159 Shares 7540 views

Zieleń: rośnie z nasion

Co jest tak popularny wśród amatorów ogrodników są małe i niepozorne kwiaty oddech dziecka? Każdy indywidualnie ma żadnego zainteresowania. Ale wiele małych kwiatów tworzą bujne, jak nieważkości piłkę zawsze podziwiałem. To – oddech dziecka. Uprawa z nasion tej rośliny możliwych iw domu, i na otwartym polu.

Zieleń dobrze rośnie w nasłonecznionych terenach o glebach wapiennych (kwas nie przenosi), gdzie znajduje się niewielki stok i wód gruntowych na głębokości 60 cm. Roślina ta jest dość odporny, transfery zimowe bez schronienia nawet w północnych regionach, ale nie toleruje wilgotnej zimy.

Zieleń pełzanie, popularne wśród ogrodników, ma duże korzenie, łodygi i grube, który jedzie w głąb ziemi. Ta roślina nie toleruje przesadzania, i nie może się rozmnażać przez podział.

propagacji nasion

Według doświadczeń ci, w których ogrody dawna rozliczane Gypsophila, uprawy z nasion jest możliwe tylko proste odmiany. gatunek frotte rozmnażane przez sadzonki, pąki mają męską sterylność.

Zieleń, uprawa nasion sadzonek, które odbywa się w kwietniu i maju, kiełkuje w 10-14 dni po siewie. Mogą one zostać przeszczepione do stałego miejsca w czerwcu lub lipcu.

Bardzo popularny i ulubiony rodzaj hodowców kwiatów – wiele lat oddechu dziecka. Uprawa z nasion tej rośliny daje silne rośliny, które kwitną w drugim roku. Bardzo lubi umiarkowane podlewanie, nawożenie nawozem mineralnym lub odstępach dziewanny raz na dwa tygodnie. Reaguje również na przemian organicznych i mineralnych.

Rozmnażanie przez sadzonki

Sadzonki jest możliwe tylko wtedy, gdy istnieją pędy. Zazwyczaj jest to w kwietniu lub maju. W sierpniu, po cięciu może również rozpocząć sadzonki. sadzonki wiosennych są cięte, gdy nie są jeszcze wydłużone międzywęźla.

Pędy, które są już uformowane pąki, nie nadaje się do cięcia i lądowania.

Sadzonki są wycinane z górnej części roślin, ucieczka powinna wynosić około 5 cm długości. Teplichku sadzić je. Substraty stosowane w tym odmiany.

Ważne jest, że są one na tyle luźne, zatrzymuje wilgoć. Ponadto dekontaminacji gleby przez patogeny i szkodniki. Dobry, aby dodać do ziemi trochę kredy lub wapna gaszonego. Ponownie Podłoże powinno być unikane, i mieć pewność wyleczenia, jeśli to konieczne.

Sadzonki posadzono na głębokości 2 cm. W okresie ukorzeniania potrzebę kontroli zawartości wilgoci w podłożu. To nie powinno wyschnąć lub być zbyt wilgotny. Odpowiednia temperatura dla sadzonek – 20 ° C.

Długość dnia – nie mniej niż 12 godzin. Sadzonki powinny pritenyat od gorącego słońca. W tym czasie lepiej jest utrzymać wysoką wilgotność pobliżu okorenyayuschihsya pędów. Kiedy korzenie, to powinna być nieco niższa. W takich klimatach proces ukorzenienia jest zakończona w ciągu 30 dni.

Sadzonki dziecka oddech, który jest już zakorzenione w 2 tygodnie trzeba być przeszczepione do swojego stałego miejsca. Pożądane jest, aby przed zimnie rośliny mają czasu na osiedlenie się w dół.

Po wysiadania sadzonki obficie podlewane, później – z umiarem. Gypsophila bylin gdy nadmiar wilgoci może być poddawany różnym chorobom słabiej rozwiniętych podczas suszy.

Rośliny podlewane dorosłych aż kwitnienia jest bardzo obfita, a podczas kwitnienia podlewanie trochę cięcia i pojone tylko root. Gypsophila zdolny do przenoszenia trwałego suszę, ale w tym przypadku jego piękno cierpieć.

Podsumowując – poradę. Przed kwitnieniem zieleń może podkormlivat dolistnego sposób. Gdy pędy rosną do długości 5 cm, rośliny tworzą krzewów, gdzie zostawić je około 7 pędów.