212 Shares 4406 views

Gdzie pochowano Peter 1? nekropolia dynastii

W połowie maja 1703 roku, rosyjski car Petr1 w delcie Newy na Hare wyspie położył twierdzę, nazywając go Petersburg, w imieniu swojego patrona. Latem tego roku, wraz z innymi budynkami położył drewniany kościół, który jest określany na cześć świętych apostołów Piotra i Pawła. Po zwycięstwie pod Połtawą w 1709 Petersburgu został zbudowany wspaniałych budynków, ponieważ jest teraz stolicą państwa rosyjskiego.


nekropolia dynastii

Piotra i Pawła – wybitny zabytek architektoniczny z XVIII wieku, jest powszechnie znana, ale lśniący złoty iglica jest jednym z symboli miasta. Ale nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że katedra jest miejscem pochówku rosyjskiego Cesarskiego Domu, miejsce pochówku Piotra I i Katarzyny I, a wszystkie koronowane głowy z następującym dynastii.

Ale współcześni postrzegane przede wszystkim jako katedralnej krypcie romanowowie, były tylko te sądy, które zostały przeznaczone do tych smutnych wydarzeń, chrztów i ślubów nie odbyły. Uroczystości żałobne rejestracji przez najlepszych architektów i artystów z Petersburga. Niestety, kondukt widział tylko wydarzeń współczesnych, po wszystkim meble zdemontowany i świątynia wziął swoją zwykłą postać.

Tradycyjnie, w miejscu katedry pochówku nie jest tylko zabalsamowane ciała w hermetycznie zamkniętych trumnach, ale również rozprzestrzeniać się za pośrednictwem naczyń narządów wewnętrznych. Dzień przed oficjalną ceremonią, były umieszczane na dnie grobu. W tej procedurze, nie było, co do zasady, tylko członkowie Komisji „sad”, zajmująca się organizacją pogrzebu i duchowieństwa.

Z dziejów Katedry

W 1712 roku, w dzień miasto urodzenia Piotra 1 przed wielu z najwyższych ludzi położył pierwszy kamień katedry na miejscu drewnianego kościoła. W 1733 roku świątynia została konsekrowana, jest zaprojektowany w stylu barokowym i jest jednym z wspaniałych zabytków architektury. Katedra jest prostokątny budynek, znajduje się od zachodu na wschód nad wschodnią częścią bębna wzrasta do kopuły i zachodniej stronie stoi dzwonnica z pozłacanej wieży na 122,5 m, co do tej pory jest to najwyższy budynek w Petersburgu. Od 1858 roku świątynia jest nazywany „Piotr i Paweł”. W drugim zdjęciu widać wnętrze katedry, gdzie jest pochowany Peter 1.

Pod przewodnictwem króla katedry został zbudowany bardzo szybko. Domenico Trezzini – szwajcarski inżynier – architekt został powołany, dano mu najlepszych mistrzów. Po 8 latach na zewnątrz budynku katedry została zakończona. Z Holandii sprowadzono zegary z kuranty, zyskali nad dużo pieniędzy – 45.000 rubli. Po 3 latach, został zainstalowany pozłacaną iglicę. Ikonostas, który położył na ramionach Petr1 Zarudny architekta, wyprodukowany 4 lata. Pod jego kierownictwem, zgodnie z rysunkami artyści pracowali Iwanow i wózki.

Cesarz Piotr Wielki, gdzie jest pochowany?

Najprawdopodobniej na początku budowy króla poniższym przykładzie Konstantyna – pierwszego cesarza chrześcijańskiego – chciał przekształcić katedrę w grobie jego dynastii. Przed budową katedry królów pochowanych w Katedrze Archanioła na Kremlu (Borys Godunow spoczywa w Trinity-Sergiusz Ławra).

Przez dwa wieki, Piotra i Pawła, pogrzeb Piotra 1, Jest to miejsce pochówku prawie wszystkich cesarzy Aleksandra III i wielu krewnych rodziny, tylko Peter II i Jana VI leżą gdzie indziej. Pierwszy w 1708 roku, nawet w drewnianego kościoła, był w stanie spoczynku w wieku od półtora roku, Catherine, córka Piotra 1.

Graves celebrity. Piotr I i jego potomkowie

i inne pochówki wykonywane przed zakończeniem katedry. W lecie, w 1715 roku, przyniósł tu szczątki córki Piotra 1 – Natalia i Margarita. Zima – Queen Marfy Matveevny (Apraksina), który jest małżonek króla Fedor Alekseevicha. W 1717 roku jego syn Peter został pochowany 1 – Paul, w roku następującym określoną odpoczywać duszę najstarszego syna Piotra 1 – Aleksiej Pietrowicz z pierwszą żoną Lopukhina, który został stracony na rozkaz ojca na działalność antypaństwową. 5 lat później, w 1723 roku został pochowany tam Mary A. – skompromitowany siostrą Peter Graves 1. carewicza Aleksieja i królowej Marfy Matveevny pod dzwonnicą w kaplicy św Katarzyny. Grób, w którym pochowany jest Peter 1, na zdjęciu poniżej.

To tutaj, w niedokończonej katedry, 08 marzec 1725 umieścił ciało zawsze śpi (28 stycznia) cesarza Piotra Wielkiego. Zgodnie z projektem D.Trizini zbudowano tymczasowy drewniany kościół wewnątrz katedry, i przeniósł się do wystawne uroczystości zmarłego Petra Velikogo i jego córka Natalia, który zmarł 4 marca.

Szczelnie zamknięta trumna, gdzie jest pochowany Piotr 1, został zainstalowany na katafalku kierownicy szmatką złota, pod baldachimem. W lecie 1727 roku do tego samego zestawu trumnę z jego zmarłej żony, cesarzowej Katarzyny 1.

Popiół – ziemia

Cesarzowa Anna Ioanovna w maju 1731 zamówił parę przynieść popiół ziemi. Pogrzeb odbył się w specjalnej ceremonii na 29 maja. Obecni byli osoba Admiralicji generałów Kolegiata szeregi. Kiedy postawił trumny w specjalnie zarezerwowanym miejscu na cmentarzu w twierdzy Imperial 51 wolej został wyprodukowany.