512 Shares 9546 views

Czyszczenie i napełniania klimatyzatorów

Klimatyzacja – bardzo przydatne urządzenie. Dzięki nim w podróży samochodem, zwłaszcza na długich dystansach, coraz bardziej komfortowe i wygodne. agd zapewnić komfort w gorące dni i namiętny. Ale tak jak w każdym innym urządzeniu, wymagają regularnej konserwacji i naprawy. Okresowe czyszczenie i tankowanie klimatyzatora. Ta usługa jest dostępna w specjalistycznych usług. Ale w pewnej wiedzy i umiejętności wszystkich tych procedur, można szybko wykonać własnymi rękami.

Przyczyny zapachów z klimatyzatorem

Fakt, że przedmiot musi być czyszczone, może zgłosić ten charakterystyczny zapach kanałów powietrznych. Istnieje kilka przyczyn tego zjawiska. Najczęściej klimatyzacji zapach z uwagi na powstawanie parownika bakterii i pleśni. Gdy urządzenie chłodzi powietrze w parowniku, która znajduje się w urządzeniu grzejnym, gromadzi się kurz i zabrudzenia z powietrzem. Ponadto, kondensacja w kanałach powietrznych. Oprócz kanałów powietrza i kondensacji pojawia się w wyparce, a także w środku. Wilgotne – to doskonałe podłoże do rozmnażania różnych mikroorganizmów będących źródłem zapachu.

Metody i rodzaje pracy do czyszczenia

Proces czyszczenia odżywka może być chemiczne lub mechaniczne. Najprostszym obróbka chemiczna obejmuje stosowanie sprayu lub piance oczyszczania produktów. Należy zawsze pamiętać, że tylko pierwsza nadaje się do dezynfekcji. Samo leczenie powinno być wykonywane z wykorzystaniem kompozycji piankowych. Obróbka mechaniczna jest stosowana w przypadkach, gdy praca preparatów chemicznych nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Metoda mechaniczna jest znacznie bardziej skomplikowana. Polega ona na demontaż parownika. Ponadto, jeśli jest to konieczne, można tankować i klimatyzatora, ponieważ jest zdemontowany.

Obróbka chemiczna i potrzebnych preparatów

Istnieje ogromna masa producentów, za pomocą których można wygrać kolonię bakterii i pleśni w systemie klimatycznym i usunąć zapach. Najczęściej rozpyla środek dezynfekujący lub pianki do czyszczenia układów klimatyzacji rury o określonej długości.
Gdy leki są kupowane, to jest możliwe do przeprowadzenia procesu czyszczenia. Przetwarzanie systemu klimatycznego bakterii odbywa się w następujący sposób. Jeśli jest to samochód, pierwszą rzeczą, roślina silnik, a potem to klimatyzator i uruchomić tryb recyrkulacji do pełnej pojemności. Aerozol można ustawić przy przednim siedzeniu pasażera, gdzie jest rura wlotu powietrza. Pozostaje tylko rozpocząć rozpylanie leku. Wszystkie okna i drzwi muszą być zamknięte. Również konieczne jest odczekać pewien czas. Zazwyczaj czas oczekiwania podany na opakowaniu.

Następnie wyłączyć klimatyzator, a wnętrze lub pokój dokładnie wietrzone. W przypadku piany, usunąć filtr pyłku. W niektórych modelach samochodu jest tuż nad kuchenką. Dalej na puszki zużycia rurki pakowania pianki. Odbywa się to w celu zapobieżenia przedostawaniu się piany na parowniku. Następnie, ta kompozycja jest konieczne do wypełnienia wszystkich kanałach. Ponadto, pianka może być podawany przez otwory odwadniające. Następnie, po pewnym czasie, który jest podany w instrukcji, jest uruchamiany odżywkę i mogą być uruchamiane przez około 10 minut, w różnych trybach. Po tym gruntownie przewietrzyć kabinę lub pokoju.

czyszczenie mechaniczne

Ta procedura wymaga specyficznych narzędzi i materiałów. W taki sposób przeprowadza się, a czynnik krwawienia tankowania klimatyzacji pojazdu, każda dysza jest czyszczone i wszystkie podkładki. Pierwszym krokiem jest demontaż deski rozdzielczej, aby dostać się do parownika. Następnie system został ewakuowany chłodniczego. Czasami konieczne jest usunięcie piec dostać się do zbiornika klimatyzacji parownik. Następnie odłączyć każdy czujnik i rury odgałęzienia biegnącą do chłodnicy na wymienniku ciepła i delikatnie wyjąć chłodnicę. Sam element powinien być starannie przemywa wodą i mydłem. Wtedy pozostaje tylko zbierać wszystko załatwione, i wymienić olej w sprężarce. może być konieczne uzupełnianie klimatyzatora.

