854 Shares 1392 views

Jak do połowu okoni zimą

Wędkarstwo, bez względu na to alternatywa poglądy nie są wyrażane, jest bez wątpienia jednym z najbardziej akceptowanych sposobów prowadzenia wolnego czasu, przede wszystkim dla mężczyzn. Nie jest wyjątkiem i zima, a ponadto istnieje cała plejada rybaków, którzy aktywują swoje hobby w tym okresie roku. W tej początkujących wędkarzy często pojawia się pytanie, w jaki sposób złapać okonia w zimie, ponieważ możemy śmiało powiedzieć, dla początkujących jest to najbardziej opłacalna opcja, przynajmniej na początku.


Myśląc o tym, dlaczego najlepiej jest wybrać okoń dla miłośników wędkowania, dopiero zaczynasz, konieczne jest, aby skupić się na zwyczajach ryb. Faktem jest, że w przypadku ryb praktycznie nie ma emeryturę, kopie drapieżnika chwycił przynętę ostro, odważnie i bez opcji. Chociaż, jak w każdym biznesie, to jest bardzo przydatna podczas podpinania okoń posiadać przynajmniej podstawową wiedzę i umiejętności. Należy rozumieć, że klasyczne technologie, a tym bardziej metod w niniejszym przypadku nie istnieje, tajemnice okoni zimą każdy wędkarz i jego różnią się w zależności od tradycji tego czy innego regionu kraju. Jednak ogólne porady, które należałoby wziąć pod uwagę wszystkie rybacy tam.

Pytanie, jak złapać okonia w zimie powinien zacząć klimatycznych obliczeń analitycznych. Przede wszystkim należy zauważyć, że, jak pokazuje praktyka, najbardziej intensywne gryzienie jest w pierwszych tygodniach po powstaniu lodu na stawie, a więc bliżej do wiosny, albo już nawet na wiosnę, kiedy zaczyna prespawning Zhoř większość ryb w naszych wodach. Ponadto, dla większości ryb zimowej aktywności może zależeć od naturalnych wahań ciśnienia atmosferycznego. Oczywiście, co razem będzie dłużej wytrzymać stałe ciśnienie, tym większe prawdopodobieństwo obfitego połowu.

Teraz trochę o dziennych wahań. Jest zrozumiałe, że panterka, jak również wszelkie inne ryby, najbardziej aktywne w godzinach porannych, kiedy tuż po świcie. W tym przypadku, obecność optymalnie małym mrozem, na środkowym paśmie Rosja jest nie więcej niż 10 stopni Celsjusza. Niemniej jednak, jeśli rybak na stawie serwowane przez cały dzień, z lub bez gryzienia, trzeba czekać po wszystkim pierwszym zmierzch. Jak pokazują wieloletnią praktyką, nie zawsze, ale często może być tak, że ludzie mówią, „podbić” na naprawdę nadreaktywnego ugryzienie podczas łowienia okoni na zimowy cykady będzie zajęty tylko niewiarygodnie ekscytujące dlatego, że ryby mają dość prawo na każdej fali. Pytanie, jak złapać okonia w zimie nie ma, ale moja głowa jest warta inny problem, w jaki sposób dostać więcej czasu. W sprawiedliwości trzeba powiedzieć, że takie gryzienie jest bardzo rzadko trwały, z reguły nie przekracza około 30 minut.

Najczęstszą odpowiedzią wśród fanów na pytanie, w jaki sposób złapać okonia w zimie, to odpowiadająca kivkovaya zima wędka. Rod dla tego typu wędek, nazwa sekund bat musi być jak najlżejsze, ale nie kosztem wytrzymałości, biorąc pod obciążeniem rachunku, około 20 cm długości. Pożądane jest, aby uchwyt był najbardziej wygodne, zwłaszcza jeśli wędkarstwo planowane jest od dłuższego czasu do rąk szczególnie nie zmęczony.

Bardzo często, jako materiał do produkcji prętów dla producentów NOD korzystać z różnych rodzajów tworzyw sztucznych. Zrozumiałe jest, że takie materiały są (a domowych prętów może być jeszcze wyposażona w Nods z gumy smoczka) odpowiadają słabo na obniżenie temperatury, tracąc swoją wytrzymałość i elastyczność – optymalna możliwość jest naturalnie metali.

Nie ogon, bez wagi i powodzenie w życiu. Niech szczęście uśmiecha się do ciebie, a nie tylko w połowach.