737 Shares 9130 views

Czekolada Drzewo: zdjęcia i opis. Gdzie czekolada drzewo rośnie?

Kolebką czekolady drzewa uznane ziemie Ameryki Środkowej i Południowej. Teraz dzikie kakao (czekolada drzewo), należący do rodziny sterculioideae prawie nie można znaleźć. Zakład został udomowiony od rozwoju ziem Ameryki Południowej przez Hiszpanów. Jest uprawiany na plantacjach.

Theobroma – starożytny grecki nazwę drzewa, co znaczy „pokarm bogów”. To naprawdę zasługuje na swoją nazwę. Traktuje otrzymane z ziaren kakaowca mają boski smak. Czekolada, czy to gorący napój, twardych płytek, słodycze, pasty lub kremu, jest stałą rozkosz wszyscy.

obszar uprawy kakao

W regionach, gdzie rośnie drzewo czekolada, zdominowanych przez szczególnych warunkach klimatycznych. Zasadniczo, to jest uprawiane w tropikach, rozciąganie w poprzek Ameryki, Afryki i Oceanii. kraje afrykańskie – głównymi dostawcami ziaren kakao. Dostarczają one na rynku światowym do 70% tego produktu.

Uznawany za największego dostawcę Ghany. W stolicy kraju – Akrze – to wybudowany największy rynek afrykańskich, gdzie sprzedają ziarna kakao. Vintage czekoladowe fasoli na Wybrzeżu Kości Słoniowej (Côte d'Ivoire) sięga 30% całości produkowanej na świecie. Indonezja jest również uważany za główny gracz na rynku.

Wiele owoców zebranych z drzew czekolady w Bali, gdzie kombinacja górskiego klimatu i żyznej glebie wulkanicznej idealny dla wzrostu kakao. Napędzane nasiona kakaowca z Nigerii, Brazylii, Kamerunu, Ekwadoru, Dominikany, Malezji i Kolumbii.

Kakao warunki uprawy

Trudno jest znaleźć drzewo kapryśny niż kakao. To wymaga specjalnych warunków do życia. Rozwijać i owocować Sissy niesamowite – czekolada drzewo – Może tylko w lasach tropikalnych wielokondygnacyjnych. Zakład osiada w dolnej warstwie lasu. Nie znikają z cienia i wilgocią i warunków temperatura utrzymywana jest na poziomie od +24 do +28 0 ° C

Uwielbia miasteczek z urodzajnych, sypkich, położony opadłych liści glebach, gdzie nieustanne ulewny deszcz i nie ma wiatru. Te warunki uprawy zdolne do tworzenia baldachim, który powstaje w wielokondygnacyjnych lasów tropikalnych.

Na przykład, w dorzeczu Amazonki z nadejściem pory deszczowej, kiedy dopływy rzeki, pozostawiając jej brzegów, przekształcony niekończącej nizinne jeziora metr głębokości, każde drzewo wiele tygodni warto czekolady jest prawie w wodzie. Jednak w takich okolicznościach, rośliny nie gnije, a z drugiej strony, w dalszym ciągu rozwijać.

Plantacje drzew rośnie czekolada

Fantazyjny drzewa czekolada żądając od warunków temperaturowych. Nie jest w stanie rozwijać się, kiedy temperatura nie wzrosła powyżej 21 0 C. optymalna temperatura wzrostu jest uważany za 40 0 ° C w tym samym czasie jest szkodliwe bezpośrednie światło słoneczne.

Dlatego, aby zapewnić prawidłowy wzrost drzew, są sadzone w mieszanych nasadzeń. Kakao doskonałe czucie spośród awokado, banany, mango, kokos i drzew kauczukowych. drzew kapryśny, łatwo podlegające różnych chorób, wymaga stałej opieki i starannej konserwacji. Zbiór z nich usuwane ręcznie.

Opis drzewo czekolada

Średnia wysokość prostej pnia wiecznie zielone drzewo 6 metrów. Jednak w niektórych przypadkach to nie ma nic kosztować wzrośnie do 9, a nawet 15 metrów. Pnie roślin (30 cm w obwodzie drewna żółtawego) obejmuje brązowy skorupę i korony o grubości szeroki rozgałęzienia koronę.

Drzewa, które żyją w cieniu plantacji, zalane przez deszcz, mają ogromne podłużne, eliptyczne liście. Wartość całego regularnych cienkich liściach zimozielonych, osadzone na krótkich ogonkach, porównywalny do wielkości stronie gazety. Ich długość wynosi około 40 cm, a szerokość około 15 cm.

