390 Shares 8283 views

Przesilenie letnie, kiedy?

Patrząc na kalendarz ścienny, można zrobić mały wniosku, że święta w roku, bardzo dużo. Różnią się one w ich celów, ale są równie ważne w pewnej kategorii ludzi. W tym artykule chcę mówić o przesilenia letniego: jakiego rodzaju dnia jest tak, jak prawidłowo obchodzić i co trzeba zapamiętać.

Co to jest?

Zanim się zorientujesz, kiedy upadek podczas przesilenia letniego, konieczne jest, aby zrozumieć tę koncepcję. Zatem termin „przesilenie” już niesie pewne informacje. Jednak do końca wszyscy będą mogli nie zrozumieć wszyscy. W dniu przesilenia letniego, to ciało niebieskie opisuje największy zasięg w północnej półkuli. Warto powiedzieć, że działanie to prowadzi do tego, że w tym dniu przerwy pomiędzy wschodem i zachodem słońca tak duży, jak to możliwe. Ważna jest informacja, że na półkuli południowej, wszystko dzieje się dokładnie odwrotnie.

data

Gdy letnie przesilenie? Kwestia ta budzi niepokój i zainteresowanie dość dużej liczby osób. Zatem należy stwierdzić, że prawie zawsze jest na 21 czerwca. Jednak istnieje pewien niuans: jak rok przychodzi co cztery lata w roku przestępnym, daty te mogą się nieznacznie zmieniać. Tak więc, kiedy dokładnie ten sam dzień przesilenia letniego (2014)? W tym roku upływa 21 czerwca. Ale, na przykład, w 2012 roku przybył w dniu 20 czerwca i będzie to się stało w 2016 roku.

Zimą i latem

Analizując, kiedy przesilenia letniego, a warto pamiętać, że istnieją również dni przesilenia zimowego. W tym przypadku, dzień jest najkrótszy (najmniejsza odległość czasowa między rosnące i ustawienie ciała niebieskiego), a słońce zatacza łuk o promieniu minimum. W zimie jest to 21 lub 22 grudnia (kiedy dzień jest najmniejszy i najdłuższa noc). Łatwo jest zrozumieć, dlaczego niektórzy ludzie uważają, że to jest 22 czerwca przesilenie letnie. To nie jest dzień i noc, to znaczy, zakończenie w dniu przesilenia letniego. Oba terminy są poprawne, z definicji, bo Ta akcja nie odbywa się z dnia na dzień.

Co się dzieje?

Po rozdaniu w terminach i określić potrzeby, aby powiedzieć trochę w czasie przesilenia letniego, a to się dzieje w tym dniu. Zatem Słońce osiąga swój najwyższy punkt, i uważa się, że lato nadchodzi. Choć stwierdzenie to nie jest prawdą. Światło z nieba w tym dniu osiąga w połowie drogi wzdłuż ekliptyki (między punktami jesienią i wiosną równonocy), tak mądry, aby powiedzieć, że jest już w środku lata, a nie początek. Zabawny będzie następujący fakt: w dniach danych Ziemi do Słońca, od strony bieguna północnego, więc mieszkańcy tego regionu światła przez cały dzień (o północy słońce). Jest to możliwe dzięki temu, że większa szerokość 66,5 ° słońce nigdy nie zachodzi, to znaczy, Nie kryje się za horyzontem. W tej chwili nie jest na ogół możliwe zastosowanie opraw oświetleniowych. Jednak z biegiem czasu te dni postrzegana jest dość trudne (zwłaszcza człowiek, nie przyzwyczajony do takich). Biegun Południowy jednocześnie przeżywa nocy polarnej (wokół ciemności zegar), co jest zjawiskiem przeciwnym do powyższych.

Wiosna i lato

Po zapoznaniu się z zimowego i letniego przesilenia, warto też powiedzieć, że są też dni wiosną i jesienią równonocy. Daty te są interesujące, ponieważ tam dzień i noc razem są sobie równe. Terminy względne: wiosna dzieje się w dniu 20 marca, w upadku – 22 lub 23 września.

o tradycji

Rozumiejąc, że 21 (22) z czerwca – przesilenia letniego, warto wspomnieć, że to święto było obchodzone przez cały czas (nawet oprócz ludzi religijnych). Na przykład w starożytnej zegar ten dzień nazywa się przesilenie lub Solnovorotom. Ta starożytna rosyjska nazwa współczesnego przesilenia, kiedy dzień oznaczało skrętu ciała niebieskiego na zanika lub zysku. Interesujący jest fakt, że w czasach starożytnych Rosji to święto obchodzone jest jako narodziny słońca.

