291 Shares 5687 views

„Dubrovsky”: analiza produktu i jego zawartość

W tym artykule będziemy mówić o powieści Puszkina „Dubrovsky”. Analiza produktu, charakterystyka bohaterów i podsumowanie analizować uważnie. Będziemy również przedstawić mały przegląd krytycznych uwag na temat pracy swoich rówieśników autora.


Historia powstania

Podstawą tej historii został położony, a którym Puszkin powiedział jego przyjaciel P. V. Naschokin. W ten sposób realistyczny korzenie powieści „Dubrovsky”. Analiza produktu więc trzeba zacząć od tego.

Więc Nashchokin spotkał w więzieniu białoruskim szlachcica, który od dawna prosił nad sąsiadem ziemi, został wyrzucony z posiadłości, a następnie w lewo z kilku chłopów rozpoczął grabieży. Nazwisko sprawcy został Ostrovsky, Puszkin zastąpił go na Dubrovsky, a akcja przeniosła się do prac latach 20-tych 19 wieku.

Pierwotnie pod tytułem powieści Puszkina datę – „21 października 1832”, co oznacza rozpoczęcie prac nad powieścią. Dobrze znane nazwisko cały produkt został już podany edytora przed publikacją w 1841 roku.

Podsumowanie: remis

Nawet w szkole dzieci uczą się „Dubrovsky” powieść. Analiza produktu (klasa 6 – czas, kiedy uczniowie są wprowadzane do nich po raz pierwszy), zwykle odbywa się w ramach programu. A jeśli pierwszy element jest przegląd historii, powinna ona wyjdzie streszczenie powieści.

Właściciel gruntu Kirill Pietrowicz Troyekurov, emerytowany dyrektor generalny w swojej, a cudza klasyczny i bogatym panem, jego kaprysy zaspokoić wszystkich sąsiadów, a urzędnicy wojewódzkich na jego widok drżą. On znajomość z moim sąsiadem i stary przyjaciel w służbie wojskowej Andreem Gavrilovichem Dubrovskim, bogatego i niezależnego pana, byłego porucznika.

Troyekurov zawsze miał paskudny i okrutny charakter. Nieraz on wyśmiewał jego gości. Jego ulubioną sztuczką było zamknąć jeden przyszedł do niego w pokoju z niedźwiedziem.

działania rozwojowe

Jakoś chodzi Troyekurov Dubrovsky, a właściciele kłócić sług audacity gościa. Stopniowo kłótnia zamienia się w prawdziwą wojnę. Troyekurov postanawia się zemścić, a łapówki sędziemu, ze względu na ich bezkarności, otsuzhivat Kistenevka w Dubrovsky, jego posiadłości. Po wysłuchaniu wyroku, właściciel szaleje na sali sądowej. Jego syn, Vladimir kornet Straży, został zmuszony do opuszczenia serwisu i pochodzą z Petersburga do chorego ojca. Starszy Dubrovsky wkrótce umiera.

Przyjdź do urzędników sądowych, aby zorganizować przeniesienie własności, to upić i zatrzymać się na noc w posiadłości. Vladimir noc zapala domu z nimi. Dubrovsky chłopi razem z wiernymi staje się zbrodniarzem. Stopniowo uderzy strach wszystkich okolicznych ziemian. tylko posiadanie Troekurova pozostają nienaruszone.

Rodzina pochodzi Troekurova nauczyciela, aby wprowadzić usługę. Dubrovsky przechwytuje go w połowie drogi i wciągająca. Teraz jest on pod przykrywką Deforge wysłany do posiadłości wroga. Stopniowo między nim a Mashey Troekurovoy, córką właściciela ziemskiego, nie jest miłością.

wynik

Najlepiej jest, aby rozważyć tę powieść jako całość. I analiza pracy „Dubrovsky” przez rozdziałów będzie wydawać dość problematyczne, ponieważ są one częścią całości i poza kontekstem tracąc dużą część rozumieniu.

Więc Troyekurov postanawia dać córkę w małżeństwie z księciem Vereya. Dziewczyna przed i nie chce wyjść za starca. Dubrovsky dokonywania nieudaną próbę zapobieżenia ich małżeństwo. Mary wysyła mu symbol, przychodzi do jej ratowania, ale jest już za późno.

Gdy orszak weselny z kościoła, aby być osiedle Księcia Dubrovsky ludzie otaczają go. Vladimir oferuje bezpłatny Masza, potrafi rzucać starca i uciec z nim. Ale ona odmawia – ona już ślubował i nie można go złamać.

Wkrótce władze wojewódzkie prostu nie może złapać gang Dubrovsky. Po tym, że odwołuje swój lud, a idzie za granicą.

Analiza twórczości Puszkina „Dubrovsky”: tematu i idei

Ta praca jest jednym z najważniejszych w twórczości pisarza. Puszkina to odzwierciedlone wiele problemów swoich czasów. Na przykład, tyrania obszarników, arbitralność urzędników i sędziów, brak prawa chłopów i rabunku jako reakcja na to wszystko zbuntowanych i dzielnych ludzi.

