159 Shares 3407 views

Jak przywrócić mowę po udarze mózgu: Ćwiczenia i zaleceń

Przez pewien okres czasu po udarze pacjent ma trudności z mową. Ale dla kompletności postrzegania świata, a także zdrowia psychicznego powrocie umiejętności komunikacji werbalnej jest wiodącym problemem. Możliwość odzyskania powinien mówić tak szybko, jak to możliwe.

Niektórzy pacjenci przechodzą okres rehabilitacji w bardzo szybkim tempie. Tracą kilka miesięcy lub nawet tygodni. Inne wymagają długotrwałej pracy z logopedą, aby poprzez regularne zaplanowane zajęcia dla nich z powrotem możliwość komunikowania się z innymi. Zdarza się, że nie w pełni sprawny i pozostaje ograniczona.

Jak przeprowadzić odzyskanie mowy po udarze mózgu? Co należy zrobić? Odpowiedzi na pytania zostaną podane w tym artykule.

Jak przywrócić mowę po udarze mózgu?

Należy zauważyć, że taki proces nie różni prostotę. Współczesna medycyna w tym kierunku komórek macierzystych są powszechnie stosowane. Oprócz odzyskiwania impulsów nerwowych rozciąga gdy angażują się w logopedii.

Zastosowanie komórek macierzystych

Czy to możliwe, aby przywrócić mowę po udarze mózgu przez komórki macierzyste? Współczesna medycyna udowodniła, że z takiego leczenia organizm otrzymuje dodatkową siłę psychiczną, osoba zwiększa pragnienie uzdrowienia, poprawia nastrój. Maksymalna wydajność w tej metodzie ma, jeśli został zastosowany w pierwszych dniach po wystąpieniu udaru.

Jak przywrócić mowę po udarze mózgu z komórek macierzystych? Procedurę tę prowadzi się w warunkach ambulatoryjnych. wymagane są dwie procedury, wśród których powinny być trzymiesięczny urlop. Leczenie rozpoczyna się od rekonstrukcji naczyniowej. Procedury naprawcze prowadzone sercowego, miażdżycy tętnic i zakrzepicy, skurcze wyeliminowane.

Naczynia się elastyczne optymalnej grubości ściany, a sam kanał. W tych miejscach, gdzie nie było zapchane i złamany statek zaczyna tworzyć nowe sposoby zabezpieczenia.

Ten skok

Termin odzyskanie mowy funkcji jest ściśle związane z powierzchnią komórek nerwowych w korze mózgu, które są odpowiedzialne za to. Obszerny uszkodzenie mózgu, wolniej przywrócona zdolność mówienia. Jeśli w ciągu roku wciąż jest nadzieja, aby ją odzyskać, a następnie w miarę upływu czasu tempo ożywienia jest spowolnienie.

Ludzkiego ciała, udar, stopniowo dostosowana do pozostałych wad mowy. W związku z tym, okoliczne ludzie powinni być wyrozumiali. W żadnym wypadku nie możemy pozwolić pacjent utrzymywane do siebie i został odizolowany od ludzi. Aby przywrócić utracone funkcje, ludzie powinni komunikować się, aby wziąć udział w różnych dyskusjach, wykonywać ćwiczenia prosty charakter.

Rodzaje zaburzeń mowy po udarze mózgu

Każdy rodzaj zaburzenia mowy po udarze może być stopniowo eliminowane. Aby rehabilitacja idzie dobrze i szybko, należy zrozumieć specyfikę wady i znaleźć odpowiednie metody leczenia. Znaleziono naruszenia takie jak afazja czuciowych i ruchowych.

Podczas mowy afazja silnik jest postrzegane przez chorego ucha, a nawet go zrozumieć. Jednak dla osoby o wielkim trudem wymawiając słowa na własną rękę lub formułować myśli. Pacjent z trudności czytania i pisania. Najczęściej te funkcje zostaną utracone całkowicie.

Co to jest afazja sensoryczna? Pacjent może mamrotać coś niezrozumiale, to nie podlega jego kontroli. Umiejętność czytania nie jest stracone, ale dla pacjenta sens napisane nie jest jasne. Umiejętność pisania słowa jest całkowicie nieobecny.

Wskutek mowy udar pacjenta tkwi zamieszanie. Mówiąc Trudno gesty mimiki i ekspresyjny zawiera wiele różnych intonacjach. Człowiek stara się formułować swoje myśli, ale że nie może, ponieważ poprawna wymowa i dobór odpowiednich słów jest stracone. Pacjent może pokazać agresję, często płacze. Stan jego nerwowości. Po udarze mózgu, stracił odpowiednie postrzeganie świata.

Jak jest odzyskanie mowy?

Jak mogę przywrócić go po niedokrwiennym udarze mózgu? Po ustabilizowaniu stanu pacjenta, lekarze powinni natychmiast przystąpić do działań, które przyczyniają się do przywrócenia umiejętności mówienia. Zrehabilitować tempo było szybkie, pacjent musi pracować profesjonalnego terapeuty, ale jest również wsparcie psychologiczne dla krewnych osób kluczowa.