Co dzieje się w międzyczasie?

Trzeba powiedzieć, że wiele osób uważa się: w dniach przesilenia letniego linii między ziemskim a nieziemski. W rzeczywistości ten dzień sny są mieszane ze sobą tworząc magiczną tandemie. To zawsze była (i wciąż ta wiedza nie jest stracone), który na dzień przed przesileniem letnim, świat jest pełen magii i wielkiej mocy. W związku z tym, w tej chwili, wszystkie zebrane zioła, próbując oczyścić zarówno fizycznie jak i psychicznie. Uważa się również, że tym razem – kiedy słońce jest w najwyższym punkcie – w chwili największego dobra nie tylko dla ludzi, ale także dla środowiska naturalnego. Jest to wzrost, wzrost, daszek, który odnosi się do wszystkiego, co istnieje na Ziemi.

mistycyzm

Jak to było już możliwe, aby zobaczyć przesilenia letniego – święto nie jest organem więcej, mianowicie dusza ludzka. Jednocześnie jest to również dzień płodności, triumf natury obfitości. Jeśli chodzi o ludzi – tym razem wielkoduszności, szczęścia, kiedy można poczuć pełnię życia. Należy również rozważyć dzień i od mistycznego punktu widzenia. Łączy w sobie wszystkie cztery elementy – woda, ogień, ziemia i powietrze. Spirits jest odpowiedzialny za tę katastrofę, to czas zabawy i zawsze chętnie się z ludźmi. Dlatego wszystkie elementy są zaangażowane w różne ceremonie i rytuały, który odbywa się w czasie letniego przesilenia.

o krajach

Warto powiedzieć, że dzień przesilenia letniego (rok 2014 lub jakikolwiek inny) obchodzony jest w wielu krajach na całym świecie. Tak więc, w czasach starożytnych Rosji w tym czasie obchodziliśmy Dzień Ivana Kupaly, na Łotwie jest Midsummer Day (jeden z najjaśniejszych świąt obchodzonych w kraju), w Estonii jest Midsummer Day. W Polsce święto nazywa Sobotka, Białoruś – Midsummer na Ukrainie – Kupaylo. Mimo nazwy czasami różnić, ale istotą festiwalu pozostaje taka sama.

Co robić?

Jaki jest najlepszy z okazji przesilenia letniego? Oczywiście, aby przejść do natury, bliżej wody. Tu już i ziemia będzie, a powietrze, ogień nie powinien też być problem, to będzie wystarczająco zwykłego pożaru. Ważne będzie następujący punkt: Głównym celem przesilenia letniego – uczyć ludzi, jak cieszyć się życiem, wszystko wokół niego. Ale ludzie, którzy wiedzą, że dane z wszystkich czterech dniach elementów bez żadnych problemów, zawsze można po prostu naładować swoje baterie, co wystarcza na cały rok. Uważa się również, że w noc przesilenia letniego jest idealnym miejscem dla zakochanych. Jeśli kobieta ma problem z płodnością, facet – z męskiej władzy, steam wystarczy kochać się w przyrodzie, nie wahaj się biegać nago w porannej rosy. Pozwoli to nie tylko energię seksualną, ale także daje możliwość poczniesz i porodzisz zdrowe dzieci uwielbiają.

o tradycji

Warto pamiętać, że magia jest dzień przesilenia letniego. Jest to dzień, w którym magia jest tak blisko ludzi, że może on być stosowany bez problemów. Więc, co starożytne obrzędy mogą być dostępne już dziś?

