107 Shares 5325 views

Opieki noworodka w pierwszych dniach życia

To długo oczekiwane szczęście! Twoje dziecko opuścił przytulny dom, zaalarmował świat krzyczy Jego przyjścia, a teraz jest śmieszne mówić przez nos w swoje ręce. Pierwsze minuty, godziny, dni i tygodnie z dzieckiem jest nie tylko pełen radości i miłości, ale także niepokój. Mama stara się zrobić wszystko dla swojego dziecka, ale zawsze boi się popełnić błąd. Jaka powinna być troska o noworodka w pierwszych dniach? Więcej o tym w dalszej części tego artykułu.


Pierwsze dni życia dziecka

Zwykle pierwsza mama razem z dzieckiem pod okiem lekarzy szpitala położniczego. lekarz pediatra odwiedzi Cię kilka razy dziennie, co będzie uważnie monitorować stan i rozwój okruchy. Jeśli masz jakieś pytania, należy zwrócić się do swojego personelu medycznego.

Zastanawiasz się, co stanie się natychmiast po urodzeniu dziecka? Algorytm działania lekarzy w szpitalach tweaked i doprowadzony do automatyzmu:

  1. Naprawić przewód w dwóch miejscach, a następnie wyciąć.
  2. Dziecko zanurzone suchą pieluchę do zbierania wilgoci ze skóry.
  3. Jeśli okruchy czuje się dobrze, a następnie rozprzestrzenił się mamą na brzuchu i pokryła je kocem i pieluchy. Jest to bardzo ważne, gdyż pozwala ustalić pierwszy kontakt z dzieckiem. W przypadku cięcia cesarskiego dzieckiem na brzuchu rozprzestrzenił się na papieża, jeśli nie przeszkadza.
  4. Lekarz ocenia stan okruchy na szeregu wskaźników. W pierwszych dniach dziecka będą częściej kontrolowane, aby wykryć różne nieprawidłowości.
  5. Nowoczesne szpitale położnicze silnie wspierać karmienie piersią i naturalny rozwój dzieci, więc starają się szybko zrobić dziecko do piersi matki.
  6. Jeśli mama i dziecko czują się dobrze, a następnie są przekazywane do oddziału współgospodarzem. Teraz twoje dziecko będzie zawsze w pobliżu, a może trzeba dbać o niego. Jaka powinna być troska o noworodka w pierwszych dniach?

higiena

W szpitalu będzie trudno móc się kąpać dziecko, ale regularnie, aby utrzymać swoje ciało w czystości jest koniecznością. Po pierwsze, konieczne jest, aby zmienić pieluchy tak często, jak raz na trzy godziny. Jeśli dziecko zabrudzone pieluchy, a następnie natychmiast je i okruchy podmoyte zmienić. Można użyć do tego celu specjalne serwetki lub zwykłej wody z kranu. Spróbuj mniej zmyć mydło dla niemowląt, zwłaszcza jeśli masz dziewczynę. Obserwowani przez mokrą dziecka tyłek z ręcznikiem lub pieluchy i umieścić na czystej pieluchy.

Każdego ranka dziecko wycierać wodę, najlepiej wrzenia. Jego temperatura powinna zawierać się między 35-38 ° C. Bardzo wygodny w użyciu waciki ani płyt. Najpierw przetrzeć oczy w kierunku od zewnętrznego do wewnętrznego kącika. Dla każdego Glazik Użyj osobnego wacika. Następnie myjemy twarzy i szyi. Ponownie, zmień watę i wytrzeć wszystkie zmarszczki na dłoniach i stopach. Podsumowując, zabiegi wodne wycierania całego ciała dziecka. Pamiętaj, że opieki noworodka w pierwszych dniach powinny być ostrożnym.

pępek przetwarzanie

Pupochek spada po kilku dniach po urodzeniu, chociaż w niektórych przypadkach może potrwać tydzień lub dłużej. Codziennie ze zwykłym zielonki oraz bawełny wacika starannie leczyć obszaru rany. Należy uważać, aby nie skręcić przewodu, tak aby nie doprowadzić do wczesnego opadanie.

Wybierz odezhku na okruchy, że szwy nie pocierać lub przyciski pępka. Ponadto zagina krawędzi pieluchy, tak że nie szkodzą rany.

Jak nosić okruchy

To już nie jest akceptowana do przewijania niemowląt. Nawet dla najmniejszych dostępnych na rynku zabawnych kostiumach, więc kupowanie ubrań z problemami powinny się pojawić. I tutaj o tym, jak i co się ubrać okruchy z matek często pytań.

Temperatura w komorze powinno wynosić 25 stopni. W takich okolicznościach, maleńka wystarczająco bawełny garnitury, skarpet i czapek. Należy pamiętać, że u dzieci nie zostały ustalone termoregulację, więc supercool lub przegrzać je bardzo prosto. Babka powinni dotykać nosa dziecka, w celu ustalenia, czy jest on wygodny. Jednak ani temperatura nóg lub nosa, uszu nie mówią wyraźnie o zdrowie dziecka. Lepiej jest być prowadzony z tyłu temperatury głowicy.

Opieki noworodka w pierwszych dniach pomogą Ci opanować lekarzy i pielęgniarek nie bój się poprosić o pomoc. Starają się zdobyć jak najwięcej informacji, ponieważ niedługo pójdziesz do domu i zostać sama z dzieckiem.