Jak przywrócić mowę po udarze mózgu? Ćwiczenia są przeznaczone specjalnie do tego celu, jest on powszechnie stosowany logopedzi. praca zawodowa polega na stopniowej zwrotu utraconej funkcji poprzez różne zadania: pracować z kartami, składane dziecka bingo, wymowy słów w sylaby i całkowicie. Lekarz może nauczyć pacjenta, aby zrekompensować brak słownych gestów ekspresyjnych.

Klasy nie można wstrzymać nawet jeśli pożądany efekt nie zostanie osiągnięty przez długi czas. Prędzej czy później uporczywe wysiłki lekarza i pacjenta dadzą swoje rezultaty.

Główne zalecenia dotyczące ćwiczeń

Jak odzyskać po udarze umiarkowanego nasilenia to? Zalecenia dotyczące sposobu przeprowadzania ćwiczeń na jej odzyskania, są niejasne. Głównym celem szkolenia jest zmuszenie komórek znajdujących się w zagrożonym obszarze mózgu do wykonywania utraconych funkcji. Osiąga się to poprzez ciągłe szkolenia. Pacjent musi usłyszeć na żywo mowy. Ze powinien on być stale komunikować. To pomoże mu zacząć grać dźwięki.

Jeśli chodzi o wymowę całych słów, w przypadku całkowitego braku umiejętności mówienia pacjent jest proszony wymówić niektórych dźwięków i sylab. W tym celu osoba powiedziała słowa lub wyrażenia. W tym przypadku, do końca nie zgadza. Pacjent musi sam je powiedzieć.

Korzystny wpływ na rozwój zdolności do reprodukcji słowa nie śpiewa. Jeśli śpiewasz pacjenta i oferują mu śpiewać, to znacznie szybciej, aby go odtworzyć. Metoda ta ma wysoki stopień skuteczności.

Bardzo ważne jest, aby przywrócić zdolność wymowy dźwięków. Być może ktoś jest w stanie rozmawiać, ale ze względu na silne zaburzenia nerwowe mięśni twarzy i żucia jest ich utwardzenie.

Ćwiczenia do rozwijania mięśni

Jak przywrócić mowę po udarze mózgu? Jest obowiązkowe wymagają rozwoju mięśni twarzy.

Pacjent jest proszony o:

  • umieścić usta do probówki;
  • zęby;
  • pchnąć do przodu jak najwięcej językiem;
  • delikatnie zacisnąć górną szczękę dolną krawędź;
  • Język oblizując się w obu kierunkach.

Praca logopeda

Po przeprowadzone badanie pacjenta i określić typ afazji, należy natychmiast rozpocząć zajęcia z logopedą. Należy zauważyć, że jedna trzecia osób, które doznały udaru w czasie szpitala rozładować całkowicie przywrócony. Oczywiście, jest to możliwe, czy szpital ma logopedy, który prowadzi sesje z pacjentem z pierwszych tygodniach jego choroby.

Co to jest terapia mowy?

logopedia – dana z badaniem zaburzeń mowy, opracowanie sposobów ich przezwyciężenia i metody pracy resocjalizacyjnej ostrzegawczych nauka. Pacjenci, którzy nawet po sesjach z lekarzy do przepisywania z poważnymi zaburzeniami mowy, w późniejszej pracy wykonywanej z regularnością, można radzić sobie z niepełnosprawnością i dostać się do pracy.

Metody stosowane logopedists

Od samego początku trzymał logopeda „odmrożenie” z zaburzonych funkcji mowy na podstawie starych stereotypów. Lekarz sprawdza odpowiedź pacjenta na słabsze bodźce, na przykład stłumiony mówienia. Praca zbudowana jest o zasadę podwyższenia poziomu zadań od łatwych do trudnych.

Bierze się tu pod uwagę istotne zastrzeżenie, że dobór ćwiczeń wykonywane indywidualnie, biorąc pod uwagę stopień uszkodzenia części wokalnej aparatury pacjenta. Brane pod uwagę i typ afazji.

Dla jednej osoby, to będzie łatwy do nazwy obiektów, dla innego – aby utrzymać dialog itp Ale nie można ciągle dają łatwe zadanie … Ich złożoność powinna wzrastać stopniowo.

Pierwsza lekcja nie powinny być uciążliwe dla pacjenta. Na początku rehabilitacji zaleca się stosowanie materiału mającego emocjonalne znaczenie dla pacjenta. wybiera również i odpowiednie znaczenie.

Które nie mogą być oferowane w początkowych etapach leczenia?

Przeprowadzanie wstępnych etapów leczenia ma ogromne znaczenie. To nie jest zalecany do zaoferowania wypracować poszczególne słowa wyrwane z kontekstu i łączyć dźwięki. Wszystkie warunki muszą być stworzone, aby jak najszybciej był w stanie utrzymać rozmowę zrekonstruować logopedy mowy dla pacjenta.

