162 Shares 3140 views

Samadhi – jest … stan oświecenia, praktyk medytacyjnych

Wiele osób decyduje się ćwiczyć joga nie jest dla dobra duchowego oświecenia. Ich celem – aby opanować technikę wzgląd na funkcje pochłonąć innym: czytać w myślach, chodzić po wodzie, unosi się w powietrzu … Dostać ten dar, według oświeconych joginów, jest niemożliwe bez zanurzania w stan samadhi.


Istnieje kilka rodzajów samadhi między nimi jak mędrcy mówią, jest niezbadana otchłań. Oto niektóre rodzaje medytacji służące do osiągnięcia tego stanu duchowego.

savikalpa Samadhi

Savikalpa Samadhi – stan zawarciem, które osoby, jak w innym świecie na chwilę stracić poczucie czasu i przestrzeni. Podłoże to można nazwać świecie underfulfilled pragnienia: prawie wszystko zostało już spełnione, ale coś czeka na egzekucję. Miliony stworzeń, które zamieszkują obszar, oczekują miliony swoich pragnień. Osoba czuje się narzędzie, które, jeśli jest zaangażowany, a następnie – jeszcze potrzebne, a jeśli nie – to mówi, że wszystko zostało zrobione i nie ma nic więcej do życzyć.

stan Savikalpa Samadhi – warstwowych. W ten sam sposób, jak w klasie są zarówno bardziej zdolnych uczniów i mniej zdolne i w Savikalpa Samadhi: ten, który osiągnął najwyższy poziom (stan oświecenia), znajduje się na górze, a mniej zdolny, jeszcze nie nauczył się lekcji na dole.

Koncepcje, zasady i plany, które istnieją w Savikalpa Samadhi, nie może w żaden sposób wpływać na medytującego. Osoba zaangażowana w medytacji, pozostaje nienaruszone, podczas gdy jego wewnętrzna istota nie jest na miejscu, to pewnie i dynamicznie się rozwija.

nirwikalpa samadhi

Nirwikalpa Samadhi – stan, w którym nie ma pojęcia, nie ma planów, nie ma myśli, nie ma pomysłów. Osoba w nirvikalpa samadhi, może wydawać się nieodpowiednie lub szaleństwo. Nie ma umysł, jest tylko świadomość nieskończonej błogości i spokoju, i zrozumieć i dostrzec cieszy przytłaczającą emocję ezoteryczny, zlewają się w jedno. Jeden i ten sam podmiot, natomiast w nirvikalpa samadhi, jest przekształcana w tym samym czasie iw tym obiektem pożądania, a w istocie, aby otrzymywać przyjemność, a sama przyjemność.

Ludzie, którym udało się wyjść z tego stanu, jak mówią, to czułem się jak jeden niekończący się sercem. Tak ogromny, że świat i ludzie, a cały wszechświat wydawał się być ledwie rozróżnialne punkt wewnątrz serca, której wielkość – są ogromne.

Bliss – to stan, zrozumieć i uświadomić sobie, że jest podana nie jest dla każdego. W nirwikalpa samadhi powiedzieć ezoteryczna, medytujący nie tylko poczuć błogość, ale on sam staje się błogość.

Co jeszcze czuje się uwięziony w nirvikalpa Samadhi? Ogromny i z niczym porównywalna z siłą, drobny ułamek z których można odebrać z niego w ziemskim życiu.

Nirwikalpa samadhi – najwyższa forma samadhi i dostępne tylko dla najmocniejszych przewodników duchowych. Pobyt w nirvikalpa samadhi może trwać kilka dni, ale mogą – kilka godzin, po którym człowiek powinien wrócić do swojego świata.

Wielu z tych, którzy mają mało czasu poświęcono takich praktyk, ale kto nie udało się powrócić z nirvikalpa samadhi pierwszy mogła ani mówić, ani myśleć, zapomniałem jego nazwisko i wiek. Zdolność wrócić z nirwikalpa samadhi – wynik długiej praktyce. Niemal każdy, kto zagrał nirvikalpa samadhi złapał się na myśli, że nie chce wracać – w niedoskonałym świecie fizycznym.

