418 Shares 5182 views

Jakie są rowery, tandemy?

Tandemy – dość nietypowe środki transportu dla szerokościach krajowych. Największe zapotrzebowanie są podobne modele w rozwiniętych krajach europejskich i są wykorzystywane głównie do spacerów podmiejski rodzina.


Rowery zawierać monolityczny tandem ramę z dwoma kołami. Jednak każdy jeździec tutaj z oddzielnych kół, pedałów i siedzenia, biorących bezpośredni udział w zarządzaniu roweru.

Krótka historia

Pierwszy rower tandem własnymi rękami wyprodukowanych pod koniec 19 wieku duńskim wynalazcy Michael Pedersen. Patent dla rozwoju autor wpadł na pomysł w 1894 roku po przeprowadzce do Anglii, gdzie rozpoczęła niezwykłą linię pojazdów dwukołowych w produkcji seryjnej.

Model Trial prezentowane na rynku brytyjskim, ważył około 24 funtów, co stanowi około 10 kg. Później Tandems próbka jest aktywnie wykorzystywana przez British wojskowych w czasie II wojny światowej jako mobilne, lekkich pojazdów.

uwolnienie pełną skalę tandemy, przeznaczone dla szerokiej publiczności konsumentów, została zorganizowana przez francuską firmę Lejeune i gitane pod koniec ubiegłego wieku. Od 1976 roku, ulepszony model, opracowany przez Santana Cycles, zaczęły pojawiać się na rynku amerykańskim.

ramka

W przeciwieństwie do tandemów, powszechne w latach 80-tych ubiegłego wieku, obecne modele charakteryzują się wysoką stabilnością, wysoką trwałością i przemyślany projekt.

Dziś nabywców takich pojazdów nie muszą myśleć o cechach konstrukcji ramy, bo absolutnie wszystkie rozwiązania na rynku, w pełni wyposażone.

Aby określić odpowiednią ramkę, warto odzwierciedlające ruch będzie odbywać się na niektórych trasach. Z tego powodu zaleca się, aby wziąć małą kontrolę testowy na kilku wybranych modeli, która skupi się na najbardziej komfortowym rozwiązaniem.

koła

Jednym z najważniejszych parametrów przy zakupie Tandem, które należy zwrócić szczególną uwagę, działa rozmiar kół. Większość wygodnych modeli miejskich są wyposażone w standardową średnicę obręczy 26 cali. Na rowery często ustawić rozmiar koła 28 cali.

szeroka gama opon dostępnych dla standardowych kół próbki. Grube opony 26-calowe dobrze spłaca wibrację, która działa jako niezwykle ważną cechą przy przenoszeniu na tandemie. Między innymi te opony trudniej przebić.

Jeśli tandem planowane jest do pracy na dużej prędkości jazdy lub podróżować na duże odległości, bliższe spojrzenie powinno być, przede wszystkim, do kół 28 cali. Jest to opony o średnicy poszukiwany przez profesjonalnych zawodników.

prędkość

Jak szybko rowery, tandemy? Wydawałoby się, że pojazdy te są niezwykle kłopotliwe. Jednak w praktyce, kilka amatorskich rowerzystów, który jednocześnie tworzy podwójną trakcję na modelu mogą wyprzedzać przygotowaną jeźdźca zarówno na płaskich odcinkach dróg i nachylenie.

tandem rower nawet dzieci mogą ominąć autostrady wyścigowy rower na dół. Zwiększona masa zawodników oraz wpływ pojedynczego oporu przepływu powietrza pozwalają podwójne wyścigi pojazdu zejść z pełną prędkością.

cena emisyjna

Tandemy są model wyłączności. Dlatego modele te są poszukiwane przez konsumentów, którzy realizują niezwykłe, oryginalne rozwiązania.

Ile będzie mój rower tandem (Moskwa)? Na krajowym ceny rynkowej rower zaprojektowany dla wielu zawodników, zaczyna się około 300. e. Jeśli tandemie wymagane dla normalnego spaceru w parku, można znaleźć tanie, jeśli żądany model fiskalnej. Jeśli chodzi o wysokiej wytrzymałości i lekkich modeli sportowych przeznaczonych do realizacji najważniejszych zadań, ich cena jest więcej niż w 1000. e.

zalety

Jakie są zalety różnych tandemowym rowerze? Recenzje właścicieli takich pojazdów ujawnia, co następuje:

  • nie ma problemu z opóźnieniem jednego z zawodników, który jest jednym z głównych wad organizacji wspólnych wizyt na osobnych rowerów;
  • nakładające szybkość rozwoju obszarów płaskich jak i na pochyłościach z zachowaniem wysokiej stabilności roweru;
  • zmniejszone ryzyko zerwania obrażeń koła i płyty;
  • komunikować rowerzyści nie mają krzyczeć;
  • jeśli jest to pożądane, jeden z zawodników może odpocząć delektując się jazdą w stanie spoczynku;
  • podczas ruchu na tandemie silniejszy zawodnik może zatrzymać się w przód, która będzie ciągnąć biednych;
  • ekspozycji tego samego oporu powietrza, a zwykłą roweru;
  • jeśli to konieczne, pilot siedzi z tyłu i kierowca mogą wymieniać miejsca, które pozwoli na bardziej doświadczony rowerzysta Przekonany jeździć rowerem na trudnych odcinkach trasy.

Jeśli mówimy o wadach tandemy, warto zauważyć zmniejszoną zwrotność, ze względu na zwiększoną długość ramy. Podczas gwałtownego hamowania takie modele są bardziej droga hamowania w porównaniu z pojedynczych modeli. Między innymi, zawodnicy mogą wystąpić pewne trudności podczas jazdy po nierównym terenie.