190 Shares 1331 views

Szampan brut: co to jest, w jaki sposób iz czego się przedstawić

Prawdopodobnie nikt nie musi tłumaczyć, że szampan – jest wino musujące z tej samej prowincji nazwa Francji, raczej niż pop, co powoduje pompowanie dwutlenku węgla w butelkę „Złotej Beam”. I nie ważne jak dokładnie śledzić oryginalną technologię producenta. Nawet jeśli pojawiają się pęcherzyki w winie metodą wtórnej fermentacji, krystaliczną czystość napój zyska wskutek riddling i delikatny bukiet i wyszukanym smakiem – odlewanie, to nadal nie będzie szampana. Dokładniej, to będzie się nazywać źle. Koc, Cava, Prosecco – w zależności od regionu, w którym uprawiane są jagody i produkowanego wina musującego. Ale brut szampan – co to jest? Spróbujmy rozwiązać ten problem. Etymologia tego słowa pochodzi od francuskiego „brut”. Wartości w perspektywie dużo. Jednym z nich chyłkiem w języku rosyjskim – „brutalny”. Ale główną wartością – szorstki, surowy, skórką. Czy wszystkie niepochlebne epitety do brut?


Historia szampana

Jest też wiele ciekawych rzeczy. Paradoksalnie, wino musujące nie został wynaleziony w Szampanii i innych francuskich prowincjach – Langwedocji. Pierwszy w historii „szampan” – koc, urodził się w Limie w 1535 r. Był wielkim sukcesem, więc technologia zaczęła eksperymentować winiarzy z innych regionów. Szczególnie skuteczne w rozwoju mieszkańców musującego wina szampana. Za Perinon, mnich z opactwa benedyktynów Francois Châlons, farmaceuta Antoine Millera, który pracował w legendarnym Veuve Clicquot – wszyscy przynieśli coś nowego i użytecznego w produkcji technologii napojów. Ale szampan jest zawsze miesza się z cukrem, który jest w jakiś sposób „zapchać” oryginalny smak wina. Ta przeszkoda została wyeliminowana Victor Lambert. W 1874 roku wynalazł unikalną technologię fermentacji, dzięki czemu nie było Brut. Co to jest? Champagne, które nie dodać słodzik (cukier lub alkohol). kwas jabłkowy są zawarte w brzeczce, mlekowy modulowane i dlatego nie przekształca się ocet winny. Smak jednak pozostaje świeży, owocowy.

charakterystyka

Choć w naszym kraju (i całej przestrzeni poradzieckiej) dają odmian hołd półsłodkie szampana, brut w pozostałej części świata, jest uznawany za wyrafinowane i wyszukane drinki. Winiarze robią dużo wysiłku, aby to wino musujące bardziej suche. Tak, dom "Laurent-Perrier" produkuje extra-brut. Ciężar cukru w winie 0,6 procent. I to jest naprawdę „super suchy” jest naturalnym brut. Co to jest? Cukier w napoju nie powinna być większa niż 0,3 procent. Zawartość alkoholu w winie jest niska (około 9-11%), podczas gdy zamek szampana dochodzi do 18% w słodkich odmian. Ale po brut żaden kac i problemy żołądkowe, ponieważ ze względu na brak cukru zostanie wyeliminowana, a proces fermentacji. Ale główną cechą brut – jest jego bogaty aromat, bogaty aromat i delikatny smak.

sortuje

Champagne zwykle przygotowywane przez decoupage trzy winogron: Chardonnay, Pinot Noir i Meunier. Te same mieszanki stosowane do suchych rodzajów wina musującego. Obok stoi biały Brut Blanc de Blancs. Jest wykonana wyłącznie z Chardonnay. Dlatego jego nazwa tłumaczy się jako „białe z białych winogron ()”. Young „Blanc de Blanc” ma blady kolor słomkowy z zielonkawym mgłę, zapach świeżych cytrusów i przyjemny w smaku szczawiu. Wraz z wiekiem ciemnieje do żółtego i zaczynają być odczuwalne w notach bukiet wypieki i orzech. Często znaleźć na etykietach nazwy «NV Brut”. Co to jest? Określenie „non-vintage” oznacza, że w butelce – wina z różnych roczników. Napoje te są bardziej odzwierciedlają styl producenta. A millezimnye (rocznik) odmian zależą od cech klimatycznych, kiedy to został zebrany.

Służył jako Brut wina

Przed podaniem szampana poczyniła znaczne ochłodzenie. temperatura napoju nie powinna przekraczać 6-8 stopni. Jeżeli butelka nie jest natychmiast opróżniony, należy umieścić w wiadrze z lodem. Brut wylano do szklanki flyut ( „”) lub flet kryształ w formie wydłużonego bud tulipana. Ten kształt misy pozwala pęcherzyki grać przez długi czas, a człowiek – całkiem cieszyć się smakiem napoju. Wbrew powszechnemu przekonaniu, konieczne jest podłączenie hałasu strzał w sufit, otwierając szampana wykonany z ledwie słyszalnym pop. Więc nie jest to wina „wchodzi w stresie” i zapach to nie wyparuje. Jeśli butelka jest dobrze chłodzony, ostrożnie usunąć za uzdę i włączyć wtyczkę z boku na bok – wino powinno być otwarte z łatwością. Wlać do szklanki lekko ukośnie.

Co służy Brut musujące

Ze względu na jego wyschnięcia, to wino nadaje się do różnych faz ucztę. Można go umieścić jako aperitif oraz jako dodatek do ostrygi i inne owoce morza. Brut dobry wygląd w spółce z twardymi serami. Dopuszcza się złożyć go do białego mięsa. A na pewno Brut i ryby dla siebie. Tradycyjny „Olivier” z szampanem – nieodzownym tandem z kuranty walczyć. Ale desery nie Brut działać. Jeśli naprawdę nie do zniesienia szampana towarzyszyć ciasto, to trzeba zdecydować się na Asti. Nie należy mylić z innym brut alkoholu, zwłaszcza destylatów. Od rana znajdziecie koktajl nie jest dobre.