178 Shares 6325 views

VAZ-21128: specyfikacje, silnik napędowy Test

Z tempem wzrostu rubla, nowe samochody, zwłaszcza zagranicznych samochodów znacznie wzrosła. Dlatego wielu woli wazon. Ale jedna z głównych bolączek aut tej marki – silnik o małej mocy. Problem ten może być rozwiązany przez rewizji głowy, sprzętem i innymi elementami. Jednakże, istnieje możliwość zakupu samochodów już strojenia i własną fabrykę. Tak, spotkać: VAZ-21128. Specyfikacje i przegląd samochodu – w dalszej części tego artykułu.


Przegląd

Ta maszyna to wersja sport zwykłej „dvenashki”. Jest to nie tylko wydajność organizmu (trzydrzwiowy hatchback), ale także techniczną „wypychania”. Produkowane w ograniczonych przypadkach na początku iw połowie 2000 roku.

projekt

Charakterystyczną cechą samochodu VAZ-21128 – korpus. Tak, to nie jest wykonana z włókna węglowego i posiada wzmocnioną ramę. Ale układ sprawia, że wzrok. Wcześniej „trehdverok” można znaleźć tylko „osiem” i „trenashki”. VAZ „dziesiąty” rodzina została pozbawiona układu. Jedynym wyjątkiem był modyfikacją VAZ-21128. Wiele osób uważa, że jest to zwyczaj ciało piłą samych właścicieli. Ale nie – to był taki zakład. Czy poza zwykłym „dvenashki” trehdverka bardzo trudne. Zewnętrznie samochód jest prawie nie różni się od reszty „X” rodziny. Zatem VAZ-21128 ma perelitsovanny zderzak i krata. Pozostałe elementy (a nawet głowica optyka mgły) nie zmienił się. Filar jest pomalowana na czarno, co dodaje jej sportowy i objętości. Maszyna nawet po latach wygląda bardzo dynamiczny.

salon

Ale zmiany były w minimum. Więc, druga siedziba wyróżnia się spośród znaczących różnic. W porównaniu z konwencjonalnym, mają dobrze rozwiniętą trzymanie boczne. Jak również w „ośmiu” znajduje się dźwignia odchylane oparcia. Pozwala to na wygodne dopasowanie w tylnym rzędzie. Nawiasem mówiąc, siedzenia są regulowane nie tylko w przód iw tył, ale także na wysokość. Koło samochodu i na desce rozdzielczej pozostają takie same. Panel na tym „dvenashke” jest już w europejskim stylu (ma kształt zaokrąglony) i karty do drzwi – od luksusowych wersjach. Jednak nie mają przyciski elektrycznych szyb. Są one w oddzielnej jednostce, która znajduje się pomiędzy przednimi siedzeniami. Producent podkreśla, że sport „dvenashke” lepszej izolacji. Ale jak pokazuje praktyka, salon grzmiał jak poprzednio. Tylko zawiesina stała się jeszcze bardziej sztywna (z których będziemy wyjaśniać później). Być może powodem tego problemu jest z twardego plastiku, który jest stosowany we wszystkich elementach wnętrza – z panelu przedniego, listwy wykończeniowe. Podobnie jak to, czy nie, ale z dodatkową izolacją maszyny nie zaszkodzi. Chociaż sam silnik jest bardzo cichy.

parametry techniczne

Tutaj jesteśmy dotarcie do puentą tego „dvenashki”. A pod maską tutaj jest silnik z wtryskiem paliwa 120-konny VAZ-21128 1.8 16v. Opinii o nim tylko pozytywne. Urządzenie jest bardzo dobrze wytrzymywać wszystkie obciążenia i bezpretensjonalny w eksploatacji. A co najważniejsze, jest o wiele lepsze niż przejażdżki fabrycznych silników VAZ.

