748 Shares 2500 views

Gagra: zabytki i ciekawe pomysły na wakacje

Abchazja – kraj o unikalnych bogactw naturalnych, łagodny klimat, ciekawą historię i wiele atrakcji. Wakacje przyciągają niskie ceny i możliwość przekraczania granicy bez wizy. Jednym z najbardziej popularnych miast ośrodków w kraju – Gagra. Atrakcją tego miejsca jest warte odwiedzenia, pobyt tutaj.


Do najbardziej znanych miejsc w mieście

Wiele wokół naturalnych atrakcji, takich jak Zhoekvarskoe gardzieli. Imię to musi Zhoekvara rzeka płynąca wzdłuż jej dolnej części. Od języka abchaskiego to słowo można przetłumaczyć jako „dwunastu kluczy.” W tej dziedzinie, wiele tras, na których można iść na Północnym Kaukazie. W połowie XIX wieku strażnicy wzniesiono tutaj, ale do tej pory tylko w ruinach majestatyczny raz budowie. Nie daleko od wąwozu znajduje Zhoekvarskogo Abaata twierdzy. Pamiętaj, aby odwiedzić to miejsce, jeśli się do Gagra. Atrakcje tego typu rzadko docierają do dzieci w początkowym stanie. Że Gagra twierdzy wielokrotnie niszczony i przywrócony, ale dziś nie ma wiele do zobaczenia. Innym naturalnym atrakcją miasta – wąwóz rzeki Tsiherva. Niedaleko jest jaskinia, sama wąwóz jest rodzajem granicy między nową i starą część miasta.

Gagra: interesujące zabytki do odwiedzenia

Należy zwrócić uwagę na Nadmorskiego Parku w Gagra. Tutaj można znaleźć rośliny tropikalne z całego świata, a także zawiera ciekawe rzeźby. Jest to świetne miejsce na spacery i tworzenie zdjęć z wakacji. Najciekawsze zabytki Gagra koncentrują się w starej części miasta. Ten niezwykły dom i budynki gospodarcze, a także inne obiekty architektoniczne. Odwiedź koniecznie Gagra Temple – mały prosty budynek, ale sam widok jego jest niezwykły wdzięk i spokój. Jeden z symboli kurorcie – restauracja Gagripsh, który znajduje się w wyjątkowym budynku, był znany z doskonałej kuchni, można zjeść obiad dzisiaj.

Odpoczynek w Gagra: co robić po zwiedzaniu?

Dziś Gagra – popularny kurort, który jest ogromna liczba hoteli i domów wypoczynkowych. Przemyślane i wypoczynek dla turystów. Można udać się na przedmieścia i zobaczyć na własne oczy alpejskie łąki i jeziora Mzy. Czy sporty ekstremalne – iść w dół rzeki górskiej, paralotniarstwa i nurkowania. Jeśli wolisz bardziej konserwatywne możliwości rekreacji, jazdy konnej i pieszej – to jest to, czego potrzebujesz. Pamiętaj, aby wybrać się na spacer wieczorem w mieście, nocne życie – to, co jest znane również dla Gagra. Atrakcje w pobliskich miastach jest dość łatwy do odwiedzenia. Wycieczki do Nowego Atosa i Jeziora Riza są popularnych celów turystycznych. Ciekawa oferta – rejsy na jachtach, wieczorne koncerty i dyskoteki w wielu kawiarni i barów wzdłuż wybrzeża.