603 Shares 8121 views

Jak zrobić robota w domu: krok po kroku plan działania

Jak zrobić robota w domu, że wszystko, co się okazało? Trzeba zacząć od prostego i stopniowo komplikować! Instrukcje dotyczące tworzenia robotów własnymi rękami w domu zalane internet. Nie trzymaj się z dala od niego, a autor artykułu. Na ogół, proces ten można podzielić na trzy części: teoretyczne przygotowania i montażu bezpośrednio. W ramach wszystkich z nich będą rozpatrywane artykuły i opisuje ogólny schemat rozwoju czystsze.

Stworzenie robota w domu

W celu opracowania od podstaw wymaga znajomości prądu, napięcia, działania różnych elementów, takich jak klapki, kondensatory, rezystory, tranzystory. Należy również nauczyć się lutować on wszystkie programy i wykorzystania połączonych przewodów. Musimy uczyć się każdy aspekt ruchu i działania dla maksymalnego działania szczegółu, aby osiągnąć swoje cele. A ta wiedza jest niezbędna, jeśli jesteś naprawdę zainteresowany, jak zrobić robota w domu, a nie tylko ciekawości.

proces przygotowawczy

Przed wyruszeniem na zastanawianie się, jak zrobić robota w domu, trzeba dbać o środowisko, w którym będzie montowane. Aby rozpocząć przygotowanie miejsca pracy, gdzie pożądane urządzenie jest tworzony. Musimy gdzieś umieścić sam projekt i jego części składowych. Konieczne jest, aby rozważyć kwestię łatwe umieszczenie lutownicy, kalafonii i lutu. Miejsce pracy powinno być zoptymalizowane tak bardzo jak to możliwe, tak, że dostarczył łatwość interakcji z projektem.

montaż

Konieczne jest rozważenie „szkieletowej” strukturę, w której wszystko jest zbudowany. Zwykle wybrać jeden kawałek i już przylutowane wszystkie inne do niego. Mówiąc o jakości lutowania, powinniśmy powiedzieć, że miejsce, w którym będzie prowadzone, muszą zostać oczyszczone. Ponadto, w zależności od grubości drutów stosowanych i nogi, jest niezbędne, aby pochwycić wystarczającą ilość lutu, że elementy nie są przenoszone podczas pracy. Można korodować uproszczenie procesów sygnałowych i aby uniknąć możliwości zamknięcia płytce drukowanej. Następnie osadza się na niej wszystkie niezbędne elementy, w wyniku struktura jest połączona ze źródłem zasilania i w razie potrzeby przeprowadza udoskonalenie urządzenia.

prosta robota

Jak sprawić, by dom, który nie jest skomplikowany? Ale nadal przydatny? Twój dom powinien być utrzymywany w czystości, a pożądane jest, aby zautomatyzować ten proces. Oczywiście, aby stworzyć pełnoprawnym czyszczenia robota jest trudna, ale minimalistyczny design, który zapewni zbierania kurzu pokoje z podłogą – jest całkiem zdolny. Aby być uczciwym – że zostanie ona uznana przez prosty mechanizm, który działa w tym samym miejscu, a jednocześnie usuwa zanieczyszczenia znajdujące się w strefie wybuchu. Aby stworzyć taką strukturę, trzeba mieć następujące materiały:

  1. Płyta z tworzywa sztucznego.
  2. Trzy małe szczotki służą do czyszczenia butów ani podłogi.
  3. dwa wentylatory, które mogą być podejmowane z ich przestarzałych komputerów.
  4. bateria 9V i wtyczki dla niej.
  5. Jastrychu lub kołnierze, które mogą zatrzasnąć się.
  6. Śruby i nakrętki.

Wiertarka równoodległe otwory na szczotki. Dołączyć je. Pożądane jest, aby wszystkie szczotki umieszczone w równej odległości od pozostałych płytek i środka. Za pomocą śrub i nakrętek, każdy z nich musi przymocować uchwyt regulujący i są ustalone z ich pomocą. Suwaki nastawcze łączników powinny być instalowane w pozycji środkowej. Dla ruchu zamiar użyć fanów. Łączą do akumulatora i umieścić ją równolegle, dzięki czemu zapewniają one obracać się wokół robota. Ten projekt jest używany jako silnik wibratora. Rzucać terminale i konstrukcja jest gotowa do użycia. Jeśli w trakcie procesu czyszczenia, robot będzie odłożyć na bok, pracować z wierzchowców dostosowawczych. Przedstawiony w projekcie artykułu nie wymaga znacznych kosztów finansowych lub dostępności umiejętności i doświadczenia. Przy budowie robot używany niedrogich materiałów, które nie osiągają znaczny problem. Jeśli chcesz skomplikować budowę i uczynić ją przenieść celowo potrzebne ulepszenia w postaci dodatkowych silników i mikrokontrolerów. Oto jak zrobić robota w domu. I tylko pomyśleć, jak wiele można poprawić tutaj! Szeroki zakres działalności projektowej.