790 Shares 5017 views

Kapusta czerwona. Przepisy

Tak zwana czerwona kapusta, prawdopodobnie, jest znana wszystkim ze względu na swój charakterystyczny kolor – fioletowo-niebiesko-burgundowy. Mimo to, nazywa się to czerwono-kochannoy. W swojej głowie jest bardzo podobny do prostego, białego. Zawiera w swoim składzie dużo witaminy C, a jej liście skutecznie usuwają cholesterol z organizmu. Także ta kapusta jest stosowana do celów leczniczych przeciwko różnym chorobom przewodu pokarmowego. Inną wielką zaletą czerwonej kapusty jest to, że przy długotrwałym przechowywaniu nie traci pozytywnych właściwości. Ostatnie badania wykazały, że sok z czerwonej kapusty wpływa niekorzystnie na stan brodawki tubularnej.


Sałatki, zupy, ragout, kapusta kiszona, ogórki – to tylko niektóre z potraw, które zawierają czerwoną kapustę. Przepisy z nim można znaleźć dosłownie w każdej książce kucharskiej. Możesz nawet użyć liści tej kapusty, aby ozdobić niektóre potrawy z mięsa – więc wyglądają znacznie bardziej apetycznie.

Naczynia z czerwonej kapusty są cenione za ich aromat, soczystość i świeżość. W miejscach, w których biała kapusta nie rośnie , czerwone są bardzo często. Wynika to z faktu, że ze względu na swoje właściwości smakowe, może on całkowicie zastąpić białą głowę. Jedyną rzeczą – przy długotrwałej obróbce cieplnej czerwona kapusta traci nasycenie kolorem, tzn. Staje się bardziej wyblakły. Ale to chyba jedyna negatywna jakość, jaką posiada czerwona kapusta. Przepisy naczyń z niego oferują wiele różnych manipulacji: jest duszone, smażone, pieczone, nadziewane, kwaśne i marynowane. Oto kilka przykładów.

Sałatka z czerwonej kapusty

Idealnie nadaje się do przygotowania niektórych sałatek czerwonej kapusty, przepisy kulinarne z tym są bardzo zróżnicowane.

Produkty, które będą potrzebne podczas przygotowywania: pół kilo czerwonej kapusty, 1 łyżeczka miodu, 1 – 2 łyżki stołowe cytryny lub żurawiny, lekko cynamon i goździki, olej roślinny.

Wymiesz miód z sosem cytrynowym lub żurawinowym i pozostaw na chwilę. Kapusta kapusty jest ostrożnie obierana do oddzielnych liści, przycinając pnie u ich podstawy. Te części liści, które mają cieńszą powierzchnię, stosują się i drobno pokroić. Posypać niewielką ilością żurawiny lub soku z cytryny i wygładzić go tak, aby liście nie trzymały się razem na talerzu w gotowym naczyniu. Umieść wszystkie liście na talerzu i na górze olejem roślinnym.

Kapusta czerwona z duszonymi warzywami

To drugie danie nadaje się do drugiego: jest pożywne i użyteczne. Do przygotowania potrzebna jest: koperek lub pietruszka – 1 gałązka, korzenie selera – 100 g, cebula – 100 gramów (około 1 żarówki), trochę goździków i pachnącej papryki, imbiru i głównego elementu – czerwona kapusta – 500 gramów.

Pietruszka, seler zwyczajny i cebula drobno pokroić i wypłukać, używając jak najmniejszej ilości wody. Po 5 minutach napełnij łodygi kapusty do pierścieni i usuń je z ognia. Liście pokroić w drobne kawałki i wymieszać z warzywami. Posypać się ziołami.

Kwaśna czerwona kapusta

Składniki: 5 kilogramów czerwonej kapusty, 1 kg jabłek, 250 g cebuli, 20 g kminu, 200 gramów soli, 20 g koperku.

W procesie odlewania produktu, takiego jak czerwona kapusta, przepisy z różnych źródeł sugerują stosowanie zarówno kwaśnych, jak i słodkich jabłek. Ale lepiej używać kwaśnych i trudniejszych. Muszą być podzielone, wyciąć rdzeń i oderwać. Potnij w paski. Peel Cebula i pokroić w paski. Wytnij kapustę, zetrzyj solą i dodajemy jabłka, kminek, koperek. W banku. Wszystko, potrawa jest gotowa.