148 Shares 8150 views

Analiza Briusov poemat „poeta Young.” Znamiennym przykładem rosyjskiego symbolizmu

Walerij Bryusov jest wybitnym przedstawicielem symbolistów i jest uważany za założyciela ruchu literackiego w Rosji. Wielu poetów, którzy pracowali pod koniec XIX – początku XX wieku, uciekają się do symboliki, który protestował przeciwko dogmatów, moralności i tradycji. Analiza wiersza Bryusov „Młody poeta,” pokazuje, że autor chciał dać pożegnanie dla przyszłych pisarzy, pozostawiając obserwuje kontynuować swoją działalność rozpoczęła.


Zawartość wiersza

W 1896 roku Bruce napisał „Młody poeta”. Analiza wiersza sugeruje, że pisarz marzył o nowej generacji symbolistów, którzy mimo wszystko, będzie służyć sztukę. Valery Yakovlevich zachęcał młodych ludzi do być bezwzględny wobec społeczeństwa, egoistycznej i mają tylko jeden cel w życiu – aby pokazać swój talent jako pisarz. Symboliści kładzie nacisk na duchowy i gardzić materiału, więc zwolennicy tego ruchu powinien być pozbawiony ziemistości i zaprzeczyć jego związek z obecnym czasie.

Analiza wiersza Bryusov „The młodego poety” pokazuje, że autor domaga pisarzy abstrahować od świata zewnętrznego, aby marzyć o pięknym i ich marzeń przekazać wierszem. Każdy poeta symbolizmu, aby stać się półbogiem, samowystarczalny osoba, która będzie przestrzegać zwykłych ludzi. Valery Yakovlevich zażądał, aby kochać siebie, aby zrozumieć własną wyjątkowość i wyraźnie iść do celu, bez odejście od ścieżki. Dlatego mimo wszystko musi poświęcić całą swoją muzę życia.

Ukryty sens wiersza

Pod koniec XIX wieku wszystkie zamieszki stały się częstsze w społeczność zaczęła szybować rewolucyjne pomysły, które wróg był Bruce. „Młody poeta” – wiersz wzywający do rozwoju duchowego i wypowiada cały materiał. Według symbolistów, materializm nie może rządzić światem, ten sam Valery Yakovlevich zawsze uważał, że tylko czas osądzi, kto ma rację, a kto nie. W rezultacie, twórczy Bryusov stał się klasyką literatury rosyjskiej i rewolucyjne pomysły okazały się nieskuteczne i utopianism.

Gdy poeta wzywa wyznawców kochać siebie, nie odnosił się do narcyzmu i rozumienie osobistej niepowtarzalności, które pomogą rozwijać dobrej jakości, nie jest uzależnione od opinii innych. Analiza wiersza Bryusov „The młodego poety” mówi, że autor jest przekonany, czy świat duchowy, ale sam, nikt nie może docenić. Narcyzm pomaga więc najlepiej znać swój wewnętrzny spokój i otwarty w poezji.

Czytelnik może szokować apel autora nikt współczuć, ale analiza wiersza Bryusov „Młody poeta,” pokazuje, że miał na myśli, próbując chronić się od wszelkich materiałów i zajmować się tylko duchowych poszukiwań. Jeśli pisarz zaczyna interesować się problemami innych ludzi, po prostu tarzać się w nich, w czasie pracy nie pozostaje w ogóle. Ponadto, znaki powinny być proste, na wzniesieniu i nie mają nic wspólnego z ziemskiego życia, a do tego trzeba chronić się przed społeczeństwem.