688 Shares 6017 views

Jak wybrać potężny laptop dla grafika?

лучший мощный ноутбук для работы с графикой в приложениях, подобных 3ds Max и After Effects?". Ten artykuł jest odpowiedzią na pytanie: „Jak wybrać najlepszy potężny laptop dla grafiki w aplikacjach takich jak 3ds Max i After Effects?”. Cenę laptopa do modelowania 3D jest znacznie wyższy niż koszt konwencjonalnego komputera. Jeśli nie są w stanie zapłacić więcej niż 50 tysięcy rubli, a stabilność złożonych wniosków nie liczą.


CPU

Aplikacji do modelowania trójwymiarowego w pierwszych trzech parametrów wymagających PC:

  • wydajność procesora;

  • prędkość karty graficznej;

  • RAM.

Na rynku akcesoriów komputerowych użytkownicy są prezentowane wyłącznie procesorów AMD i Intel. Najpopularniejsze modele od dowolnego producenta są idealne do gier komputerowych. мощный ноутбук для работы с графикой , стоит остановить выбор на лэптопах с процессорами от Intel. Jeśli musimy potężny laptop do pracy graficznej, konieczne jest, aby zatrzymać się na wybór notebooków z procesorami Intela. Pod względem wydajności procesora AMD z modeli są znacznie gorsze konkurentów.

Najlepszy wybór – i7 rodzina. Liczba rdzeni – co najmniej cztery. Korzystnie, oznakowanie zawiera przyrostek H lub Q X – oznacza skrajny o zwiększonej wydajności. H-CPU został zaprojektowany specjalnie dla wysokiej wydajności przetwarzania grafiki komputerowej.

Przyrostki Y, U i M są zawarte na etykiecie modeli procesorów oraz zmniejszenie zużycia energii. Takie procesory mogą pomóc przedłużyć żywotność baterii laptopa życia. выбираем мощный ноутбук для работы с графикой . Ta cecha jest drugorzędna, jak zdecydujemy potężny laptop do pracy graficznej.

Częstotliwość i cache

Przed wyborem konkretnego modelu CPU zbadać dwie główne cechy – szybkość zegara i wielkość pamięci podręcznej. Jeżeli wybór pomiędzy przetwórcami tej samej architekturze, zasada jest – im więcej, tym lepiej.

Niedoświadczeni użytkownicy rzadko sprawdzić pamięć podręczną. Pamięć podręczna – pamięć, która znajduje się w procesorze. Jądra wymiany informacji z nim tak szybko, jak to możliwe. Im więcej instrukcje mogą być przechowywane w pamięci podręcznej, tym rzadziej procesor ma dostęp do pamięci RAM. CPU tak to działa bardziej efektywnie, jeżeli ilość pamięci powyżej.

Jeśli porównamy różnych architektur procesora, konieczne jest zbadanie tabelę podsumowującą wydajność. Konieczne jest, że skuteczność została sprawdzona podczas wykonywania tego samego zadania. мощный ноутбук для работы с графикой. Jedynym sposobem, aby zrozumieć, jak stabilny będzie działał potężny laptop do pracy graficznej. моделей публикуется в специализированных изданиях. Modele ratingowe zostały opublikowane w specjalistycznych czasopismach. Muszę powiedzieć, że zawierają one zwykle informacje o laptopach najpopularniejszych producentów. Dlatego, aby porównać mało znanego modelu jest trudne, a czasami niemożliwe bez urządzenia autotestu.

karta graficzna

Jeśli budżet jest ograniczony, wybrać laptopa wyposażonego w produktywnych grafiki do gier. Należy skupić się na następujących parametrach: częstotliwość i rdzeń pamięci, ilość GDDR, szerokość magistrali. W każdym przypadku należy dokonać wyboru na rzecz dużych ilościach. Aby uprościć ten problem poprzez terenów, na których wyniki testów kart graficznych.

