775 Shares 5020 views

Wszystkie sposoby, aby przełączać się między kartami za pomocą klawiatury

Dawno już minęły czasy, w których przeciętny użytkownik komputera czuć się niepewnie. Niemal każda uprawiana ekspert w tej dziedzinie, dzięki czemu jest porównywalna do początkującego programisty. Ze względu na to, aby zrozumieć system, ludzie próbują w miarę możliwości racjonalnego wykorzystania czasu, nie wydać je na wszelkiego rodzaju rzeczy.


Te małe rzeczy mogą być przypisane do przełączania zakładek w przeglądarce. Ten problem jest dość istotne, bo teraz wszyscy mają dostęp do internetu, i to właśnie tam spędzają większość swojego czasu. W tym artykule będziemy mówić o tym, jak przełączać się między kartami za pomocą klawiatury, a tym samym przyspieszenie pracy w sieci.

sekwencjonowanie

Tak, rozumiemy jak przełączać się między kartami za pomocą klawiatury. Powołanie Clavey tego jest dość proste. Odpowiedzialny za to CTRL + TAB. Jak najszybciej nacisnąć tej kombinacji, zakładka przełączy się po prawej aktywny.

Kontynuując naciśnij TAB, można przejść dalej i dalej, i tak w kółko. Warto zauważyć, że wszystkie skróty klawiaturowe, które są wymienione w tym artykule, są uniwersalne. Oznacza to, że można ich używać we wszystkich przeglądarkach, bez wyjątku.

Przełączyć się na konkretnej karcie

Powyżej została wniesiona nie jest jedynym sposobem, aby przełączać się między kartami z klawiaturą. To pozwala na przełączanie się pomiędzy nimi w kolejności, ale to raczej niewygodne, szczególnie jeśli wielu kartach, i trzeba dostać się do konkretnego. Teraz pomówmy o tym, jak przełączać się między kartami za pomocą klawiatury, aby przejść do konkretnego.

Aby to zrobić, należy użyć innego skrótu klawiszowego – Ctrl + 1 … 9. Naciskając cyfrę od 1 do 9, można przejść do odpowiedniej zakładki. Oznacza to, że podanie numeru – numer porządkowy.

Przełącz do następnej karty

Jeśli chcesz, aby przejść do następnej karty w kolejności, to pomoże Ci skrót klawiaturowy CTRL + PageDown lub powyżej CTRL + TAB. Jak przełączać się między kartami z klawiaturą do następnego, rozumiemy, ale wielu może zadać pytanie, dlaczego takiej odmiany. To bardzo proste: na różnych klawiaturach wygodny w użyciu różnych kombinacji.

Przełącz na poprzednią kartę

Jeśli zdecydujesz się na przejście do poprzedniej karty, a następnie iść do przodu, a następnie naciśnij kombinację klawiszy CTRL + PageUp. W takim przypadku, kiedy są niewygodne naciśnięcie tych przycisków, można użyć inną kombinację – CTRL + SHIFT. Istotą tego układu jest bardzo prosta skrótu. Jest ona (podobnie jak w poprzednim przypadku) jest to, że na niektórych klawiaturach niewygodnej zasięgu, na przykład, do PageUp, az drugiej strony, wręcz przeciwnie – do zmiany. To pozwala użytkownikowi zdecydować, jak będzie bardziej wygodne.

suplementy

Mamy wymienione wszystkie sposoby, jak przełączać między kartami z klawiaturą. Korzystanie ze skrótów klawiszowych nie zawsze może być wygodne. Dlatego różne dodatki w przeglądarce zostały opracowane. Są one dość różne od siebie. Niektóre pozwalają sobie na przypisanie skrótów klawiszowych, inni wprowadzenie konkretnych zmian. Tylko zdecydować, które w użyciu.