451 Shares 8709 views

Wybierając nóż trymer

Trymer – doskonała i bardzo przydatne narzędzie, które dziś jest niemal całkowicie zastąpiła ręczną kosę. Dzięki niemu można nie tylko przyciąć zarośnięty trawnik, ale nawet przygotować się do zimy siana.


Naturalnie, z dość trudnych warunkach operacyjnych, szczególną uwagę należy zwrócić na dobór odpowiednich materiałów eksploatacyjnych. W wielu przypadkach najlepszym wyborem jest trymer nóż.

Dlaczego nóż?

Tak, linia jest bardziej powszechne, a kosztuje mniej. Ale przy wysokiej trawy koszenie często zdarza się, że jest nawinięta na trzpieniu, co znacznie komplikuje proces i przyspiesza zużycie narzędzia. Pod wieloma względami, częstotliwość tego zjawiska zależy od prawidłowej konstrukcji głowicy, ale w celu uniknięcia będzie nadal zawodzą. Dlatego nóż trymer jest znacznie bardziej wygodne i korzystne.

niektóre cechy

Do tej pory przemysł produkuje dziesiątki tych materiałów i mogą być wykonane nie tylko z metalu, ale także z tworzywa sztucznego. Nie trzeba zakładać, że te ostatnie są jednorazowe, ponieważ mogą one stać się wygodne i trwałe wymiana żyłki w tych obszarach, gdzie nie ma wysokiej wytrzymałości jest wymagana.

Kiedy i jak stosować

Jeśli używasz trymer z elastycznego pręta, możliwe jest, aby używać tylko plastikowych noży lub żyłki. Wymóg ten wynika z przepisów bezpieczeństwa. Zauważ, że plastikowy nóż trymer często odnosi się do swoich produktów producenta.

Ale znacznie lepiej metalowa głowica dysku o zmiennej liczbie ostrzy. Ona nawet przekroczyć stare zarośnięte chwastami i kubki, na których można wyrwać więcej niż sto metrów linii. I łopatki z tworzywa sztucznego w tym przypadku są złe asystenci.

Jeśli często traktują duże obszary, w których znajdują się małe krzewy, lub po prostu zbyt trudne łodygi ziół, należy stosować tylko dysza metalowa. Zauważ, że zderzenie z kamieni albo jakiś metaliczny Kosz (od rolnicze) również prowadzić do ich uszkodzenia w większości przypadków.

Jaką formę wybrać?

Nie wierz dostawców, którzy z pianą na ustach próbuje sprzedać nóż do przycinania jakąś egzotyczną formę, wyposażonej kilkanaście ostrzy. Doświadczeni ogrodnicy twierdzą, że kształt i wielkość łopatek praktycznie nic na uderzenia. Liczba ważne tylko wtedy, gdy siano. W przypadku czterech lub więcej łopatek, trawa zamienia krojenia.

Uważa się, że na sianie jest najlepsza nóż trymer „Patriota”, wyposażony w szereg małych zębów (on prawie okrągły). Jeśli jest to wymagane do czynienia z witryny, która jest całkowicie porośnięty chwastami i moc Twojego instrumentu nie jest zbyt duża, to lepiej kupić perforowane ostrza z hartowanej stali. Są bardzo lekkie, ale wyciąć dobrze.

Nawiasem mówiąc, to dobry nóż do przycinania Stihl o podobnych właściwościach nie zostaną usunięte tylko z witryny suchej i grubej trawy, ale skończył z małym drzewem, które miało vymahal parę lat. Należy pamiętać, że takie wybitne wyniki muszą kupować materiały wyłącznie w sklepach, jak również nóż z złym chińskiej stali może prowadzić do bardzo nieprzyjemnych konsekwencji.