мощный ноутбук для работы с графикой , в котором установлена видеокарта Nvidia Quadro или AMD FirePro. Jeśli cena nie ma znaczenia, wybierz potężny laptop dla grafika, która jest zainstalowana karta graficzna NVIDIA Quadro lub AMD FirePro. Takie urządzenia są używane, a twórcy efektów specjalnych do filmów i inżynierów do kompleksowego modelowania i naukowców do obliczeń matematycznych.

Laptopy z zintegrowanym akceleratorem graficznym nie jest absolutnie nadaje się do obróbki graficznej. Ich wydajność jest wystarczająca tylko do prac biurowych i multimedialnych funkcji.

RAM

должен быть оснащен оперативной памятью объемом не менее 8 ГБ. Potężny laptop do pracy z grafiką musi być wyposażony w pamięć RAM o pojemności nie mniejszej niż 8 GB. Ponadto, specjaliści powinni zwrócić uwagę na terminy i częstotliwość.

Czasy wskazują, ile czasu potrzeba, aby uzyskać dostęp do pamięci RAM. Im niższe czasy, tym lepiej. Częstotliwość określa ile dane mogą być przesyłane z pamięci głównej do innych urządzeń w jednym cyklu. Im wyższy wynik, tym lepiej.

Jeśli odebrał laptopa, który jest doskonały pod każdym względem, z wyjątkiem ilości pamięci RAM, nie spiesz się, aby zrezygnować z zakupu. Dowiedzieć się, czy możliwe jest zainstalowanie dodatkowych Gazy pamięci lub wymienić te, które wyposażony jest domyślnie.

monitor

мощный ноутбук для работы с графикой , необходимо обратить внимание на дисплей. Wybór potężny laptop do pracy graficznej, należy zwrócić uwagę na wyświetlaczu. Najczęstszymi Ekrany LCD laptopa dwóch typów: TN i IPS. Ten ostatni typ monitorów najlepiej nadają się do obróbki graficznej. Ich zalety to:

  • szerokie kąty widzenia (do 178 stopni);

  • Najmniejsze zniekształceń kolorów;

  • wysoki kontrast.

Wady matryc IPS to powolny czas reakcji. Termin ten oznacza okres niezbędny do zmiany aktywności piksela. Świetny czas reakcji jest krytyczny dla miłośników filmów i gier komputerowych. Do prac zmierzających do przetwarzania grafiki, wadą nie jest krytyczna.

Czas reakcji TN-macierz jest minimalna, ale dokładność kolorów nie jest dostatecznie wysoka. Małe kąty widzenia sprawiają, praca niewygodne.

Potężny laptop do pracy graficznej. Jak wybrać rozmiar ekranu?

Rozmiar ekranu – charakterystyczny, że wybiera się na podstawie osobistych preferencji. W tej kwestii, tylko ogólne porady może być udzielona. Jeśli potrzebujesz laptopa w podróży służbowej, do stosowania w procesie szkoleniowym, lepiej jest wolą urządzenie do wyświetlania 13-15 cali. Waga i rozmiar takiego małego laptopa, który zapewnia łatwą nawigację.

Jeśli nie jest wymagane urządzenie z większym ekranem notebooka częstego transportu, to lepiej wybrać. Fakt, że profesjonalny interfejs oprogramowania zawiera wiele elementów. Na małym ekranie one sterty aby praca wygodne. Na dużym – użytkownik będzie mógł dystrybuować panele i okna w łatwy sposób.

Ponadto trzeba ustalić, czy będzie w przyszłości do laptopa podłączonego do dodatkowych monitorów. Praca z grafiką na wielu ekranach wygodniejsze. Na przykład, jedna z nich może być umieszczone elementy sterujące na drugim – głównego obszaru roboczego na trzecim – edytor tekstur. Takie podejście eliminuje konieczność częstego przełączania między oprogramowaniem obszarów roboczych. Przyspieszy to zadania.

Jeśli zamierzasz korzystać z laptopa z dodatkowymi monitorami, upewnij się, że został on wyposażony w wymaganej liczbie wyjść wizyjnych.