754 Shares 6099 views

Miller Aleksey: piętnaście lat u steru „Gazprom”

Miller Aleksiej Borysowicz (urodzony 31 stycznia 1962) jest Wiceprezes Zarządu i Prezesa Zarządu (CEO) spółki energetycznej „Gazprom”, która jest największym producentem gazu ziemnego na świecie.

Pochodzenie i wykształcenie

Gdzie urodził Aleksiej Miller? Jego biografia rozpoczęła się w Leningradzie, w zwykły dla rodziny, gdzie był jedynakiem. Rodzice Aleksiej pracował w jednym przedsiębiorstwie (najpierw w Instytucie Badań Radio Electronics Minaviaproma później w „leninowsko” NGO), a ojciec Borys był robotnikiem, a matka Ludmiła Aleksandrowna – inżynier. Niezwykłe w tej rodzinie było tylko, że jej członkowie należeli do Niemców. Jednak w Petersburgu zrusyfikowanych Niemcy nie są rzadkie.

W specjalistycznej szkole matematycznej numer 330 Miller Aleksiej był doskonałym uczniem. W 1979 roku wstąpił do Leningradzkiego Instytutu finansów i ekonomii, z którą ukończył w specjalności „Economist” w 1984 roku.

Kariera w okresie radzieckim

Pierwsza pozycja, którą otrzymał Miller Aleksey, – inżynier-ekonomista w dziale planowania Inżynierii Lądowej Instytut Badawczy „LenNIIProekt”. W 1986 roku został studentem w swoim instytucie, a po studiach położył trzy lata, obronił pracę i stał młodszy badacz.

Udział w kręgu Anatoly Chubais

W połowie lat 80-tych w Leningradzie wokół profesora inżynierii-ekonomiczne instytutu A. Chubais pojawiły się nieformalne grono ekonomistów, którzy są absolwentami różnych uniwersytetach rdzenia miasta. Wszedłem do tego kręgu i Miller Aleksiej, choć ze względu na jego młodości, nie mógł być jednym z liderów tej społeczności, które świeciły tak jasny osobowości, jak Andrei Illarionov (przyszły doradca Putina) Michael Manevitch (przyszłego przewodniczącego Komitetu Miasto wykonawczego Economic Reform Leningrad) i innych.

Kiedy w 1990 roku stał się Chubais pierwszy zastępca Anatolij Sobczak (wówczas przewodniczący Rady Miasta Leningrad), większość członków jego koła były w różnych pozycjach w Komitecie Wykonawczym Leningrad. Miller Aleksiej został powołany do komisji, kierowanej przez Manevich w sprawie organizacji działu w wolnej strefie ekonomicznej Leningradu.

Pracować pod nadzorem V. V. Putina w Petersburgu Ratusza

W 1991 roku Miller idzie do pracy w Komisji Spraw Zagranicznych (FAC) ratusza, który stał przewodniczący w czerwcu tego samego roku, Władimir Putin. Alex pracował w zarządzaniu zagranicznych stosunków ekonomicznych FAC pod Alexander Anikin. W następnym roku został zwolniony burmistrz Sobchak na zalecenie Komisji Specjalnej Lensovet jak nie poradzić sobie z pracy powierzonej im, i został zastąpiony przez Millera. W tej pozycji, nadzorował powstanie pierwsza w investzon „Pułkowo” (rośliny z „Coca-Cola” i „Gillette”) i „Parnassus” (z browaru „Baltica”). Jego wysiłki w mieście, takie duże banki były zaangażowane jako „Credit Lyonnais” i „Dresden Bank.”

Iść do pracy w sferze energetycznej

Po braku wyborów mera Anatolija Sobczaka jego zespół rozpadł się w 1996 roku. V. V. Putin, były od 1994 roku ma pierwszy zastępca burmistrza, udał się do Moskwy, by pracować w administracji prezydenckiej, a Miller opuścił zarządzanie portu, gdzie koncentrował się na kwestiach inwestycyjnych i rozwojowych. Ale tak szybko, jak jego dawny patron wziął Premiership w 1999 roku, myślał o swoich byłych kolegów, w tym samym roku, Miller Aleksiej Borysowicz został mianowany CEO budowanych systemu rurociągów Bałtyckiego. Jej pierwsze i najważniejsze, przeznaczone do pompowania 12 mln ton ropy rocznie, przewiduje ułożenie rurociągu z rafinerii Kirishi Leningrad (reg.) Do portu w Primorsku (między St. Pererburge i Wyborg).

W 2000 roku Miller został powołany wiceminister Zagranicznych Gospodarki Energetycznej.

Pracować w „Gazprom”

Od grudnia 1992 roku Dyrektor Generalny „Gazprom” był Rem Vyahirev, który objął stery koncernu państwowego w Wiktor Czernomyrdin po nominacji ostatnia premiera. Korzystanie patronatem Czernomyrdin Vyahirev prowadzi politykę zmniejszania wpływu rządu na temat funkcjonowania firmy, zmniejszając swój udział w jej kapitale zakładowym, w celu zakończenia procesu prywatyzacji. W chwili powołania Millera prezes zarządu RAO „Gazprom” część swoich rentownych aktywów zostały przeniesione do różnych firm, a udział państwa był mniejszy niż 40%.

Po jego mianowaniu, Miller zajął się zwrotu utraconych aktywów uprzednio „Gazprom” poprzez ich umorzenia od nowych właścicieli. W wyniku tych działań do roku 2004 państwo dopisać pakietu kontrolnego w spółce, po czym został zliberalizowany swoje rynki. Pięć lat później, kapitalizacja „Gazprom” wzrosła o 27 razy. Dziś państwo jest właścicielem ponad 73% akcji spółki.

Podczas przewodnictwem Alekseya Millera „Gazprom” realizuje duże projekty infrastrukturalne – pojemność gazociągu z 55 miliardów metrów sześciennych. m rocznie „Nord Stream-1” na dnie Bałtyku do niemieckiego wybrzeża. Ostatnio podpisał umowę na budowę drugiego gazociągu o tej samej pojemności jak Bałtyku, otrzymał nazwę „North Stream-2”.

„Siła Syberii” W tym roku budowa nowego głównego gazociągu z Jakucji do Kraju Nadmorskim i Chinach.

życie osobiste

Co jeszcze oprócz pracy mieszka Aleksiej Miller? Jego żona Irina jest gospodynią domową. Mają jednego syna. Nie ma prawie żadnych informacji na temat tego, co jest w życiu osobistym Aleksiej Miller. Jego rodzina jest zamknięty obszar dla mediów.

Wiadomym jest, że sam Miller – zapalonym klub „Zenith” fan piłki nożnej. Lubi jazdę konną również właścicielem dwóch rasowych ogierów biorących udział w wyścigach. To jego hobby stało się podstawą dla prezydenta do powoływania trzy lata temu, Miller odpowiedzialny za odrodzenie rosyjskiego przemysłu jeździeckich.