611 Shares 5998 views

Wędzone BREAM: sposoby wytwarzania, cechy

Pachnące, zapraszając swoich poglądów wędzona ryba jest uważany za jeden z najbardziej pysznych przekąsek. Wiadomym jest, że różni się on niepowtarzalny aromat, specjalny topienie, delikatny smak. Jej zapach i widok może pobudzać apetyt. Najbardziej popularne wśród fanów cieszył wędzony leszcz. Istnieje wiele prostych i niedrogich sposobów wytwarzania produktu w domu.


Co to jest proces palenia?

Wędzony produkt zwana obróbka dym, który powstaje podczas spalania drewna lub trociny. Niestety, przechowywania zakupionych wędzone tylko niejasno odzwierciedlać prawdziwy smak świeżo przygotowanego produktu. Roztwór do domu wędzone smaczne i pachnące ryby z ich rąk.

Do przygotowania w domu, trzeba mieć wędzarni. Dziś jest to możliwe, aby dostać się każdy zainteresowany – nie zajmie dużo miejsca i jest niedrogi. Z tego urządzenia można gotować rybę zarówno zimne i gorące wędzonego siebie.

rodzaje wędzenia

Zwykle w domu z tych dwóch metod jest wybrany rzemieślników gorącą palenia: proces gotowania jest bardzo prosta i szybka.

Zaleca się stosować temperaturę 90-100 stopni. Podczas gotowania, ryba traci trochę wilgoci i okazuje miękki, kruchy i soczysty. Jednak należy pamiętać, że nie zaleca się przechowywać go przez długi czas.

Dla wędzone ryby wybrać delikatny, dość gruby lub umiarkowany zawartości tłuszczu, takie jak, na przykład, trądzik. Eksperci zalecają stosowania rodzajów jesiotra – jesiotr, jesiotra i łosoś, sieja, dorsz, śledź, łosoś, leszcz, kleń, panterka i małe ryby (szprot, śledź, sieja).

Zimną palenia może być gotowane przysmak, który ma dłuższy okres przydatności do spożycia, ale również proces jest dość długi – trwa około 5 dni. Przy użyciu zimnej temperatura maksymalna około 40 ° C. Podczas procesu, wilgoć z produktu stopniowo, tak więc jest bardziej sucha wędzone ryby, w porównaniu z pierwszym przykładem wykonania. Jednak opinie na zimno Ryba wędzona na jego smak nie jest gorszy ugotowane „na gorąco” metody. Idealnym rozwiązaniem dla ekspertów wędzona na zimno zwanych łepak, suszone ryby, płoć, sielawa, leszcz, łosoś biały łososia, siei, siei, dalekowschodniej łososia, gatunków jesiotra, węgorz, karmazyn.

Leszcz – jeden z najbardziej popularnych ryb słodkowodnych

Leszcz – salon ryb słodkowodnych w wodach przybrzeżnych na północy i centrum Europy. Siedliska leszcz – czarny, Azowskiego, północny, Bałtyk i Kaspijskim. Ponadto, ryby znajduje się w niektórych jeziorach.

Zazwyczaj vyalyat leszcze, solone, wędzone lub w puszkach. Wielu fanów jak najlepszych piwnych przekąsek Polecane wędzony leszcz. To właśnie ta metoda jest najczęściej.

Leszcz, wędzone w domu: gorący sposobem

Wiadomym jest, że w ten sposób przygotowane potrawy odznaczają się szczególnym smakiem i aromatem. Przyjmuje się powszechnie, że wędzony leszcz jest świetną przekąskę z piwem. Jest również stosowany jako samodzielne danie smaczne, które mogą zadowolić gości.

Na zapewnień ekspertów, wędzony leszcz nie jest trudne do przyrządzenia w domu. To jest moc nawet początkujący.

Najbardziej popularne wśród koneserów ryb cieszy to sposób na gorąco wędzone. Robi to zazwyczaj w zagrodzie wiejskiej domu, domku lub na miejscu połowów.

Opis procesu

Preparat leszcze gorąco rozpoczyna się zawsze usunięciu wnętrzności i przemyć ryby. Następnie około godziny do umieszczenia w słonej wodzie. Sól, eksperci zalecają obficie, może być jeszcze bardziej obficie: ryba absorbuje tylko odpowiednią ilość produktu. Następnie przygotować tacę z trocin, można dodać stożki: dają dym szczególny smak. Niektórzy rzemieślnicy, zaleca się stosowanie tej gałęzi jabłoni. Następnie, suszone ryby, otworzyć brzuch przy użyciu specjalnie wyciętych gałęzi i położyć na grillu. Leszcz brzuch może umieścić lub ziemniaki, paprykę i zielenie.