Jest to bardzo ważne – ostrzegają oświeconego nauczyciela – aby mieć czas, aby wrócić, bo duszy, odpoczynku w nirwikalpa samadhi więcej niż osiemnaście dni, nigdy nie być w stanie połączyć się z ciałem fizycznym. Istnieją jednak przypadki, w których wysoko rozwinięte nauczycieli duchowych, którzy osiągnęli nirvakalpa samadhi nie wrócił z tego stanu, ponieważ, które osiągnęły najwyższy stan Samadhi, uważany jest nie do przyjęcia dla siebie, aby powrócić do spraw doczesnych. Człowiek, którego duch jest oświecony, nie może wchodzić w interakcje z mieszkańcami tego świata, ale nie daje się zdecydować, gdzie powinien być, a jeśli Wszechmogący uzna to za konieczne, aby doprowadzić go z powrotem, jego dusza spadnie na poziomie ziemi.

Sahaj Samadhi

Sahaj Samadhi – jest najwyższym etapem Samadhi, osiągając których dana osoba może nadal wykonywać swoje zwykłe ziemskie obowiązki, ale jego umysł jest w najwyższym punkcie rozwoju. W rzeczywistości, człowiek został przekształcony w duszy, widząc swoje ziemskie ciało jako doskonałe narzędzie, które może być używane do wykonywania zadań na ziemi – tak samo jak ci, którzy codziennie zdecydować niewtajemniczonych, zwykłych ludzi.

Serce człowieka, który osiągnął Sahaj samadhi jesień boskie zrozumienie. Może, jeśli chcą odwiedzić wyższego świata, a potem wrócić na ziemię i narodzić się ponownie. Osiągnął stan Sahaj Samadhi nie może być oddzielony od Boga, każda chwila świadomie dowodzi, że Bóg jest obecny wszędzie.

Doświadczenia Samadhi

Osoba przebywająca w Samadhi, nie ma już imię i nazwisko, osiągnięcia osobiste i zawodowe, przeszłość i przyszłość. Jest tylko podświadomość. Samadhi – głównym celem jest zanurzony w praktykach medytacyjnych.

Dyskusja na ten temat Mystic zjawisko nie czuję, to jak mówić o miłości, nie wiedząc nic o tym uczuciu. Osoba bez doświadczenia Samadhi, nie można podać definicję tego stanu, a kto przeszedł takiego doświadczenia, jest mało prawdopodobne, aby chciał o tym rozmawiać … Samadhi jest poza słowami, barier językowych i definicji.

Samadhi – celem Jogi

Osiągnąć Samadhi – zadanie jogi na wszystkich poziomach. Jako główny składnik tej doktryny, Samadhi – nie ostatni etap rozwoju. Właśnie przez jego jakości, zgodnie z ludzi, którzy praktykują jogę, wiele zależy od …

Co powinno stać się z człowiekiem w Samadhi?

Człowiek zawsze jest coś do zrobienia, mówi … zakładając tu, że wszystkie jego myśli i działania – świadomość. Celem Samadhi – zniszczyć ograniczenia, które blokują podświadomość, aby zjawisk i wydarzeń w obecnych i poprzednich wcieleń, nie wpływa na sposób myślenia. Większość ludzi nie myśli o potrzebie kontrolowania obrazów mentalnych, które spontanicznie „Born” w podświadomości, zachęcić ich do działania lub rozmawiać. Myśli – po prostu odzwierciedleniem pragnienia, strach, niechęć, złość i inne przejawy nie pozbyć się, że ludzie nie będą w stanie zakończyć wojnę między świadomym i podświadomym, a nie być w stanie wypełnić swojego duchowego rozwoju.

Sasmita Samadhi

Człowiek, będąc w Samadhi, ciągle ćwiczyć i staje się coraz bardziej doskonały i kompleksowy, nie zwracać uwagę na elementy zgrubne i dokładne plany, „istnieje tylko ego, wyzwolony z brudu”. Stan Samadhi esotericism Sasmita zwany „medytacja z odrobiną” ja”. Człowiek, który osiągnął Sasmita Samadhi, jest zwolniony z grubej powłoce cielesnej i staje się „zanurzone w przyrodzie”.

