384 Shares 1573 views

Naucz dziecko do garnka – łatwy czy trudny?

Nauki szkolnej dziecka do garnka jest często dość wyzwaniem, szczególnie w związku z długotrwałym jednorazowych pieluch. W większości przypadków dziecko zaczyna używać go świadomie sięga dwóch lat. Zdecydowana odpowiedź na pytanie, w jakim wieku uczyć dziecko do garnka, jest dość trudne. Wiele dzieci opanować tę skomplikowaną naukę w zaledwie trzy do czterech dni, podczas gdy inni będą musieli zrobić kilka tygodni lub nawet miesięcy. Jednakże, w celu ułatwienia tego procesu w przyszłości, można zacząć uczyć dziecko do higieny od trzech do czterech miesięcy.

Aby później było łatwiej nauczyć dziecko do garnka, niektórzy rodzice w tym wieku Praktyka „sadzenia” jego pieluchy, postelennuyu na podłodze. Lepiej jest to zrobić po przebudzeniu się dziecka, lub jakiś czas później, po zjadł. Jeśli widzisz, że dziecko ma na godzinę – połowa pozostaje sucha, można również przytrzymać go przez pieluchę lub miednicy. Te stosunkowo proste manipulacje mogą znacznie ułatwić zadanie w przyszłości.

W sprawiedliwości należy zauważyć, że nie wszystkie matki dostać „obsadzone” dzieci trzy lub cztery miesiące. Dzieci często wzdychamy, kapryśna i wyrwane, a często sami rodzice nie mają cierpliwości – rzucają nauczyć dziecko „wytrącanie” naprawdę nawet nie zaczęła. Należy jednak nadal wykazują powściągliwość: później uczyć dziecko do puli będzie dużo łatwiejsze. Aby śledzić, co razem będzie to trzeba zachować na pieluchy, to lepiej zrobić bez kilku dni „pieluchy” lub „haggis”.

Połóż dziecko na garnku można rozpocząć po osiągnięciu wieku siedmiu lub ośmiu miesięcy, kiedy to będzie dobre, aby usiąść. W puli powinny być wygodne (lepiej – z tyłu, w postaci stolca). Jej zderzaki powinna być szeroka, tak aby nie pocięte na nogach. Aby rozpocząć, psychologowie radzą, aby umieścić dziecko na nocnik w ubrania, które po prostu przyzwyczaiłem się do tego nowego tematu. Jeśli dziecko jest kategorycznie protestuje przeciwko próbom nauczyć dziecko do puli jeszcze lepiej odmówić. Niektórzy eksperci zalecają nawet tymczasowo usunąć pulę, ale inni, wręcz przeciwnie, zaleca się pozostawić go w widocznym miejscu – tak dziecko będzie przyzwyczaić się do tego szybko. Po pewnym czasie, próba musi być powtórzona. Można usunąć pieluchy, gdy dziecko nie będzie się bać. Pamiętaj, aby upewnić się, że pot nie było zimno – na przykład, ogrzewa go pod strumieniem ciepłej wody lub zakorzenione negatywne nastawienie dziecka wobec niego.

Posadzone dziecko na potrzeby pulę w tym samym czasie. Mu zrozumieć, dlaczego jest to konieczne, zaleca się, na przykład, aby wyrwać zawartość garnka do pieluchy lub dokonać odpowiednich dźwięków. Można także spróbować „put” na lalce nocnik lub niedźwiedzia, wyjaśnić dziecku, że mają zamiar zrobić. Która metoda będzie najbardziej skuteczne w Twoim przypadku jest to niemożliwe do przewidzenia. Jedno jest pewne: aby nauczyć dziecko do puli będzie trudniejsze, jeśli robisz to na siłę. Lepiej włączyć szkolenia, praktyki higieniczne w łatwy i prosty gry, wywołują pozytywne emocje. Tutaj możemy przypomnieć sobie, na przykład, genialny sposób zalecany przez matkę Amerykanina, była zamrożona w lodówce kolorowych kostek lodu, umieścić je w garnku, a następnie oferowane do syna, „cel” do nich. Ale w ten sposób – to bardziej dla tych, którzy są zainteresowani, jak nocnik trenować dziecko na 2 lata lub więcej.

W tych przypadkach, kiedy udało się „uchwycić moment” i upuścić dziecko w czasie, powinien on być pewny, aby chwalić i pieszczota. Garnek powinien być zawsze w zasięgu ręki, a potrzeba, aby zachęcić dziecko do siedzenia na własną rękę. Jeśli tak konsekwentnie i dokładnie, zwykle półtora roku dzieci są już z prośbą o garnku lub uruchomić się do niego w razie potrzeby. Nie martw się, jeśli dziecko, które już z prośbą do garnka, nagle przestał to robić. Najczęściej jest fakt, że przyzwyczajenie jest w ruchu, więc nie winię go – w ciągu kilku dni wszystko pójdzie gładko, i do dwóch lat dziecko opracował już trwałych zasad higieny.