495 Shares 7861 views

Warunki korzystania gaśnicę. Jak używać gaśnicę

Warunki korzystania z gaśnicy powinien znać każdy, więc wszyscy możemy być w nieoczekiwanej i niebezpiecznej sytuacji. W zasadzie, działanie urządzenia do prezentacji nie jest ciężki, ale ma swoje osobliwości. Na przykład, trzeba wiedzieć kiedy i jaki rodzaj gaśnicy powinien być stosowany. Po pierwsze mamy do czynienia z typami urządzeń pokazanych.


Odmiany gaśnic

Tak, istnieje wiele kryteriów klasyfikacji:

 1. Rozmiary urządzenia są ręcznych, mobilnych i przemysłowych. Różnią się objętości cylindra od 2 do 10 litrów lub więcej.
 2. Według rodzaju gaśnicy rozrusznika lub pistoletu może być bezszczotkowym. Istnieją również urządzenia, które mogą pracować z ciągłym źródłem ciśnienia.
 3. Według tej dziedzinie, który jest umieszczony wewnątrz zbiornika, jest w proszku, woda, gaśnice gazu.

Zasady korzystania z urządzenia

Przed użyciem gaśnicy, istotne jest, aby zrozumieć zasady jego funkcjonowania. Na przykład, w zbiorniku wody może być stosowany do chłodzenia materiałów stałych łatwopalnych. Jednak, płyn może zawierać dodatkowe składniki. Pozwalają one zgasić i ciekłe substancje palne. Warunki korzystania reprezentowane typu gaśnica są dość proste: mogą być używane tylko w takich sytuacjach. Fakt, że woda jest w stanie reagować chemicznie z innymi elementami, tworząc wystarczających substancji szkodliwych.

Warunki korzystania gaśnicę wypełnioną gazem tylko o poszanowanie zasad bezpieczeństwa: nie można dotknąć się, jak łatwo dostać odmrożenia. Jednak takie urządzenie byłoby bezużyteczne, w przypadkach, w których spalanie tych elementów, które mogą błyszczeć i bez tlenu.

Aby zgasić substancję chemiczną lub mechaniczną powietrza najbardziej odpowiednią piankę gaśnica. Jednak nie zaleca się stosowania go w przypadku zapalenia urządzeń elektrycznych. Naturalnie, można zastosować urządzenia do gaszenia te substancje, które mogą wejść w reakcję z wodą.

Charakterystyka użycia gaśnicy OU

W zasadzie do obsługi takiego urządzenia nie jest trudne. Tylko trzeba przestrzegać pewnych instrukcji. Warunki korzystania gaśnica OU zapewniają działanie wycofywania:

 1. Pierwszym krokiem jest, aby przejść do miejsca pożaru w odległości nie mniejszej niż 2-3 metrów.
 2. Teraz bezpośredni lej tuż przy boku płomienia i trzymać go tak mocno.
 3. Do gaśnicy rozpoczął działanie, konieczne jest, aby przerwać uszczelnienie i trzpienia, przy czym zapobiega się urządzenie z automatycznym reakcji.
 4. Teraz można otworzyć zamek, lub przycisk na uchwycie. Wszystko zależy od konstrukcji urządzenia.
 5. Gdy ogień zostanie wyeliminowany, konieczne jest, aby puścić uchwyt i dokręcić zawór.

Powtarzające się użycie takiego urządzenia jest możliwe tylko po ponownym napełniania cylindra dwutlenku węgla.

Właściwości urządzenia do nakładania proszku

Przed użyciem gaśnica reprezentowanych gatunków, należy zapoznać się z instrukcją:

 • Wziąć urządzenie i przejść do miejsca pożaru. Odległość do płomienia może być mniejsza niż 2 metry.
 • Aby gaśnica zaczął działać, należy usunąć jego uszczelnienie ochronne i sprawdzić.
 • Teraz wystarczy skierować dyszę w ogniu, w tym samym czasie, nie dotykaj go, aby uniknąć zranienia (zamrożenie).
 • Należy pamiętać, że urządzenie należy trzymać mocno do ciśnienia zawartości butli nie doprowadzić do utraty gaśnicy od swoich rękach.
 • Teraz nacisnąć dźwignię lub odkręcić zawór. Zamknąć lub zwolnić mechanizm blokujący jest konieczne tylko po pożarze zostały wyeliminowane.
 • Jeśli istnieją inne kieszenie płomienia, urządzenie może być ponownie użyty.

W niektórych przypadkach nie można korzystać z urządzenia w proszku?

Istnieją sytuacje, w których stosowanie aparatury niedopuszczalne. Warunki używania gaśnic OP zastrzec niemożliwość ich działania w następujących przypadkach:

 • jeśli chcesz, aby zgasić te elementy, które można spalić bez pomocy tlenu;
 • Jeżeli zapłon sieć elektryczną lub urządzenia;
 • gasić wszelkie starocie, obrazy lub książek (mogą być uszkodzone w procesie likwidacji pożaru).

Pewne niuanse użytkowania i przechowywania gaśnica

Jest to możliwe do ustalenia wystarczająco dużą liczbę konkretnego zastosowania reprezentowanej przez urządzenie. Na przykład, jeśli gasić płomienie w gaśnice kilku typów, nie należy wysyłać je do siebie. W każdej sytuacji konieczne jest, aby przestrzegać pewnej odległości od płomienia podczas pożaru. Szczególnie dotyczy to środków chemicznych spalania lub środków, które łatwo rozkładają się, a z urządzeń elektrycznych, które są pod napięciem.

Gaśnica użytkownika przewidziano pewnego czasu ciągłej pracy urządzenia, który wynosi od 2 do 14 sekund. Okres wskazany na naklejce informacyjnej. Podczas gaszenia zbiornika muszą być przechowywane w pozycji pionowej. W przeciwnym razie nie można korzystać cały materiał wewnętrznej naczynia.

Zastosowanie gaśnicę proszkową ogranicza się w domu, gdyż powoduje zbyt dużo pyłu. To samo odnosi się do urządzeń dwutlenku węgla, ponieważ są one w stanie zmniejszyć i tak małej ilości tlenu w budynku. Po użyciu urządzenie należy przesłać do ładowania, nawet jeśli wewnątrz jeszcze opłatę.

Czego nie robić podczas pracy i przechowywania urządzenia:

 • lub umożliwić urządzeniu obudowy jakiegokolwiek uszkodzenia i wgniecenia;
 • Nie może trafić balon;
 • Nie należy użyć gaśnicy, jeśli ma wady wytwarzania lub wadliwe działanie mechanizmu blokującego;
 • W żadnym wypadku nie ładować lub demontować urządzenia przez siebie;
 • po zastosowaniu nieodpowiedniego do gaśnicy należy go utylizować;
 • urządzenie nie może być wykorzystywane do tych celów, które nie są związane z walki z ogniem;
 • podczas likwidacji ogniu paleniska nie może skierować ją ku każdemu.