Tantra Joga i koło samsary

Tantryczny – chyba najbardziej starożytny ezoteryczne nauczanie tych, które kiedykolwiek istniały na Ziemi. Na Zachodzie, słowo „tantra” jest najczęściej związane z nielegalnym luku gratyfikacji seksualnej i bezwzględny mistycznych obrzędów.

W East Tantryzmie uważa się integralną częścią czczenia żeńskiego (Shakti) i Tantra Joga – starożytna doktryna powszechnego świata harmonii i harmonijnej jedności męskich i żeńskich zasad.

W buddyjskich nauk tantrycznych praktykowane w ukryte przed wzrokiem ciekawskich świątynie pod kierunkiem doświadczonych mentorów i uśmiech pojawił się na zachodnim czytelnik po przeczytaniu tych linii – tylko świadectwo głębokiej ignorancji. Nie Zachodnia ezoteryczny nie mogą ćwiczyć Tantra Joga dla prostego powodu: tantryczne rytuały odbywają się w tajemnicy i przekazywana w rodzinach ściśle poświęconych – z pokolenia na pokolenie.

To nie jest do końca poprawne Zachodu zrozumieć podstawowe założenia starożytnych nauk, które dał ludziom Gautama Budda ( „Noble Eightfold Path”). Lista sposobów, w jaki ludzie będą w stanie zatrzymać ruch kierownicą Samsara lub łańcuchu reinkarnacji, nie ma wzmianki o tym, że trzeba żyć na wsi – w ich naturalnym środowisku.

Z nagłą zmianą wizerunku życia mowy nie wychodzi, bo natura może otoczyć osoby żyjącej w mieście i na wsi, na przykład, jako „żywe płoty” i sztucznych zbiorników. Nie każdy może osiągnąć nirwanę, ale każdy może stworzyć swój raj na ziemi.

W porównaniu do Samadhi, Nirvana – połączenia ze świadomością Boga, porównując Ducha Świętego i zapominając wszystko, co jest związane z nieruchomości, w tym własnych „i” (joginów, termin „Nirvana” jest wskazany przez spalenie, eliminację wszystkich osobnika).

Aby przejść ze stanu Samadhi (Bliss) Nirvana (scalanie) musi posiadać silną indywidualność. Rozwijać indywidualną świadomość do wymaganego limitu jest trudne, ale możliwe: poprzez szkolenia, zapewniając nie tylko nabywanie medytacyjnego doświadczenia, ale także dostępność odpowiednich szkoleń etycznych.

Przejście z jednego stanu w drugi składa się z następujących etapów:

  • Całkowite zniszczenie „wleczenia” niższy (indywidualne) „I”;
  • wymiana indywidualnej świadomości zbiorowej;
  • transformacja zbiorowej „I” w uniwersalnym „my”.

Muzyka do medytacji. Czy to konieczne?

Według więcej wspólnego zdaniem idealne tło do medytacji jest absolutna cisza. Jednak mieszkańcy współczesnym świecie trudno jest osiągnąć całkowite odprężenie i skupić się na praktyce medytacji bez szumu tła.

Każdy może sam decydować, czy chce muzykę do medytacji. Aby wybrać odpowiednie melodie zbudował całą teorię na podstawie specjalnej kombinacji dźwięków i rytmicznych.

Niemożliwe jest, aby zrozumieć ogrom

Jest to niemożliwe w jednym artykule wymienić wszystkie warunki, które mogą być dostępne dla osoby przebywającej w Samadhi. Jednak są rzeczy, aby mieć świadomość niewtajemniczonych, którzy zdecydowali się osiągnąć Samadhi.

Kiedy osoba medytacji, aby osiągnąć najwyższy poziom, moc medytacji zniszczy jego nasienie, wymazać wspomnienia, zabrać zdolność myślenia i zatrzymania wszystkich działających na nim karmy prawami … otrzymuję żadnych ezoteryczne praktyki, trzeba zadać sobie pytanie, czy jest on gotów zapłacić cenę ,