Dlaczego napełnić urządzenie?

To pytanie jest często zadawane przez zwykłych ludzi, którzy nie są zaznajomieni z urządzeniem tej techniki. I to prawda, dlaczego, ponieważ producent już schowany jednostkę? Dodatkowe tankowania nie jest potrzebna do nowych klimatyzatorów, ale z czasem czynnik chłodniczy opuszcza. Przyczyną wycieku może być nieprawidłowy montaż, różne mechaniczne uszkodzenia rury lub rury. Dotyczy to nie tylko dla klimatyzatorów samochodowych, ale także dla krajowych systemów dzielonych. Często, z powodu problemów, które prowadzą do przegrzania sprężarki można zwinąć i połączenia elementów antywibracyjnych, przez który przepływa czynnik chłodniczy. Części ocierają się o siebie. Często są one dokładnie wytrzeć, a następnie specjalny gaz ucieka po prostu w powietrzu.

Konsekwencje wycieku freonu

Gdy ilość czynnika zmniejsza się lub pozostawia całość, to już nie czuje różnicy pomiędzy zewnętrznym i wewnętrznym powietrza na urządzeniu operacyjnym. Bez elementu wypełniającego nie jest w stanie do chłodzenia powietrzem. Pomoże rozwiązać problem tankowania urządzenia. Ale najpierw musi szukać przyczyny wycieku. Jeśli tego nie zrobi, to po pewnym czasie ponownie pozostawia chłodniczy i system grzewczy przestaje działać.

Praca z 410-m Freon

freon R410A znak składa się z dwóch komponentów. Jej właściwości fizyczne, różni się od innych czynników chłodniczych. Różnice – w temperaturze wrzenia. Dlatego tankowania odżywka freon 410 ma swoje własne cechy. W przeciwieństwie do oznaczeń składowe R22, które mogą być wykorzystywane w postaci ciekłej i w postaci gazowej, R410 jest wkręcona tylko w stanie ciekłym. Zapewnia to stosunek dwóch składników w mieszaninie, w stosunku jeden do jednego. W ten sposób czynnik chłodniczy będzie miał lepszą wydajność. Tankowanie klimatyzatora własnymi rękami jest następujący. Pierwszym krokiem jest podłączenie urządzenia do portu serwis specjalny kolektor. Następnie czynnik chłodniczy jest całkowicie zwolniony z obiegu. Następnie obwód jest ewakuowany i utrzymywane przez pewien czas w tym stanie. Następnie, urządzenie napełnia się wagowo.

Tankowanie za pomocą Freon-410

Tankowanie odżywka Freon-410 nie jest zalecane. Producenci urządzeń HVAC powinni pit cały czynnik chłodniczy całkowicie, a następnie ponownie wprowadzane do nowego systemu, jeśli to konieczne. Jednak w tej sprawie, istnieje wiele sporów. Niektóre firmy zajmujące się serwisem urządzeń HVAC, aby zminimalizować koszty napraw, oferując tankowanie. Jest produkowany w przypadku wycieku nie przekracza 20 proc. Zasady Babbitt, że nie wiem. A to zależy od ciśnienia w pętli i środowiska. Z tego wynika, że lepiej jest powierzyć konserwację profesjonaliści klimatyzacyjnych. Tankowanie samochodów klimatyzatora, jeśli jest to 410 minut freon być również wykonywane z pełnym wycofaniu starego freon.

streszczenie

Nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne mogą pracować niezależnie. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie problemy można rozwiązać ręcznie. Na przykład, możliwe jest sprzątanie i tankowanie klimatyzatora, jeśli jest wypełniona odpowiednim czynnikiem chłodniczym. Jednak aby przeprowadzić bardziej poważne problemy powinny tylko profesjonalistów.