Temat rozbój dla dobrych celów nie jest niczym nowym w świecie i literatury rosyjskiej. Obraz szlachetnego i miłujących wolność złodziej nie pozostawia obojętnym wielu pisarzy romantyzmu. Ale nie tylko to, że zadeklarowane zainteresowanie tematem Puszkina. Od wielu lat Rosja został rozpowszechniony napad. Rabusie stała byłych żołnierzy, zubożała szlachta, zbiegłych chłopów pańszczyźnianych. Jednak ludzie obwinia grabież nie jest ich, ale moc, że przyniósł je do tego. Puszkin i postanowił pokazać swoją pracę, dlaczego uczciwi ludzie mają wyjść w wielkim stylu.

Osobliwością konfliktu

Przechodzi do opisania „Dubrovsky” Analiza dzieła Puszkina. Klasa 6, i jest tam odkrywania powieść już zaznajomiony z terminem, takich jak „konflikt”, więc to na pewno warto rozważyć.

Tak więc, w powieści tylko 2 konfliktu, które są bardzo różne zarówno pod względem charakteru i znaczenia społecznego. Pierwszy ma jasny kolor społecznego i wiąże się z nierówności klasowej. Wychodził Andrey Dubrovsky i Kirila Troekurov. W efekcie prowadzi to do buntu Vladimir, którzy nie mogą zaakceptować tyranii. Jest to główny konflikt powieści.

Jednakże, istnieje drugi, związany z tematem miłości i stosunków rodzinnych. Przejawia się ona w bieliźnie wydających żonaty Maszy do starego księcia. Puszkin podnosi kwestię braku damskiej praw, mówi o niemożności miłośników być szczęśliwy z powodu kaprysów rodziców.

Zarówno konflikt ujednolicenie figura Kirily Troekurova, który stał się przyczyną kłopotów jak Dubrovsky, a jego własna córka.

Obraz Vladimira Dubrovskogo

Bohaterem powieści – Władimir Andriejewicz Dubrovsky. Analiza produktów pozwala nam dać mu bardzo pochlebne opisu. On jest biedny pan, miał 23 lat, miał wspaniały widok i tubalny głos. Mimo swojego położenia, nie stracić honor i dumę. On, podobnie jak jego ojciec, zawsze dobrze jest poddany i zdobył swoją miłość. Dlatego przychodzą do niego w rwetes, kiedy planuje się spalić majątek, a następnie zaczął rabować.

Jego matka zmarła, gdy miał zaledwie rok. Jednak wiedział, że jego rodzice byli małżeństwem od miłości. Przyszły chciał dla siebie. Masza Troekurova stał się dla niego samego jedna prawdziwa miłość. Jednak jej ojciec interweniował. Vladimir wykonane desperacką próbę ratowania jego ukochana, ale nie mógł. Szlachetność jego przejawia się w tym, że on posłusznie opuścił kiedy Maria chciał uciec z nim. Można powiedzieć, że ta postać uosabia ideę arystokratycznej honoru.

obraz Troekurova

Skazać takiego jak Troyekurov, pisząc powieść „Dubrovsky”. Analiza produktu daje nam zrozumieć całą nikczemność i brak skrupułów tej osoby. Dla niego nic nie jest święte. On po prostu tak łatwo z lekkim szhivaetsya swych sług i przyjaciół. Nawet śmierć przyjaciela i towarzysza dobrego nie powstrzymało jego chciwość. Nie pożałujesz i moją córkę. Dla dobra Troyekurov Maszy skazane na nieszczęśliwego życia małżeńskiego i pozbawił jej prawdziwą miłość. Jednocześnie jest on na pewno ma rację i nawet nie dopuścić myśl o tym, co może być karane.

Romans w ocenie krytyków

Co krytycy myśli „Dubrovsky” powieści? Analiza produkt pomógł nam zrozumieć, że Puszkin napisał raczej miejscowe książkę. Jednak Bieliński, na przykład, nazwał go melodramatyczne, ale charakter Dubrovsky, która nie wywołuje współczucie. Z drugiej strony, krytyk chwalił dokładność, z jaką Puszkin przedstawioną Troekurova i życie dwór swego czasu.

Annenkov zauważyć, że powieść jest romantyczny koniec, niezgodne z jego treści, ale postacie są szczegółowo opisane jest psychologiczne i niezawodność. Grigoriev podkreślił również witalność tej sytuacji i realistycznych bohaterów.

„Dubrovsky”: Produkt krótka analiza

Jeśli chcesz zrobić krótką analizę. Jest możliwe, aby napisać co następuje. Tematem pracy – napad w Rosji. Pomysł – aby pokazać, jak ludzie są coraz na tej drodze, a kto jest winien. Puszkin próbował wystawiać władzę i pokazać niesprawiedliwość społeczną panujący dookoła. W pracach dwóch konfliktów – społeczną i miłość. Pierwszy odnosi się do uprawnień, które są nieograniczone, a drugi z pełnej władzy rodzicielskiej nad swoimi dziećmi. Głównym winowajcą na rzecz Troyekurov urzeczywistniającym klasyczny typ rosyjski mistrz.