od produktów sprzedawanych można odróżnić ogólnego typu kulinarne pokoju i diety. Te ostatnie można podzielić na kilka typów, w zależności od tego, na jakie choroby zaleca się tej diety.

Słowo „jadalnia”, a jego definicja jest zwykle intuicyjny urzędnicy i uczniowie. Zapytać: dlaczego? Tak, bo oni zawsze korzystać z usług gastronomicznych. Obsługiwane przez kontyngent konsumentów postanowił przeznaczyć szkoły lub studenta, a także pracy w jadalni. Odróżnić je od lokalizacji. Na przykład, miejskich jadalnia dostępna dla wszystkich, a w miejscu pracy lub nauki znajduje się instytucja normalnie zamknięty.

Cechy jadalnię do produkcji

Chcemy trochę więcej, aby zatrzymać się w tym podziale, ponieważ każda z tych definicji niesie ładunek funkcjonalną. jadalnie publiczna często znajdują się w najbardziej ruchliwych miejscach miasta i są zaprojektowane, aby zapewnić gorące obiady, śniadania i kolacje ludności tego obszaru, jak i zwiedzających. Którzy pracują w pobliżu niedrogiej restauracji, często odwiedzał ją w porze lunchu. Tutaj metoda samoobsługowej post-paid.

Posiłki w zakładach produkcyjnych są ważne przede wszystkim dla tych organizacji, które są w znacznym stopniu usunięte z centrum miasta, a które zatrudniają dużą liczbę ludzi. Bardzo ważne jest ich maksymalna odległość do warunkowe służył. Posiłki w przedsiębiorstwach przemysłowych organizować posiłki zgodnie z harmonogramem jego kontyngentu, a także specyfiki ich pracy. Może to być przygotowanie gorących posiłków w ciągu dnia, wieczorem iw nocy, w razie potrzeby, dostarczyć posiłki bezpośrednio do sklepów lub na budowach.

Posiłki w szkole

Kawiarnia i jadalnia w szkole lub instytucji zawodowej utworzonej w przypadku, gdy liczba uczniów wynosi nie mniej niż 320 osób. Jednocześnie należy wziąć pod uwagę potrzebę przygotowywania gorących posiłków do pierwszej i drugiej zmiany z odpowiedniej dla wieku. Pierwsza grupa – uczniowie od pierwszej do piątej klasy, a druga obejmuje uczniowie starszych.

dietetyczne posiłki

Najczęściej tego typu miejsca, jak typu cafe-jadalnym dieta jest zorganizowany w wyspecjalizowanych sanatoriach. Specjalizuje się w gotowanie dla ludzi, którzy są w potrzebie żywienia klinicznego. Zazwyczaj, jest to stosunkowo niewielki zakład, przeznaczony do 100 (lub więcej) miejsc. Bierze się tu pod uwagę różnych chorób człowieka, a zatem i tabele pokarmowego. Zaleca się, aby mieć co najmniej 5-6 większych diet. Potrawy takie instytucje przygotowują się do specjalnych receptur i technologii. Zazwyczaj kucharzy pracujących tu mieć certyfikat. Przynajmniej w stanie się do dietetyka, który reguluje pracę swoich podwładnych i przestrzegania pewnych standardów żywności.

Sprzęt diety jadalnia – oddzielna kwestia. Będą one wyposażone w sprzęt pary, maszyny, wycierając Kotły naplitnymi i sokowirówki.

stołówki telefony

Są one zazwyczaj służyć takie małe grupy robocze. Inna nazwa – dystrybucji. Oni nie mają jedzenia, i nosić tylko podgrzewanie żywności. Muszą być wyposażone w naczynia niełamliwe i urządzeń. W rzeczywistości, to mobilne urządzenie, które dostarcza jedzenie gorące z przestrzeni gotowania dla konsumenta. W dużych miastach, są bardzo popularne. Małe biura z pomocą im zapewnić zasilanie swoich pracowników.

Jak otworzyć firmę

Bardzo opłacalna opcja byłby dobry pokój. firma Restauracja jest bardzo interesująca, szczególnie jeśli właściciel jest szef kuchni i jest w stanie poczuć tę pracę. Przed otwarciem, firma jest zobowiązana do wydawania prawnie. To zależy od tego, co kategoria klientów chcesz służyć. Jeśli masz zamiar pracować z osobami, wystarczy IP i pracować z przedsiębiorstwami prawny musi zbyt.

Drugim ważnym krokiem jest wybór pokoju. Jest bardzo ważne, aby zdefiniować obszar. opcja opłacalne byłoby otwarcie jadalni obok dużego centrum biznesu, to zapewni swoich klientów gastronomicznych. Dużych przedsiębiorstw przemysłowych w odległości spaceru (nawet jeśli jest to konieczne, aby otworzyć jadalnię w strefie przemysłowej) również zapewnić sukces. Pomieszczenie musi spełniać wszystkie wymogi sanitarno-higienicznych, o których lepiej jest skonsultować się wcześniej z niektórych usług.

Równolegle do tego trzeba będzie zakupić niezbędny sprzęt i rozwinąć menu. Posiłki należy przestrzegać zróżnicowanym menu, które będą zaspokajać potrzeby konsumentów. Pierwsze kursy powinny być co najmniej trzy. Zwykle halofity i barszcz grub. Oczekuje się również dekorować 2 możliwości: tłuczone ziemniaki, zboża. Do przybrania ma służyć smażone mięsa, kotlety lub ryby. Dodatkowo, należy mieć kilka sałatki, soki i ciastka w menu.