Zastosowanie śpiewu

Po udarze odzyskać szybciej pomoże śpiew. sesje terapii mowy z włączeniem elementów muzyki przyniosły pozytywne rezultaty. Jeżeli pacjent jest trudno dokończyć zdanie, która rozpoczęła logopedy, możemy zaoferować słuchanie i śpiewanie ulubionych piosenek. Musisz dowiedzieć się, jakie utwory kocha i wie pacjenta. Podczas śpiewu słowach pierwszy wypowiedziane przez pacjenta wyraźnie. Stopniowo poprawia ich wymowę. To zadanie musi płynąć w pozytywnej atmosferze. Pacjent, to jest zabawa.

Natychmiast po tym pacjent będzie mógł wymówić słowa, powinna mu zainteresowanie samozatrudnieniem. Na przykład, aby zaprosić go wstawić do wniosku brakujące litery lub przyimków.

Jakie metody są stosowane dla osób z afazją sensorycznej?

Dla osób z materiałów wizualnych sensoryczna afazją są używane. Pacjent przedstawia obraz, który jest proponowany do srisovat, czy jest możliwe, aby jego majątek. Wtedy to słowo, które symbolizuje obraz. Wszystkie działania, które są prowadzone terapii mowy, wraz z komentarzem: dobroczynny spokój. „Naprawmy to poduszkę”, „Podnieś głowę”, „można teraz umieścić swoją głowę na poduszce” Więc można przywrócić mowę po udarze mózgu w obecności afazji sensorycznej.

Pacjenci z podobnego naruszenia słabo odróżnić podobne brzmiące słowa. Odpowiednio jest zastosowanie wzorców treningowych. Pacjent powinien pokazać pt obiekt. Na przykład, takie pary są zaznaczone spółgłosek takich słów jak „włącznie – dom”, „punkt – nerka”, etc …

okres zatrudnienia

Okres zatrudnienia, a odstępy między nimi zależą od możliwości indywidualnego pacjenta. Średnia wynosi 7-15 minut. Dwa miesiące później, ćwiczenia można zrobić w pół godziny. Należy również być utrzymywane pod kontrolą obciążenia mowy i słuchu pacjentów pomocy.

Oddział powinien być zrelaksowany, nie powinny być w radiu lub telewizji.

Pomoc logopedy w późniejszych etapach

Jeśli pomoc logopedy nie został dostarczony w pierwszym tygodniu choroby, łamanie w pytaniu są odporne. W tym przypadku można przywrócić utracone funkcje, ale praca z pacjentem powinien aphasiology, który ma swoje własne metody.

Wsparcie ludzki, udar

Jest bardzo ważne, aby utrzymać pacjenta w optymistycznym nastroju. Personel szpitala, krewni pacjenta i terapeuty nie powinien się czuć człowiek, że jest on wyłączony. W przeciwnym razie, ludzie będą zamykać w sobie i postrzega chorobę jako kary. Po emocjonalne chorych z udarem mózgu podatność zbyt wysokie. Pieszczota w tym przypadku będzie najlepszym asystentem w przywróceniu utraconej zdolności do mówienia.

Jest to możliwe do przeprowadzenia samodzielnej nauki pod kierunkiem bliskich przyjaciół?

Jak przywrócić mowę po udarze w domu? członkowie rodziny samozatrudnione mogą być wykonywane wyłącznie za zgodą lekarza. Ważne jest, aby nie przesadzić. Nie należy nadmiernie przeciążać pacjenta lub dać mu zadania back-łamanie.

Krewni często nie mają cierpliwości, i chcą, aby osiągnąć pożądany efekt w krótkim czasie. Mały sukces w odzyskiwaniu czyni je sfrustrowani, która jest wyrażona w mimiki i gestów. Pacjent połów takiej reakcji bliskich tracą optymistyczne i może następnie odmawia terapii. Dlatego krewni pacjenta nie brał udziału w sesji z logopedą.

ważne uwagi

Aby przywrócić mowę po udarze mózgu i pamięci, zaleca się, aby zmusić pacjenta do wymówienia nazwy okolicznych obiektów. Okazało się, że pacjenci pamiętają rzeczy lepsze niż działanie.

Podczas komunikowania się z osobą, która doznała udaru mózgu, ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że w trakcie równoległego rozmowy kilku osób chorych złych różnych dźwięków i słów.

Ci, którzy doznali udaru, niemożliwe jest przeprowadzenie oglądanie telewizji więcej niż 2 godziny dziennie. Powinien być wybrany tylko ciche ciekawe programy. Na przykład, szybka transmisja fanów sportów sportowy do komentarzy, które będą miały wpływ na odzyskanie mowy.

środki folk

Można przywrócić mowę po zaradczych udar ludowych? Sposób udowodnione jest używany przez ludzi, to zastosowanie cienkie plastry posiekanych lub utarte czarnego rzodkiewki. Powinien być przechowywany w ustach. Gdy to nastąpi w ustach uczucie pieczenia i kłucia. Również rzodkiewka zrobić kompres. Stosuje się go do uszkodzenia nerwu twarzy.

wniosek

W artykule omówiono, jak przywrócić mowę po udarze. Proces ten jest długie i pracochłonne. To wymaga staranności zarówno pacjenta, jak i lekarza. Cierpliwość, wsparcie bliskich, postawy spokój i ścisłego przestrzegania zaleceń dla lekarza pomoże chorym ludziom radzić sobie z chorobą.