298 Shares 8267 views

krople do uszu „Otipaks”: instrukcje użytkowania

Kilka miesięcy temu, po długiej grypy Zacząłem ranić uszy. Po zbadaniu mnie, lekarz przepisał lek „Otipaks”. Ciekawa nazwa inspirowana zaufanie do szybkiego zwycięstwa nad bolączki, a trzeba powiedzieć, nie trzeba było długo czekać. Lek jest dostarczany mnie od bólu i znów poczułem wielki, aby być zdrowym!


Wiem, że ludzie mają tendencję do zapoznania się z instrukcjami zawartymi w leków terapeutycznych, a dopiero potem zabrać ją i normalnie rzeczywiście zrobić, ale tym razem zapoznał się z treścią instrukcji późniejszych. Może ktoś ta informacja będzie przydatna.

Krople do uszu „Otipaks”: skład

Substancje czynne – fenazon (0,64 g), chlorowodorek lidokainy (0,16g);

Substancje pomocnicze – alkohol etylowy, tiosiarczan sodu, woda oczyszczona, glicerol.

"Otipaks". Sposób użycia: przegląd

„Otipaks” – tak , krople do uszu, które są dostępne w fiolkach szklanych (16 g) z kroplomierzem pokrywy. W sprzedaży leku jest w kartonowym pudełku, każda butelka jest sprzedawany wraz z instrukcją obsługi. Wyglądem przypominają kropel klarownego roztworu o zabarwieniu żółtym, znajduje się zapach alkoholu. Wyprodukowany we Francji.

Przechowywania moszczu narkotyków w ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej nie przekraczającej 25 stopni, z dala od dzieci.

Po zamknięciu, trwafo'ci trzech lat od daty wydania, ale jeśli butelka jest otwarta, należy zużyć w ciągu sześciu miesięcy.

Dostępne bez recepty.

Zawarte w „otipaks” substancji czynnej może dać pozytywny wynik kontroli antydopingowej.

"Otipaks". Sposób użycia: Wskazania

„Otipaks” jest połączony preparat do stosowania miejscowego w otologii posiadające wyraźne działanie znieczulające i przeciwzapalne. Ze względu na właściwości komponentu „Otipaks” w stanie szybko usunąć ból przez długi czas i utrzymać efekt znieczulający. Zalecany jako przeciwbólowy miejscowe leczenie objawowe, przeciwzapalnym i bólu u dorosłych i dzieci od urodzenia, jeżeli:

  • ostrej fazie zapalenia ucha środkowego;
  • metagrippal otitis (mój przypadek);
  • paratravmaticheskom ucha;
  • ropne, nieokreślone zapalenie ucha środkowego;
  • ropień ucha zewnętrznego;
  • zapalenie ucha zewnętrznego;
  • ropne zapalenie ucha;
  • przewlekłe zapalenie ucha środkowego śluzowych;
  • przewlekłe surowicze zapalenie ucha środkowego.

Otipaks. Instrukcja użycia: Stosowanie leku

Przed pierwszym użyciem, należy ostrożnie zdjąć pokrywę aluminiową z fiolki wyciągając kartę. Zapoznaj się z kroplomierzem i nałożyć go na butelce.

Lekko ciepły potasu, trzymać je na kilka sekund w dłoni. Odkręcić nakrętkę i obracać butelkę 4 krople kroplówka małżowiny. Moczyć kilka minut, a następnie odwrócić i kapać krople w drugim uchu. Następnie dokręcić białą czapkę, umieścić butelkę w opakowaniu i przechowywać w ciemnym miejscu.

W dniu trzeba podwoić drybling.

Przebieg leczenia nie powinien być opóźniony więcej niż 10 dni.

Otipaks. Sposób użycia: przeciwwskazania, działania niepożądane

Efekty uboczne stosowania kropli są niezwykle rzadkie w postaci zaczerwienienia, podrażnienia i swędzenie.

Przeciwwskazań do stosowania leku: nadwrażliwość na składniki zawarte w kompozycji; mechaniczne uszkodzenie błony bębenkowej, ciąży i laktacji.

Jeżeli krople są wykorzystywane w błonie perforowanej, istnieje możliwość wystąpienia powikłań w wyniku kontaktu składników ucha środkowego i układu substancji czynnej stanowiącej „otipaks”.

Ciąża i laktacja krople mogą być wykorzystane na poradę lekarza.

Jak dla mnie, to jest teraz w domowej apteczce zawsze jest miejsce dla nich volshbnyh spada, ale nie radzę ich używać bez badania lekarskiego i porad ekspertów.