820 Shares 7625 views

Dlaczego jest nietrzymanie kału u dziecka?

Być może jednym z podstawowych celów realizowanych przez młodych rodziców, jest przyzwyczaić dziecko do garnka. Zdarza się również, że rodzice zbyt wcześnie i odpowiedzialne podejście do tego procesu, jeśli kończy się niepowodzeniem. Z drugiej strony, zdarza się i tak, że dziecko nie jest w stanie regulować proces defekacji. W takiej sytuacji, eksperci wydają się mówić o chorobie zwanej encopresis.

Nietrzymania stolca u dzieci. przyczyny

  1. Pod Encopresis rozumieć niezdolność medycynie człowieka do samodzielnego kontrolowania procesu defekacji, to kał w odpowiednim czasie iw razie potrzeby opóźnić proces.
  2. Ponieważ ze względów priorytetowych, eksperci umownie podzielić je na wrodzone i psychologiczne. Więc nietrzymanie kału u dziecka w pierwszym sytuację obserwuje się w przypadku następujących chorób: padaczka, porażenie mózgowe, zaburzenia wegetatywne różnego rodzaju itp Tutaj, z sytuacją, tylko jeden – medyczne.
  3. Praktyka pokazuje, że nietrzymanie kału u dziecka jest o wiele bardziej prawdopodobne z powodu problemów psychologicznych. Te negatywne emocje i doświadczenia, a także spontaniczne stres, a nawet oddzielenie od rodziców.
  4. Naukowcy przeprowadzili szereg badań jest stosunkowo nowe, w wyniku których stwierdzono, że nietrzymanie kału u dziecka jest nieco bardziej powszechne w przypadku, gdy rodzice są uzależnieni od alkoholu.

Nietrzymania stolca u dzieci. leczenie

  • W pierwszej kolejności rodzice powinni być zobowiązani do zapamiętania jeden prosty Zasadą jest, że w żadnym wypadku nie może być karcenia dziecka na problemy z defekacji. Lekarze mówią, że w obliczu tego problemu dzieci muszą czuć sympatię i miłość rodzicielską. Ważne jest również, aby zapewnić pełną obsługę.
  • Nietrzymanie kału u dziecka przez długi czas często prowokuje rodzice szukają pomocy u wykwalifikowanego profesjonalnego, czyli psychologa. Ponieważ podstawowa procedura jest zwykle wybierane w oparciu o przyczynę, która wywołała ten problem. Rodzice z kolei muszą opisać pełny obraz kliniczny, aby rozmawiać o przeszłości incydentów / stres w rodzinie, jak dziecko zachowuje się po nagłym wypróżnienia itp Tylko w tym przypadku, ekspert będzie w stanie zapewnić Państwu właściwą pomoc.
  • Jeżeli nietrzymanie kału była wynikiem zaparć, to problem może być rozwiązany dzięki nowoczesnym przeczyszczających. Jednak nie powinny rozpocząć przyjmowanie ich bez konsultacji z pediatrą. On z kolei powinni konsultować się z najbardziej taktowny środki, które nie powodują uzależnienia i jednocześnie pomóc okruchy.

wniosek

Pamiętaj, że nietrzymanie kału jest tylko tymczasowy problem, który jest bezpośrednio rzutowany na dziecko. Jeśli rodzice dokładają wszelkich starań, aby go rozwiązać, dziecko będzie tylko wdzięczny. Co więcej, jego umysł będzie w porządku.