637 Shares 1257 views

Rzadki model – Ford Mustang

Rozwój Mustanga Forda rozpoczął się w 1968 roku w fabryce Brighton. Samochód należy do modeli najbardziej rzadkich modyfikacji, które są wartościowe dla tej serii.

Maszyna pojawiła się w wyniku stworzenia projektu dla Naskara. Ford szukał dewelopera, który mógłby oferować silnik, który mógłby rywalizować o motocykl czterysta dwadzieścia sześć w serii wyścigów. Zgodnie z dekretem producenci biorący udział w projekcie musieli zrobić co najmniej 500 samochodów seryjnych i realizować je przy pomocy sieci dealerów. Po wielu przemyśleniach Ford zdecydował się użyć modelu jako podstawy do zainstalowania zaktualizowanego silnika.

Bezpośrednio z linii produkcyjnej producenta oryginalne modele samochodów są dostarczane na teren fabryki, a Ford Mustang Boss jest produkowany z nich. Dodano wiele zmian do projektu samochodu: odległość między kubkami na półkach na przedzie wzrosła, skrzydełka stali stały się bardziej wypukłe, aby przystosować się do silnika objętościowego, miejsca mocowania przednich belek zostały zmienione w położenie układu wydechowego, akumulator umieszczono w bagażniku, zainstalowano dwa stabilizatory, Regulowane wloty powietrza.

Ford Mustang Boss 429 otrzymał moc trzysta siedemdziesięciu pięciu litrów na sekundę i moment obrotowy wynoszący sześćset dziesięć nanometrów, chociaż w rzeczywistości moc wynosiła ponad pięćset litrów na sekundę. Aby zmniejszyć podatek od transportu i ubezpieczenie, producenci z dealerami zauważyli mniejszą moc.

W porównaniu z innymi modyfikacjami, Ford Mustang niemal nie różnił się od samochodu produkcyjnego. Na zewnątrz tylko wyróżniało się tylko godło na skrzydle z przodu za łukiem koła. Aby nadać wyjątkowość każdemu modelowi, przypisano specjalny identyfikator NASCAR numerem zaczynającym się od dwóch liter K, aby przypomnieć Kara Kraft.

Niestety, w 1970 roku, ze względu na zwiększony koszt paliwa i kosztów produkcji, wdrożenie zmniejszyło się i podjęto decyzję o zamknięciu projektu Boss 429. Obecnie trudno jest znaleźć podobny samochód w warunkach rynku wtórnego . W 2008 r. Na aukcjach Barrett-Jackson i eBay w celu uaktualnienia modelu Forda Mustanga 429 potrzeba ponad 350 tysięcy dolarów.

W 1969 r. Powstało osiemset pięćdziesiąt dziewięć modeli. Można było wybrać pięć kolorów (dwa odcienie czarnego, białego, czerwonego i bordowego).

Salon był oferowany tylko w czarnych wzorach. Każdy samochód był dostarczany z mechaniczną skrzynią biegów. Instalacja klimatyzatora nie była możliwa z powodu dość dużych wymiarów silnika. Silnik Bossa 429 został stworzony w procesie finalizowania jednostki napędowej Ford 385. Komora silnika produkcyjnego Forda Mustanga nie była wystarczająco duża, aby pasowała do Bossa 429.

Postanowiono zatrudnić Kara Kraft z miasta Dearborn, który przystosował się do modyfikacji Forda Mustanga 428 Cobra Jet Mach 1 do lokalizacji odnawialnego silnika i pracował w ramach umowy z Fordem na kilka projektów, w tym Ford Mustang Boss 302 na wyścigi. Każdy samochód był dostarczany z mechaniczną skrzynią biegów. Montaż klimatyzatora był niemożliwy ze względu na silnik o dość dużych wymiarach. W 1970 roku powstało czterysta dziewięćdziesiąt dziewięć takich modeli. Dodano nowe wersje kolorów nadwozia. Zaczęło się malować pomarańczowymi, zielonymi, koralowymi odcieniami. W salonie podano czarne lub czarne kolory. Samochody miały na masce wlotowy kolor czarny matowy, niezależnie od koloru ciała. Klimatyzator nie pojawił się.