629 Shares 1061 views

Lek „Digoksyna” – sprawozdanie w wersji krótkiej

Świat się rozwija co statystyk rok za choroby serca, dzięki czemu farmaceuci starają się rozwijać najbardziej skutecznych środków do zwalczania stanu zdrowia i jakości życia. Rozważmy jeden z leków, których działanie jest skierowane do korekty choroby sercowo-naczyniowej – „Digoksyna”. Instrukcję obsługi, wskazań, przeciwwskazań i inne szczegóły zostaną określone w tym artykule języku zrozumiałym dla przeciętnego użytkownika sieci Internet. Czytelnicy, jednak należy pamiętać, że przed zażyciem pieniędzy „Digoksyna” musi uzyskać fachowe porady lekarza i zrobić test.


Co to jest „Digoksyna”?

Instrukcje użycia, stosowane do wytwarzania opakowań leków zawiera następujące informacje: jego właściwości farmakologicznych stymulacji i zobojętniania arytmii.

Lek dostępny jest w dwóch formach. „Digoksyny” tabletki – jedna tabletka zawiera substancję czynną 0,1 mg digoksyny. Pomocniczymi są: skrobia ziemniaczana, rafinowany cukier, glukoza, biała wazelina, stearynian magnezu lub wapnia, talk. Ponadto, środek uwalniający w roztworze do iniekcji w stężeniu 1 ml na dawkę, adiuwanty digoksyny – etanol (około 96%), fosforan sodu, kwas cytrynowy, specjalny wody do iniekcji.

Sposób użycia „Digoksyna”

Instrukcje do stosowania zaleca, że lek podaje się dożylnie (w niektórych przypadkach roztwór podawany z kroplomierzem). Dawka wybrany lekarza, w zależności od indywidualnych cech pacjenta, jego diagnozy. Pacjenci przyjmujący wcześniej glikozydy nasercowe, liczba „Digoksyna” muszą zostać zredukowane. Kurs leczenia są zdefiniowane następująco:

Dzień 1 – 0,25 mg do około 5 razy dziennie, a następnie – 0,25 mg trzy razy w ciągu dnia, z kolejnych dawek podtrzymujących, – od 0,25 do 0,5 mg na dzień.

Medycyna „Digoksyna” wziąć na tabletki. Podaje się różne i każdorazowo określony przez lekarza.

Carry tylko leki na pusty żołądek. Osób z chorymi nerkami, pacjenci w podeszłym wieku z wycieńczenia, posiadające rozrusznik serca musi być bardzo ostrożnie dawkuje lekarstwa „Digoksyna”.

Pacjenci do 14 lat „digoksyna” powinno być obliczone w oparciu o ich masę, od 25 do 75 mg substancji czynnej na kg wagi ciała.

Gdy choroba nerek „digoksyna” podaje się od 25 do 75% zalecanej dziennej dawki.

Wskazania do przyjęcia „Digoksyna”

Instrukcja użycia preparatu „Digoksyna” sugeruje biorąc go z niewydolnością serca, zaburzenia rytmu serca (częstoskurcz przedsionkowy) naruszenie przedsionków (migotanie) zastój krążenia krwi.

Przeciwwskazania „Digoksyna” lek

Wysoka czułość składników, zapalenie wsierdzia, zatrucia (glikozydy), częstoskurcz komorowy Adams Stokesa-Morgagniego lub zespół zatoki szyjnej bradykardii w postaci widocznego, hipokalemii, zwężenie zastawki dwudzielnej (pojedyncze), hiperkalcemii, aorty brzusznej w obszarze klatki piersiowej, zawału mięśnia sercowego w okresie ostrych objawów, blok przedsionkowo-komorowy 2. i 3-go stopnia, kardiomiopatię przerostową ().

Przeciwwskazania obejmują również stan ciąży i laktacji. Aplikacja jest możliwe tylko w wyjątkowych przypadkach i tylko na zalecenie lekarza.

Skutki uboczne leków, „Digoksyna”

Układ sercowo-naczyniowy: zaburzenia rytmu serca i przewodnictwa (bradykardia zatokowa, migotanie komór, tachykardia przedsionkowa).

Układ pokarmowy: biegunka, nudności lub wymioty, brak łaknienia.

PNS i OUN: lekki ból głowy, zmęczenie, zawroty głowy.

zaburzenia widzenia ( „fly”, zmniejszenie nasilenia).

Ponadto obserwowano: zaburzenia snu, a euforia, sinkopilnoe (omdlenie) lub delirium (omamy) stan.

Endocrine System: Ginekomastia może wystąpić, ale to wymaga podjęcia „Digoksyna” przez długi czas.

Przed rozpoczęciem stosowania wymagane, aby skonsultować się z lekarzem. Będzie to określić i przepisać wymaganą dawkę leku, a także ustawić czas trwania kursu.