Sposób na gorąco zajmuje palenia zwykle około pół godziny. Ale czas potrzebny może się zwiększyć, w zależności od wielkości ryby, odległość między grilla i patelni, jak również intensywność tlące się węgle.

Cechy produktu

Wiele osób interesuje się problematyką sieci: ile kalorii wędzonego leszcze, a także gorący palenie wpływa na zmianę składu produktu. Technologia wytwarzania nie zmniejsza ilości witamin i minerałów w leszcze. Jakie witaminy zawiera wędzone ryby? Leszcze – jest przede wszystkim, PP, B 1, E, B2. Trzeba zauważyć, że istnieje mikroelementów obecność wapnia, fosforu, żelaza, molibdenu, niklu, chloru, fluoru, chromu, cynku.

Systematyczne stosowanie Leszcz wędzony wzmacnia naczynia krwionośne, zapobiegając chorobie niedokrwiennej serca, udaru mózgu, ułatwia regulację procesów metabolicznych, przywraca zewnętrzne błony śluzowe i skórę. Wędzone leszcze (kaloryczna: 100 g produktu otrzymanego przez „gorący” metoda jest 172 kcal) jest naturalny przeciwutleniacz (calorizator).

Leszcz wędzony: Właściwości

Leszcze, wytwarza się sposobem na zimno palenia, nieporównywalna smaku różne. A także ma niewielki zapach dymu „” Eksperci uwagę szereg zalet leszcz wędzona na zimno, zanim ryby gotowane w inny sposób.

Jako produkt długo technologia przechowywane w niskiej temperaturze. Dym, w którym ryby wędzone, działa jako naturalny środek konserwujący. Kompozycja leszcze zachowuje większość istotnych witamin (PP, B 1, E, B2), pierwiastki chemiczne (pierwiastków śladowych: siarka, wapń, magnez, chlor, fosfor, sód, potas, z makroskładników fluoru, żelazo, chrom, nikiel, molibdenu i cynku) i tłuszczu (calorizator). Kaloryczny leszcze przygotowanego oziębionego wędzone: 100 g – 160 kcal.

Regularne stosowanie takiej ryby jest zapewniona prewencji udaru mózgu. Substancje obecne w skórze ryb jest odmłodzona i waga znormalizowane.

Przepis na zimno wędzenia leszcze

Ten przepis został przetestowany przez wielu kucharzy i, w opinii, że jest dość prosta. Przed gotowaniem jest konieczne leszcz marynata do wędzenia. Pierwszy etap należy oczyścić ryb: jelit, usuwanie blaszki i dokładnie przemyto kilka razy zimną wodą. Następnie nacięcie wzdłuż kręgosłupa z ogona. Ryby należy wyciąć ostrożnie, tak aby nie zepsuć. Następnie leszcz sól jak przed smażeniem. Eksperci zapewniają, że leszcz prosalivaetsya wystarczająco szybko i może być spożywane na surowo, jak śledź. Na szczególną uwagę, zdaniem ekspertów, powinny być umieszczone na głowie – konieczne jest solą więcej. Po przetworzeniu wewnętrzne przejście do zewnętrznej strony, a następnie ryby umieścić w pojemniku i pozostawiono na 3 dni w chłodnym miejscu. Następnym krokiem jest vyvyalivaniya procesu.

leszcz brzuch naprawić specjalnie przygotowaną kij do 7 cm. Ponadto, zaczepiając za oczami, ryby wiszą na hakach, pokryte gazę i powiesić się na ulicy. W tej pozycji, leszcz stać przez kilka dni. Po tym jak dokładnie wysuszyć, zaczyna się zabawa – jego palenia. Preparat jest procesem dość długo, ale, jak autorzy opinie powiedzieć, gwarantuje niezwykły efekt.

Komin w wędzarni być zamknięte tak, że pochodzi z bardzo zimnym dymem. Na koniec jeden dzień, całkowicie gotowy do spożycia ryb usunięte. Teraz możesz cieszyć się smaczne i zdrowe dania.