Teraz możemy przejść do szczegółów technicznych. Na podstawie inżynierów Togliatti wziął silnik 1,6-litrowy, urodziła się do 1,8 litra. Średnica cylindra była zwiększona do 0,5 mm. Również inżynierowie używany nowy wał korbowy. W odróżnieniu od standardu, zapewnia duży skok tłoków. Te same elementy łączące grupę pręta tłoka zostały złagodzone. Dokonano tego w celu zmniejszenia drgań silnika ładowanie i zapisywanie korbowych siły bezwładności. Sam blok silnika 1,8-litrowego powyżej fabryki 2 milimetrów. I oczywiście, że jest „shesnar”. Wszystkie te ulepszenia przyczyniły się do zwiększenia momentu obrotowego z 137 do 160 Nm. Urządzenie charakteryzuje się wysokiego ciśnienia i przyspieszenie. Aby rozproszyć setki 10 i pół sekundy. Dla porównania zlewu „dvenashka” wydany parametru 12 i pół (i silnik 16-zaworowy). Prędkość maksymalna wzrosła do 200 kilometrów na godzinę.

Skrzynia biegów, zużycie

Ponieważ stosowana jest przekładnia pięciostopniową „mechanizmów” z wałem wyjściowym mocy oraz synchronizatory. Stwierdzono również zmodernizowane sprzęgło. Na VAZ-21128 ustawia wzmocnienie napędu z firmy „Hatch”. Transmisje zawierać jasny i pewny siebie. Jeśli chodzi o zużycie paliwa, silnik strojenia VAZ-21128 nie jest dużo wpływ na rentowność. W cyklu mieszanym samochód zużywa 7,5 litra 95 oktan.

podwozie

Zawieszenie „dvenashki” prawie fabryce, ale nieco zmodyfikowany. W ten sposób z przodu jest zwykle „McPherson” i za – belki. To zawieszenie schemat praktykowane w „AvtoVAZ” od czasów „ósemki”. Ale jej postęp na dvenashke Sports' „ograniczona. Regały są używane twarde, wzmocnione sprężyny. Odbywa się to w celu lepszej obsługi. Rzeczywiście, samochód nie grasują i doskonałe trzymanie się drogi. Ale na stłuczki będzie zauważalnie trząść, i nie ma się wokół niego. Również na przedniej i tylnej osi stabilizatora stosowanego w tulejach poliuretanowych dla lepszej stabilności. Ponadto, modyfikowane i hamulce. Są one znacznie lepsze niż fabryczne „dvenashke”. „AvtoVAZ” Inżynierowie stosować vakuumnik i pompą hamulcową z „Chevrolet Niva”. To dało wóz doskonały czas reakcji pedału. Hamulce są bardzo energochłonne, a zatem łatwo dozuje pedał. Ale są też wady. Na przykład, tylne wykorzystuje wszystkie te same bębny. Chociaż średnica dysku przednia została zwiększona przez instalację 15-calowych kół odlewanych (jak pokazano, arch kompatybilne i 17, tylko na niższym profilu).

Zwrotnica pozostaje niezmieniona. Ponadto, zasilanie jest świadczona. On nie był wyposażony w Servotronic (kierownicy nie cięższego ze wzrostem prędkości), więc trzeba umieścić szerokiej gumy dla lepszej obsługi.

cena

Niestety masowa produkcja tych maszyn już od dawna. Tak, i wyprodukował limitowaną serię. Tylko 50 egzemplarzy wyprodukowanych w ciągu całego okresu historii modelu. Były też wersja z dwulitrowym silnikiem opelevskim (oparte na „dziesiątce” sedan), ale ten temat nie dotyczy. Rzeczywiście, w pierwszym przypadku, inżynierowie zmodyfikowali silnik VAZ, a drugi właśnie kupił gotową jednostkę Niemców. Jeśli zanurzyć się w historii, to nowy model w 2003 roku uzyskać od 287 do 327 tysięcy rubli. Jest to około dziesięć tysięcy dolarów na aktualnych kursów walut. Teraz ten samochód można kupić za 200 tysięcy rubli. Na VAZ-21128 cena jest bardzo rozsądne, biorąc pod uwagę, że jest to najszybsza „dvenashka” całej fabryce.

wniosek

Tak, okazało się, co VAZ-21128. Jak widać, tuning samochodów krajowych – jest to temat nie tylko garazhnikov, ale także inżynierowie, „AvtoVAZ”. Ten „dvenashka” przez długi czas będzie karać nowych samochodów (oczywiście mówimy o budżecie w klasie). Ponadto, hatchback trzydrzwiowy można zrobić dobre konkurencji Dziś „Łada Kalina Sport” z silnikiem 1,6 litra i 16 zaworów, który jest tak aktywnie promowane przez AvtoVAZ.