655 Shares 4649 views

Gotowanie marmolady w domu

Picie herbaty jest obarczona szczególnym uroku, odpręża i wspomaga rozmowy psychicznych. Czy zimą lub latem na podwórku, zawsze jest czas herbata w zamieszaniu dnia. I, oczywiście, to trudno sobie wyobrazić prawdziwe ceremonii herbata bez słodkich smakołyków. W niskich temperaturach, jest to wysokokaloryczne Korzyści – czekoladki, ciastka, ciasta. Ale w ogniu całkowicie nie chcą nic ciężkiego. Orzeźwiający smak marmolady z owoców i przyjemnej kwasowości – co trzeba dla partii popołudniową herbatę. Zapomnij o tym produkcie, które obfitują w półkach. Lepiej marmolady w domu, a my możemy Ci w tym pomóc.


Zdrowa alternatywa do przechowywania kupił marmolady

Marmolada – żucie słodycz z dzieciństwa. To jasne, kolorowe i bardzo, bardzo smaczne, że ręce i sięgając po kolejny kawałek. Być może w dzieciństwie, i to było bardziej naturalne, ale teraz trudno jest znaleźć się w sprzedaży tego przysmaku bez różnego rodzaju kolorach i smakach. Cóż, zawsze jest jakieś wyjście. W naszym przypadku, jest uczenie się, jak gotować marmoladę w domu. Zacznijmy!

Marmolada z agar-agar: Gotowa przez przepisy

Jednym z głównych elementów, dzięki którym marmolada i nabiera charakterystycznej konsystencji, – agar agar. Jeśli uda Ci się dostać, należy użyć następującego przepisu. kieliszek wrzenia wody i dodać do niego truskawki (150 g), uprzednio przemytego i obrane ogonów. Gotować przez 10 minut, a następnie usunięcia owoców i wylano do wody 4 duże łyżki cukru. Gotować słodki syrop truskawkowy przez 5 minut, usunąć z ogrzewania i chłodzenia. W łyżce wody rozpuścić agar-agar i dodać do syropu. Gotować na wysoką temperaturę w ciągu 2 minut, a następnie ochłodzić lekko wlać formochkam. Marmolada musi stać w lodówce przez około godzinę, a następnie można go przetestować za gotowość i wydostać się z kształtu. Ze względu na agar nie stopi się w temperaturze pokojowej i zachowa swój doskonały wygląd.

Żelatyna – to nie tylko galaretki i marmolady ale

Marmolada w domu może być gotowane na bazie żelatyny. W tym celu trzeba sok cytrusowy filiżanki (2), wodą (50 g), żelatyna (4 łyżki stołowe) i cukier (2 filiżanki). Ideałem byłoby orzeźwiający uczta pomarańczowa marmolada. Tak więc okazało się, słodki i kwaśny, w soku pomarańczowym, dodać 50 gramów soku z cytryny. Żelatyna wlać gorącą wodą i pozostawić do spęcznienia na 15 minut. W garnku wymieszać sok z owoców cytrusowych, cukier, żelatyna i wlać ciepła aż do rozpuszczenia się cukru, stale mieszając. Następnie wyjąć z ognia i wlać do przygotowanej patelni. Usuń go w lodówce, najlepiej na noc. Gotowy marmolada jako pożądane, można toczyć w cukier lub sproszkowane.

Natural marmolada owocowa

Zdziwiłbyś się, ale można zrobić marmoladę w domu i bez użycia żelatyny lub agar-agar. Wszystko, czego potrzebujesz, – owoce i cukier. Udana kombinacja – słodko-kwaśne jabłka z dojrzałych śliwek. Owoce obranych i bruzdy, tnie na małe kawałki i piec w piekarniku przez pół godziny w temperaturze 180 ° C. Następnie szlifowanie je wielokrotnie przez sito w celu otrzymania jednorodnej puree. Przesuwamy do rondla, dodać cukier i gotować, aż się rozpuści na wolnym ogniu. My rozłożenia otrzymanej mieszaniny w formach silikonowego i pozostawiono do wlać w temperaturze pokojowej przez 2-3 dni. Dostać słodki i zdrowy przysmak dla tej pani. Marmolada bez agaru i żelatyny jest absolutnie naturalne, nieszkodliwe dla figur i żołądka. Pamiętaj, aby traktować ten wspaniały traktują swoje koleżanki.

256 shares 1010 views
Jak pić whisky z mlekiem
485 shares 2032 views