638 Shares 3577 views

„Matylda” – czołg wsparcia piechoty

Pierwotnym celem pancernego Troops jest zdławienie oporu piechoty wroga i pomostowe linii umocnień. Druga wojna światowa zdenerwowany ustalone pojęcia o zasadach i metodach walki taktyczne. Często zdarzały się przypadki pojedynków artyleryjskich zbiornik a nawet przeciw-razy. Jednakże, pozostaje prawdą, że pancerz nie może atakować bez piechoty.


Ale co z przeciwnej? Może zaatakować siły lądowe pozycji wroga na własną rękę? Może, ale trudno. W połowie lat trzydziestych, rząd i wojskowych Ministerstwa krajach zachodnich nie daje pancerz o znaczeniu jakie zasługuje, ale pewien postęp trwa nadal. Brytyjski czołg „Matilda” A11 został pomyślany jako maszyna wsparcia zbliżających się żołnierzy. Low-power (silnik 70 KM .. Niczym „Ziguli”), low-speed (prędkość do 13 km / h), pozbawiony broni artyleryjskiej, ale wyposażony z dobrą książką, jest zaprojektowany projektanci powinni pokrywać piechoty do jego sylwetce, strzelając z karabin maszynowy zamontowany w małej wieżyczce.

Praktycznie wszystkie A11 zostały utracone podczas ewakuacji wojsk brytyjskich z Dunkierki w 1940 roku.

W tym czasie w Anglii Zrobiłem nowy „Matylda”. Zbiornik został znacząco zmodernizowane i otrzymał indeks A12 osob (Sr). Od doskonała maszyna była daleko, aby porównać je z tymi próbkami, które były Armię Czerwoną, to trudno. nitowane obudowy i napędowego składa się z dwóch koncentrycznych silników 87 l. a. Dla porównania: BT-7, która jest tak jak to nazwać „przestarzały”, został wyposażony w silnik diesla 400 KM. Pistolety kalibru 40 mm, jak wieża gorszej Radzieckiego wielkość shell 45 mm. Jednak Brytyjczycy próbowali nawiązać mocniejszy pistolet (50 mm) na zbiorniku „Matilda”. Zdjęcia tej modyfikacji tam, ale w jednostkach wojskowych zostało odebrane.

Geografia użycie bojowe głośnych dźwięków. El Alamein, Tobruk, Erytrea, Malta, Borneo, Nowej Gwinei – to tylko niektóre z nazw miejscowości miał czas, aby podjąć walkę „Matilda”. Zbiornik, pomimo więcej niż skromne wydajności, z jego funkcji, aby sprostać, gdyby nie był przeciwny do poważnych przeciwników. W Afryce Północnej, Włoch ciało zostało uzbrojone w technologię jest jeszcze bardziej przestarzałe, Japończycy na Pacyfiku i nie mógł pochwalić potężnych maszyn.

Po ataku Niemiec hitlerowskich na Związek Radziecki, Sir Winston Churchill był tak zainteresowany sukcesów Armii Czerwonej, która zachodzącego na bok na razie jego antykomunizmu, a mimo trudnej sytuacji w Wielkiej Brytanii, postanowił udzielać tego kraju pomocy wojskowej. Wśród sprzętu wojskowego dostarczanych próbek było i „Matylda”. Zbiornik jest poważnie gorsze od radzieckich odpowiedników, ale, jak to mówią, bezrybe … Tylko około tysiąc pojazdy zostały dostarczone. W 1943 roku Związek Radziecki odmówił przyjęcia tego typu uzbrojenia, jego obsługa była problematyczna, a skuteczność walki jest bardzo wątpliwa.

W większości armii brytyjskiej w 1943 roku, ponownie rozpoczął proces za nas „Sherman” i „grantów”. Były też angielskie „Valentine”, który również nie były idealne, ale lepsze niż „Matilda”. Zbiornik odegrała rolę w klęsce nazistów i włoskich faszystów w afrykańskim teatrze wojny, a wiele z kredytu w tym brytyjskich załóg czołgów, którzy wykazali odwagę, udało tego złożonego, nierzetelne i niskiego poboru mocy urządzenia, zatriumfował nad silnym i umiejętne przeciwnika.