798 Shares 4900 views

Jaki jest sens „dobry powinien być z pięściami”

Jaki jest sens wyrażenia „dobry powinien być z pięściami?” Kiedy pierwszy raz usłyszałem to stwierdzenie, że nie może pomóc myśleć, jaką jest dobre i dlaczego musiał pięści? Ktoś przedstawi mięśniowy faceta, chroniąc ich własności z zamachem zazdrości, inni po prostu wzruszyć ramionami: to mądrość ludowa, która przyszła do nas od niepamiętnych czasów. Zobaczmy, co jest istotą wyrażenie „dobry powinien być z pięści”, a jak się pojawił.


Ćwiczenia w retoryce dla młodych poetów

Według wspomnień Evgeniya Evtushenko, powiedzenie o dobru, który wie, jak walczyć o siebie, zaproponowano studentom Mihailom Svetlovym Instytut Literacki jako ćwiczenie dla rozwoju obrazowego myślenia. To zdarzyło się w 1959 roku. Lepiej niż inni poradzili sobie z zadaniem dwadzieścia siedem Stanislav Kunjaev. W ten sposób narodziły się słynne linie.

Jest prawdopodobne, że żaden młody poeta globalne znaczenie w jego twórczości nie jest najprościej, znaczenie „dobry powinien być z pięściami” opisuje jako literackim hiperboli. Jednak pierwsza strofa odwrócił tak dźwięczny i pojemny, że szybko rozproszone wśród ludzi.

Jak wiemy, była bardzo wysoka w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, odsetek ludzi w literaturze i poezji. W salach i domach prywatnych ułożonych odczyty autorem, występy artystów organizowane barda.

Jest możliwe, że ze wzruszenia czytać na jednym z wieczorów poezji poematu wrażeniem inteligencji, znaczenie „dobry powinien być z pięściami” był powodem do dyskusji. Z biegiem czasu, wyrażenie zyskały uznanie, zaczął być postrzegany jako przysłowie. Ta sytuacja nie jest rzadkością w literaturze krajowej, grać wystarczy pamiętać Alexander Griboyedov „Biada z Wit”, który jest zdemontowany w cudzysłowach dosłownie linia po linii.

Czy potrzebujemy dobrych pięści?

Co jest dobre? Koncepcja ta łączy w sobie pozytywne cechy człowieka: wysokiej moralności, empatii i współczucia dla innych. Nazywa dobroduszny człowiek, który należy do zrozumienia problemów innych ludzi, starając się pomóc wszystkim, o ile to możliwe, a często ze szkodą dla siebie. Trudno jest wyobrazić sobie taki dobroduszny pięściami. Jeśli chodzi z agresją, to jaki rodzaj miłosierdzia możemy porozmawiać?

Ale istnieje inny punkt widzenia, po prostu wypływać z dobrze znanego dźwięku poetyckiej strofy. Jeśli myślisz o tym, znaczenie „dobry powinien być z pięściami” oznacza, że dana osoba musi być w stanie wstać nie tylko dla siebie, ale dla ich prawa do dobrych uczynków. Aby odeprzeć Złośliwi krytycy, którzy twierdzą: „Nie idź, nie rób, ale dlaczego jest to potrzebne, nadal nie działa”, dobre bardzo użyteczne pięści. Ale chcę tego i innych broni, ludzie musieli używać jak najmniej.