502 Shares 1658 views

siarczan cynku: Charakterystyka korzystania

Zwiększenia wydajności możliwe przy użyciu siarczanu cynku. Jest uniwersalnym nawozem, który nadaje się do uprawy kwiatów, jagód, warzyw i owoców. Cynk jest niezbędny dla wzrostu i rozwoju roślin. Będzie on niezbędny w okresie owocowania.


Dlaczego trzeba cynku do roślin?

Potrzeba stworzenia użytecznych pierwiastków śladowych w różnych kulturach różnych typów. Ale są one podobne objawy niedoboru. Z niedoboru cynku w roślinach są małe prześcieradła. jego owoce tworzą rzadko są one nieregularny kształt.

Dla wystarczającego wchłaniania cynku przez rośliny w glebie mikrokomórki musi znajdować się w stężeniu od 0,5 do 0,25 mg / kg. W kulturze warzyw, mógł przenikać z postaci rozpuszczalnej w wodzie. Ale na glebach wapiennych, jest praktycznie nierozpuszczalny. Z tego powodu zmniejszonego poziomu wchłaniania przez rośliny. Pogarsza się dostępność cynku, a w tych przypadkach, gdy fosforanowy nawóz sztuczny stosuje się do gleby.

Jest to najwyraźniej brak tego pierwiastka śladowego jest widoczny na jabłka, winogrona, gruszki. Jest to również widoczne w wyglądzie owoców cytrusowych, zbóż i niektórych warzywach. Sytuacja ta może być zmieniona za pomocą siarczanu cynku. Zastosowanie nawozu powinny być przeprowadzane, zgodnie z przyjętymi normami. Jedynym sposobem na poprawę kondycji roślin i zwiększenie ich wydajności.

Warunki stosowania nawozów

Dla odzyskania zbóż, owoców, warzyw i kwiatów doświadczeni rolnicy powinni używać siarczan cynku. Roztwór tego składnika stosuje się bezpośrednio na rośliny. Jeśli to możliwe, spróbuj spryskać zarówno górną i dolną część skrzydła. Pomoże to zwiększyć wchłanianie minerałów.

Do rozpylania jest konieczne, aby przygotować roztwór. Berry przetwórstwa roślin, owoców i kwiatów na tyle, aby rozpuścić 3 g siarczanu cynku w 10 litrach wody. Nasycić kapusty i ogórka może, jeśli miesza się 5 g nawozu w takiej samej ilości wody. Ale do obróbki pomidorów i różne rośliny korzeniowe potrzeba 10 g siarczanu cynku.

Opryskiwanie przeprowadza się jedynie w spokojnej i suchej pogody. Zabieg najlepiej wykonywać wieczorem lub wcześnie rano, aby uniknąć godzin w palącym słońcu.

Siarczan cynku może być stosowany w glebie. Odbywa się to na podstawie tego, że w 1. kwartale. m ziemi muszą dotrzeć 1 g siarczanu cynku.

Zewnętrzne oznaki niedoborów mikroelementów

Siarczan cynku jest doskonałym środkiem antyseptycznym. Jest bezbarwną krystaliczną substancję, która ma gęstość wynoszącą 3,74 g / cm3. Siarczan cynku jest otrzymywany przez rozpuszczenie w kwasie siarkowym elementów, wśród których znajduje się aktywny metal. Uzyskane niechciane zanieczyszczenia są usuwane za pomocą specjalnego traktowania.

Gdy niedobór cynku wpływa na drzewa owocowe kokarda choroby. Na końcach gałęzi widziałem małe chlorotyczne liście. tworzą rozetę. wzrost korzeni jednocześnie staje się słaby. Jeśli brak cynku jest zbyt duży, problem dotyczy gałęzie zaczną zanikać.

Niedobór cynku może być postrzegane na kukurydzy. Nowe liście będzie miał światło żółte lub białe. żółte paski są wykonane w starych. Plony tego zboża jest niska.

zaprawianie nasion

Otrzymuj najlepsze plony możliwe, jeśli się przygotować dla roślin docelowych. Na przykład, wstępne traktowanie nasion kukurydzy przeprowadza się w następujący sposób: są one posypana specjalnej mieszaniny składającej się z 42 g siarczanu cynku i 150 g talku. Ta ilość jest wystarczająca do leczenia jednego kwintal nasion.

Przedsiewnego traktowania nasion innych roślin można przeprowadzić inaczej. Wiele zalecane namaczanie w wodzie, który rozpuszcza się szereg pierwiastków śladowych, w tym siarczanu cynku. Ale umieścić nasiona w roztworze nawozów może być nie więcej niż jeden dzień.