772 Shares 1372 views

Marynowane buraki. przepis

Buraki – produkt, który jest tradycyjnie uważane za warzywo rodzimy rosyjski. Od tego czasu stała się znanym ludziom, został wynaleziony przez ogromną różnorodność sposobów gotowaniem. Jest to również pomógł fakt, że absolutnie wszystko buraków nadaje się do jedzenia – i nadziemnej części rośliny i pod ziemią. Części te mogą i gotować i smażyć i marynowane. Ponadto, może to być dość łatwe do przechowywania przez cały czas z jednego zbioru do następnego – nic się nie stanie. Wszystkie te fakty nie mogły przyczynić się do szerokiego rozpowszechnienia tej rośliny.

Aby zrozumieć, jak przygotować buraki marynaty, trzeba pamiętać o następujących: buraki czyścić tylko wtedy, gdy będzie się smażyć. W żadnym wypadku nie można pozostawić go w wodzie – to zmywa wszystkie farby, a na końcu się okazuje nie buraki, a już coś wyblakły, tylko zdalnie podobne do niego.

Burak i powszechnie stosowane przez nas jako samodzielne danie lub jako garinir, a jako składnik zup i sałatek. Wszyscy zapewne znana zupa z buraków w procesie gotowania – tej zupy.

Bardzo ciekawe danie – buraki marynowane przepis jest zwykle bardzo proste (nadal jest to rozrusznik, nie jakieś skomplikowane danie). Ta marynata inna wysoka zawartość witamin.

Marynowane buraki. Przepis w pośpiechu

Marynata do tego przepisu można przygotować w zaledwie pół godziny. Tak więc, do przygotowania potrawy potrzebne są następujące produkty: 1 kg buraków, łyżeczka cukru pół jadalnia łyżeczka 1 łyżeczka soli, pół szklanki 3% octu, pół szklanki wody, pieprz (nie mielone, a groszek), liść laurowy, cynamon i goździki.

Najpierw musimy umyć buraki pod bieżącą wodą, a następnie zagotować. Ważne jest, aby wiedzieć kilka rzeczy: jeśli podczas gotowania buraki nie dodawać soli – będzie gotować szybciej; a jeśli czas ucieka rację – we wrzącej buraki zagotować wodę 18 minut, a następnie ponownie zalać wrzącą wodą i wlać zimne – tak można zaoszczędzić nawet do pół godziny czasu. Dziwny fakt, ale to prawda.

Już spawane buraków łopatki i pocięto na paski. Teraz przygotowujemy marynatę – wody trzeba dodać goździki, pieprz, cynamon i sól wraz z liść laurowy, cukier i ocet. Powstały „sałatka” na potrzeby rozwinąć już wstępnie wysterylizowanych słoików, zalać marynatą gorąco – i wszystko jest gotowe. Przechowywać w lodówce powinna być.

Marynowane buraki. Przepis jest trudniejsze

Ten przepis pochodzi gulasz warzywny około pół godziny, tak, że gotowanie jest rozciągnięta na długi czas. Pożądane składniki w tej recepturze: 3 kg duszone buraków, 1 kg marchew, cebula same, 2 kg pomidorów, 700 g oleju słonecznikowego, 200 g cukru, 30 g soli.

burak marynata przygotowuje się następująco: wszystkie warzywa z tej listy z ulubionymi przyprawami (no, te, które są standardem w pikle) zgasić godzinami poltutora. Kiedy koniec okresu będzie pół godziny, dodać olej roślinny i ocet. Zwijać w parowych dezynfekowane banków.

Marynowane buraki. Przepis z octu winnego

Do przygotowania 2 kubki ocet (dostępny w supermarkecie), 3 szklanki wody, łyżeczek 2 soli, pieprz pachnące 10, 6 sztuk róże laurowy 2, 1 kg buraków. Ocet daje szczególny smak potrawy.

W garnku wlać ocet, dodać sól, cukier, pieprz, liść laurowy i goździki. Pisanie zagotować na dużym ogniu, a następnie schłodzić. Buraki międzyczasie przemyto, gotowano w słonej wodzie i cięto na kawałki średnich. Następnie w finale, mieliśmy już chłodzi i marynata jest już możliwe marynowane buraki. To będzie bardzo smaczne! I można zastosować do wielu potraw, gorących i zimnych, jako świąteczny stół, a na co dzień. Bon appetit!