Ze względu pozostawia olbrzymie drzewa okruchy czekolady łapie światło, ledwo ścieka przez zielonych roślin, obdarzone większą wysokość. Na olbrzymi wzrost liści nie cechuje stopniowe (nie pozostawia kwitną jeden po drugim). Ona rozwijają się jak fala. To słowo liście zamierają na kilka tygodni lub nawet miesięcy, a nie w ogóle nie rosną, a potem nagle to niezwykły wzrost ich rozwoju – zarówno rozpuszczone kilka kawałków.

Owocniki występuje przez cały rok. Pierwsza formacja kwitnienia i owoców obserwowano w 5-6 roku życia rośliny. Okres owocowania trwa ich do 30-80 lat. Owocujące drzewo czekoladę dwa razy w roku. Obfite plony daje po 12 roku życia.

Belki tworzą małe różowo-białe kwiaty, które czynią ich drogę aż skorupy, który pokrywa pnie i duże oddziały. Zapylają kwiaty, wypływający zapach, komary, wszy. Brązowe i żółte owoce, podobne do postaci małego podłużnego selera melona, wiszące z pni. Ich powierzchnia jest z wcięciem dziesięciu rowkach.

Nasiona drzewa czekolady

Na starzenie potrzebują 4 miesiące. Ze względu na tak długo dojrzewających drzew owocowych przez cały czas, i usiane kwiatami i owocami. W owocach o długości 30 cm, o średnicy 5-20 cm, o masie 200-600 g w temperaturze 30-50 ukrywanie ziaren kakaowych. Ziarna zaostrzone gęstą skórzaste powłokę żółty, czerwony lub pomarańczowy tonów. Długość każdego migdałowatego nasion – 2-2,5 cm, a szerokość – 1,5 cm.

Podłużne rzędy fasoli otoczonych soczystym słodkawy miąższ, który białka i małpy czczony na leczeniu. ssać one wodnisty miąższ, wyrzucając co jest cenne dla ludzi – fasola, wykorzystywanych jako surowiec do produkcji kakao i czekolady.

zbieranie cacao

Ponieważ drzewo czekolada jest dość wysoka, na zbiorze służy nie tylko maczety i noże, ale przywiązany do długiego słupa. Strzał owoce pokroić na 2-4 płatów. Fasoli, ekstrahowane z pulpy ręcznie rozłożone do suszenia na liści bananowca, pokryte płytkami lub w klatkach.

Podczas suszenia ziarna kakaowe uzyskuje opalania słodko-gorzki smak z nutami tart, że mniej wartościowych. W związku z tym korzystne jest zamknięty suszonych ziaren. Okres fermentacji trwa od 2 do 9 dni. W trakcie procesu suszenia nasion maleje.

przetwórstwo nasion

Ziarna kakao brązowo-purpurowe odcienie mają maślany smak i przyjemny aromat. Nasiona sortowane, oczyszczony, wolny od błon palonej i pergaminowe, kruszy się i przesiewa przez sito, aby otrzymać proszek kakaowy o wysokiej jakości.

Membrana pergaminu stosuje się jako nawóz a proszek zajmuje żadnego dalszego przetwarzania fabryki czekolady. Czekolada drzewo, lub raczej jego surowiec uzyskany z nasion – doskonała baza dla różnych przysmaków.

Z smażona bułka tarta rozciąganie zmielone do gęstej masy uzyskuje się przez ochłodzenie gorzkiej czekolady. Wzbogacenie otrzymanej mieszaniny cukru, wanilii, mleka, i innymi dodatkami uzyskując różne czekolady.

Z pieczonymi owocami poddanej tłoczenia, masło kakaowe był przygotowany. Crumb pozostały po naciśnięciu miele na proszek kakaowy. Zatem dwa produktu daje ludzkości drzewo czekolady. Fabryka wyrobów cukierniczych i wykorzystuje w proszku i masło, uwalniając różnego rodzaju dodatkami czekolady. Olej ponadto jest szeroko stosowany do wytwarzania perfum i kosmetyków i środków farmakologicznych.

Korzyści z kakao

Kakao to nie tylko przysmak, ma właściwości lecznicze. Jego skład jest oparty na białku, włókna, dziąseł, alkaloidów, teobromina, tłuszcz, skrobię i pigmentów. Ze względu na teobrominy, ma wzmacniajace, kakao została wykorzystana w medycynie. Dzięki niemu skutecznie tłumią choroby gardła i płuc.

Leczenia i preparaty farmaceutyczne kakao przywrócić siłę i komfort. normalizują ich aktywność serca. Ich zastosowanie w profilaktyce zawału serca, udaru mózgu i raka. Masło kakaowe leczyć hemoroidy.