593 Shares 4518 views

Arina: nazwa dzień kalendarza kościelnego

Starożytne i piękne imię Arina. W Rosji pochodzi z Grecji, która od dawna powszechne wśród przedstawicieli szlachty. Wywodzi się od imienia bogini starożytnego świata, którego nazwisko było Eyren i oznacza „spokój” i „pokój”. Poddane zmian na przestrzeni lat marka podjęła kilka form. Wśród nich są dobrze znane nam, Irina, i rzadsze Arina. Właściciele Imieniny tych nazw obchodzone kilka razy w roku. Zazwyczaj każdy wybiera sam dzień, że kalendarz jest najbliżej do dnia jej narodzin.

Ogólne patronka Irina i Arina

Arina Nazwa dzień w kalendarzu kościelnym obchodzone są w tych samych dniach jak Irina. Patronem nich sam. Po otwarciu kalendarza kościelnego i przyjrzeć się bliżej, widać, że w ciągu roku z ambony wielokrotnie upamiętnione ugodnitsy świętych Boga, który wziął to imię. Które z nich uznać ich anioła stróża – czysto osobistą sprawę. Wybierając zrobić sobie Arina. Imieniny – Prawosławne święta, a to jest konieczne, aby przyniósł im radość niedokrwienie uroczystość.

Jak wybrać nazwę dziecka w dawnych czasach

Kiedyś tradycję, jest teraz zapomniane, ale w dawnych czasach jest powszechne, gdy rodzi się dziecko, rodzice na pewno spojrzał na kalendarz, co święty w tym dniu do czynią honory. Wśród kilku nazw wybraliśmy ten, który lubi to lepiej, i dał mu na chrzcie noworodka. Ten święty jest obecnie uważany za jej patrona. Zatem dzień urodzin i nazwisko (czyli dzień aniołem) jest zawsze taka sama. Zwyczaj ten został już dawno w przeszłości, ale tradycja okazji urodzin obchodzi święto zwane. Ci, którzy chcieliby, aby ożywić tę tradycję, konieczne jest, aby spojrzeć w kalendarzu.

Dwa Arina – wielkiego męczennika i Cesarzowa

Jakie są święci z niebiańskich wyżyn protekcjonalnie naszą Arin i Irina? Ważne jest, aby wiedzieć, ponieważ nazwa dzień w kalendarzu kościelnym Arina powinien obchodzić je w ich umysłach dzisiaj. Host te ugodnits Bóg jest na tyle duża, że pozwala na wybór pomiędzy nimi. Najbardziej znanym jest chyba wczesny chrześcijański święty wielki męczennik Irina Makedonskaya, który żył pod koniec I – początek II wieku. Jej Cerkiew upamiętnia 18 maja (New Style). Koronę świętości zasłużyła że wybrali męczeństwo wyrzec się wiary chrześcijańskiej.

Imieniny Arina (nazwa dzień Arina) można zaobserwować również w obchodach innego chrześcijańskiego świętego – sprawiedliwy carycy Iriny. Ten ugodnitsa Bóg był cesarzowa bizantyjska i zdobył koronę świętości, bo w roku 787 na Sobór Nicejski – Rada Kościoła Najwyższego – silnie popierał kult ikon. Faktem jest, że w tamtych czasach było wielu duchownych i przedstawicieli władzy świeckiej, głośniki do ich porzucenia. Jego cesarska władza św Irene położyć kres sporów, a dzięki jej cześć przetrwała do dnia dzisiejszego. pamięć świętego obchodzone jest 22 sierpnia. Więc Arina, którego nazwa dzień będzie obchodzony w tym dniu, to będzie pod niebiańskim patronatem.

Host św Irene, śpiewany przez Kościół prawosławny

Cztery dni później, w dniu 26 sierpnia w kalendarzu wspomina jedną świętą Empress Irene, zakończył swoje dni jako mnich i nazwał tonsurę w Xenia. Ale ponieważ w tym przypadku ważne jest, aby imię otrzymał na chrzcie, to może być między niebieskiego orędownika, który ma prawo do wyboru Arina. Nazwa dzień w kalendarzu można oznaczyć również święto św Georgiya Ispovednika żony – Irina sprawiedliwym. Jej święto – 26 maja.

Ale to nie jest ograniczone do listy dat, w których mogą świętować jego anioła Arina. Nazwa dzień można zauważyć i 10 sierpnia, kiedy Cerkiew wspomina życie św Irene Kappadakiyskoy. Ta pobożna dziewica, który żył na przełomie IX i X wieku w Bizancjum, od najmłodszych lat wziął śluby monastyczne i surowe życie zakonne uzyskał koronę świętości. Weszła do historii Kościoła jako ksieni klasztoru Konstantynopola Hrisovalandu.

Wiara chrześcijańska, męczennicy podlewane krwią

Oprócz tych ugodnits Boga, w kalendarzu kościelnym oznaczonego przez kilka nazw, którego Dni Pamięci mogą wybierać Arina. Imieniny można również obchodzony w dniach 12 i 16 stycznia, 29 kwietnia, 17 sierpnia i 1 października. Wszystkie te terminy są Dni Pamięci świętych męczenników, którzy nosili imię Irina. Nie powinniśmy być zaskoczeni tak dużą ich liczbę.

Faktem jest, że pojawiła się w I wne, chrześcijaństwo zostało spełnione w sposób brutalny opór pogaństwa, który był w tym czasie religią państwową Imperium Rzymskiego i wielu jego terytoriach Dominium. Wiara w Chrystusa wzrosła i umocniła się we krwi, którzy oddali swoje życie dla niego, i nie było tak wielu. Nazwy większości z nich, historia nie zachowała, ale te, które przychodzą do nas, wprowadzone do kalendarza rocznego upamiętnienia.

Cechy typowe Arina

I wreszcie, kilka słów o tym, co cechami są nieodłączne w większości tych, którzy noszą to piękne i starożytną nazwę. Uważa się, że głównym i najbardziej znaczące z nich to równowaga i niezależność. Ponadto zauważyli, że Arina wyróżniają się ciszy i spokoju.

Ich bezpośrednie otoczenie stanowią główny sposób dobrych i niezawodnych przyjaciół i wrogów w życiu nie są tak liczne. Wśród innych cech można zidentyfikować towarzyskość i życzliwość. Co do zasady, dobrze jest się z nimi porozumieć, co stawia je w uprzywilejowanej pozycji.