667 Shares 2856 views

Hortensja Medzhikal Moonlight: opis, rodzaje opieki i pielęgnacji

Zadziwiająco długo kwitnąca hortensja luksusowy Medzhikal Moonlight – typowym przedstawicielem gatunku wiechowaty. Jest skromny i pyszne. Ten rosnący krzew liściasty z silnymi bezpośrednich strzela, ma istotne zalety: wysoki dekoracyjności i niezwykłą zdolność do regeneracji uszkodzonych podmerzaniya łodygi. Ten wspaniały, rośliny ogrodowe, metody praktyki rolniczej i opieki nad nim zostaną omówione w niniejszej publikacji.

Hortensja Medzhikal Moonlight: opis

Jak wielu członków wiechowaty, Medzhikal Moonlight jest wyprostowany krzew, który rośnie w jakościowej zawartości do 2 metrów. Mocne, szybko rosnące pędy, pokryte brązowym złuszczający kora, zielonej i obficie zwieńczone luksusowych pąków, zwiększenie rozrzutu średnicy korony do wysokości półtora metra. Hortensja Medzhikal Moonlight kwitną na pędach bieżącego roku. Kwitnienia, obfite i długie, rozpoczyna się w lipcu, a szczęśliwe ogrodnicy do połowy września.

Kwiaty są zebrane w gęstym kwiatostan doskonałe w szerokim kształcie stożka, której szerokość podstawy osiąga bardzo wywołujący wielkości (25-27 cm) i wysokość w zakresie od 20 do 28 cm w kwiatach kwiatostan występuje w dwóch postaciach: sterylny – powiększenie nadawania zaawansowania rośliny. i płodne – małe, nasiona następnie formowania. Wspaniały kolor kwiatów: likwidacji, są zielonkawo-białe, w końcu staje różowawe odcienie, a bliżej do upadku malowane w kolorze ciemno-karmazynowym.

Kwitnące pędy są doskonałe w wazonie życia, a właściwie wysuszone pąki są często wykorzystywane w dekoracji wnętrz i popularnych zimowych bukietów. Ale to nie jest tylko dekoracyjny kwiatostan w zakładzie, podkreślają eleganckie piękno kultury i gęstych szorstkich liściach głęboko ciemnozielone, podłużne, z silnym górze iz cienkiej krawędzi.

Cechy kultury

Ze względu na mało wymagające i wysokiej dekoracyjności, Hortensja Medzhikal Moonlight wykorzystywane w ogrodnictwie, ogrodu i parku wnętrza. Jest to bardzo imponujący w kompozycjach i zespołami, jak również w pojedynczych nasadzeń, tablic żywopłoty. Pomimo faktu, że kultura niska, istnieją pewne momenty w technice rolniczej, zapewniając spełnienie których, ogrodników poszukujących luksusu i długie kwitnienie, aby stworzyć świąteczną atmosferę do każdego krajobrazu.

Wytrzymałość rośliny nie są gorsze od jego dekoracji: hortensja Medzhikal Moonlight powodzeniem przeżywa temperatury do 26-29 ° C, co jest często towarzyszy Zima w umiarkowanych szerokościach geograficznych rosyjskiego.

Orientacja rośliny i przygotowanie gleby do sadzenia

Medzhikal księżyca preferuje słoneczne lub lekko zacienione obszary z gleby lekko kwaśne, gliniaste przepuszczalne dla powietrza i płodne. Ważnym czynnikiem określającym stopień komfortu hortensje, – regularne umiarkowanej wilgotności gleby oraz zapobieganie nadmiaru wapnia w nim. Przed sadzeniem przygotowania miejsca, kopania, a co dobrze zgniłych kompostu i zakwaszeniu (jeśli to konieczne), należy dodać czerwony darni. W przypadku ekspresji gliny strukturę gleby podczas kopania wlewa trochę gruboziarnistego piasku rzecznego.

Hydrangea paniculata Medzhikal Moonlight: sadzenie i pielęgnacja

W północnych szerokościach geograficznych sadzone i umiarkowany hortensja najlepiej wiosną w obszarach o łagodnej zimie. Nabyć lepiej dobrze rozwinięte 3-5-letnie sadzonki: Te młode rośliny skutecznie się zakorzenić i kwitną szybciej. Użyźniania gleby przed sadzeniem: na metr kwadratowy wprowadzono 10 kg próchnicy, 100 g superfosfatu, 60 g siarczanu potasu. dziura sadzenie wykopane współmierne system korzeniowy siewek objętość, jej średnia szerokość wynosi 0,4-0,6 m, a głębokość -. 03-0,4 m odstępy między krzaki są przechowywane w przedziale 2-2,5 m, a gdy urządzenie żyje żywopłot – 0,7-1 m.

Sadzonki przed sadzeniem sprawdzić, usunąć suszy się i złamane, nieco krótszy. Z sadzenia sprężyny rośliny jednoroczne przycina wynika, pozostawiając 3-4 parach na wzrost nerek.

W trosce o posadzeniu: podlewanie i nawożenie

Po posadzeniu, nawadnianie hojny wymagane. W następnym okresie, aż roślina zakorzenia, wymaga regularnego podlewania. A w przyszłości jest niezwykle wilgoć miłości hortensja paniculata Medzhikal Moonlight wymagają uwagi ogrodnika precyzyjnie pod względem wilgotności: brak wody bezpośrednio wpływa na dekorację.

Kultura dobrze reaguje na mulczowania. Sadzenie młodych roślin ściółkę igieł sosnowych, posiekane kory, torfu lub kompostu, zachowując optymalny klimat i wilgoć w obszarze bliskiej odwiertu. Warstwa ściółkę należy 7-8 cm Metoda ta znacznie zmniejsza pracę ogrodnika :. nie trzeba wyeliminować poluzować gleby.

Hortensje potrzebują nawożenia:

  • Na jesieni całkowitych nawozów mineralnych o dużej zawartości potasu i fosforu.
  • Sprężyna roztwór 20 g mocznika w 10 litrach wody. Młode rośliny tylko jednego wiaderka rozwiązanie, dorosłych – 2-3.
  • Podczas infuzji wegetatywnej rozkładowi nawozu (10 litrów za szczotką).

przycinanie

potrzebna jest formacja z koroną na utrzymanie ozdobnych kwitnących krzewów, które obejmują hortensji Medzhikal księżyca. Opinie ogrodnicy o rocznej złomu jasne: oni znacznie zwiększyć piękno roślin, stymuluje powstawanie pąków kwiatowych. Liczba kwiatostanów, a ich wartość zależy od procesów tworzących: im bardziej radykalne przycinanie, więc są one większe i bardziej spektakularne.

Przycinanie jest wykonywane w dwóch etapach: w jesieni Usuń wszystkie pączki, ułatwiając zarośla oraz wiosną zanim przepływ soku konieczne jest cienka z hodowli dorosłych wycinania „w pierścieniu” słabi, podmerzshie rosnącej wewnątrz korony lub gałęzi. Pędy, w tym samym wieku przycinana tak, że pozostają one 3-5 par wzrostu nerki. Takie przycinanie jest ważne nie tylko do poprawy dekoracyjne walory hortensje. Pomoże to uniknąć zagęszczania buszu i zapobiegania chorobom różnego pochodzenia.