 1. Obrzęd oczyszczenia. Aby to zrobić trzeba pożar. Aby oczyścić nie tylko ciało, ale również duszę, przed faktycznym wypoczynku potrzebują dobrego pływania. Wszystko odbędzie się w czasie uroczystości. Tak więc, w celu oczyszczenia duszy będzie musiał skoczyć nad ogniem. Wierzono, jeśli dana osoba nie powiedzie się, duchy jego przebaczenie dla swoich wad. Jeśli dana osoba jest spalony, oddziale lub wpadła do ognia, jego grzechy są zbyt ciężkie dla tak po prostu odpuść im. Później, dla zabawy młodych ludzi zaczęło skoków w parach. Jeżeli podczas skoku i faceta ona nie ma uciętych rąk, nikt Popek, para będzie razem przez wiele lat. Innym przekonanie: im wyższy skok nad ogniem człowieka, tym bardziej udany będzie jego rok. Oczyszczając moc jest w tym dniu i wody. Pamiętaj, aby wziąć kąpiel w rzece, aby zmyć wszystkie dolegliwości i chorób. W tym przypadku, co najmniej trzy razy potrzeba do nurkowania w wodzie z głową.
 2. Ochrona Rite. Tak więc, w tym czasie trzeba było zbierać zioła lecznicze. W tym przypadku, wszystkie z nich w dniu przesilenia letniego zyskuje ogromną moc uzdrawiania. A jeśli zgrać i prześcignąć lub umieścić w kieszeni dziurawca, osoba za cały rok będzie chroniony przed złymi duchami.
 3. Obrzęd płodności. Trzeba powiedzieć, że podczas obchodów przesilenia letniego było w zwyczaju rozpalać kolejne pożary. Jednym z nich będzie miała znaczenie symboliczne. W swojej połowie zamontowany na słupie koło, symbolizujące słońce. A jaśniejsze i lepiej niż koło spalonego, tym większa będzie zbiorów w danym roku.
 4. Rite znaleźć partnera życiowego. Na przesilenia letniego dziewczyna musiała tkać wieńce (panieńskie symbole piękna i czystości) i przechowywać je w wodzie. Jeśli wieniec wyrzucane na brzeg, nadal jednym roku, aby przejść na półce. Jeśli jakiś facet wyciągnął z wieńcem wody, czy to wraz z kochanką na zawsze.
 5. Wróżenie. W tym dniu również odgadnąć, t. E. Aby przewidzieć ich życie. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do dziewcząt, które wróżę na swoich bliskich, do miłości i małżeństwa.
 6. Szukaj tajemną wiedzę. I, oczywiście, dobrze znany rytuał – Szukaj kwiat paproci. Kto znalazł znajdzie nie tylko niezliczone bogactwa, ale także świat świętej wiedzy.

Gdzie się udać?

Jak już wspomniano powyżej, w ciągu dnia najlepiej udać się na przyrodzie (nawet jeśli nie organizowanie bujne uroczystości). Jednak najbardziej odpowiednie miejsce do tego – Arch. Przesilenie letnie tam postanowili świętować, respektując wszystkie tradycje. Co wydarzy się w tym wspaniałym mieście Uralu?

 1. Kąpiel w rzece Big Karaganka (przestrzeganie rytuału oczyszczania, uzdrawiania ciała).
 2. Wspinaczki górskiej pokuty. W tym momencie ludzie proszą o przebaczenie za swoje grzechy z bogów (Boga), ich przodków i duchów (wszystko zgodnie z wiarą człowieka).
 3. Widziany Miłość i gorące pragnienie. Tam ludzie są proszeni o wysłanie ich kochać, aby wzmocnić uczucia do ukochanej osoby, jest to również miejsce, w którym zakłada się, aby wyrazić swoje pragnienia, prosząc bogów o ich realizacji.
 4. Wspinaczka na szczyt umysł. Mówi się, że nie występuje szczególna energia, która oświeca człowieka.
 5. Wizyta w góry Siedmiu Pieczęci. Uważa się, że istnieje osoba wezwana do tak zwanego „trzeciego oka”, który pokazuje drogę do świata magii i nieziemskich sił.

Co jeszcze może dostarczyć odwiedzającym Arch? Przesilenie letnie odbędzie się właśnie tam niezapomniany. Ponieważ oprócz wszystkich powyższych wizyt zawsze organizatorzy turystyczni wakacje oferują udział w różnych ceremonii i rytuałów, które samo w sobie jest nie tylko użyteczny, ale również bardzo interesujące.

proste wnioski

Rozumiana jako dokładnym dniu przesilenia letniego (numer – 21-22 czerwca), to znaczy, że nie ważne co wiara dana osoba może być, aby uczcić ten dzień jest nadal potrzebna. Mimo wszystko, warto pamiętać główną zasadę: kto zapomina, albo nie akceptuje wiedzy swoich przodków, jest po prostu skazany na choroby i różne trudności i cierpień.