347 Shares 4361 views

Formy silikonowe ich ukami

Wynalazek silikonowego prawdziwym dobrodziejstwem dla gospodyń. Wszakże z tego materiału są wykonane z różnych narzędzi kuchennych, uchwyty garnka, szczotki i wiele innych przydatnych urządzeń, takich jak dywany do pieców, które doskonale zastępują papier pergamin do pieczenia. Jednak najbardziej cenionych nowoczesny Mold needlewoman Silikon, z którego można łatwo tworzyć figurki do dekorowania ciast, mydło, dziwaczne, świece. W jaki funkcja moldov? Jakie? Czy to możliwe, aby ich własne ręce?


Formy silikonu to:

Silikon Formy – szczególną postać, aby uzyskać odpowiednie wrażenia z różnych materiałów. Zewnętrznie przypominają puszki zestawu niemowlęcym. Dzięki wytrzymałości i ciągliwości silikonu, z ich pomocą nie tylko uzyskać płaskie płaskorzeźby, ale także trójwymiarowych figur trójwymiarowych.

Gotowania, najbardziej powszechnie stosowanych form silikonowe do kitu, marcepan, galaretki, karmelu, czekolady. Ponadto Formy stosowane do wytwarzania świec, mydła rysunku, figury gipsowych produktów żywic epoksydowych i polimerowego gliny.

Formy silikonowe moldov

Dzięki wszechstronności i łatwości produkcji, teraz do kupienia Formy silikonowe o dowolnym kształcie. Jednak różnią się one tylko kilku parametrów.

Formy różnią się głównie materiał, z którego są one wykonane. Przy ich wytwarzaniu stosuje się jako silikon celów spożywczych i produktów nieżywnościowych. Forma materiału jedzenie jest zawsze droższe. Ich zakres zastosowań jest niemal nieograniczona: mogą być wykorzystywane nie tylko do produkcji figur czekoladowych, ale postać mydła. Ale tańsze Formy (z silikonu przemysłowego) są przeznaczone wyłącznie do użytku z materiałów niespożywczych.

Formy są wykorzystywane w produkcji zarówno jednostronnych kształtach i artykułów trójwymiarowych.

Formy silikonowe są podzielone na sztywne i składany (składające się z kilku elementów połączonych ze sobą).

Istnieje również specjalny rodzaj Molde – Weiner. Formy te są wykonane z twardego silikonu, podobnego do gumy. Ich celem – tworzenie tekstur. Zazwyczaj Viners składa się z dwóch części, pomiędzy którymi płyta jest zaciśnięta spajającego lub foamirana do nadania pożądanej tekstury.

Moldov zalety nad innymi formami silikonu

Oprócz silikonowej formy, na rynku produktów do ciast istnieje wiele innych ciekawych zmian. Mianowicie, tłoki plastikowe, metalowe formy do ciasta lub ciasta cukierniczego strzykawki specjalnych dysz, tworzywa sztucznego albo walcowania drewnianego kołka otrzymując lany strukturę i tak dalej.

Pomimo wygody tych narzędzi, Formy do kitu silikonowego, na większości parametrów ich przełożonego.

Faktem jest, że w przeciwieństwie do innych narzędzi, silikon nie boi się zimna, ciepła, nie pękają, nie rdzewieje, łatwe do czyszczenia, dobrego transportu i zajmuje niewiele miejsca w kuchni. Ze względu na swoją miękkość łatwo jest dostać gotowe produkty.

Jak używać silikonu Molde

Pomimo różnorodności form w druku silikonu, sposób należy ich używać bez zmian:

  1. Przed zastosowaniem należy upewnić się, że MDL jest czysta i sucha, a jeśli jest mokro, w jej miejsce może być utworzona z pustką, a następnie otrzymaną wrażenie jest wadliwy.
  2. Przed użyciem, wewnętrzna powierzchnia formy, aby nasmarować, aby ułatwić, aby uzyskać gotowy do wydrukowania. MDL kiedy jest stosowany do wytwarzania produktów spożywczych, – jako środek smarujący odpowiedniego tłuszczu jadalnego. W przypadku materiałów niejadalnych stosować wazeliny. Jeśli Weiner jest używany podczas pracy z foamiranom, że nie jest konieczne, aby nasmarować.
  3. Czas przebywania substancji w postaci zależy od jej rodzaju. W przypadku tej pasty, MDL z nią powinna być umieszczona na 5-15 minut w zamrażarce do zamrożenia aby dać wrażenie. W miarę upływu czasu, ostrożnie wyjąć gotowy produkt, i nadal z nim pracować. W przypadku korzystania moldov wykonane figurki czekoladowe, świece, wyroby z gipsu lub żywicy epoksydowej, trzeba ponownie wydrukować kilka godzin do utwardzenia. Czas każdego materiału ustawienie osobno wskazane na załączonym przewodniku.

Formy silikonowe własne ręce: co mogą zrobić

Jak rzemiosła w swoim wolnym czasie, co do zasady, są zaangażowane w kreatywnych ludzi, w pewnym momencie będą chcieli nie tylko korzystać z gotowych Molde i stworzyć oryginalny formularz do wydrukowania.

W takich przypadkach, sprzedaż specjalnej pasty silikonowej, które mogą być wykorzystywane do tworzenia formy. Do wytwarzania żywności i moldov używane pasty silikonowej wycisku jamy ustnej. Niestety, wszystkie te materiały są dość drogie, więc wiele z nich stara się dokonać szwaczka formy improwizowanej.

Głównym składnikiem których rzemieślnicy zrobić Molde, jest silikonowy uszczelniacz techniczny sprzedawane w marketach budowlanych. W niektórych przypadkach, zamiast przy jeden gatunek polimerowego gliny.

Formy wykonane z takich materiałów, oczywiście, gorsze niż fabrycznie, ale są one idealne do wykonywania form. W tym przypadku, każdy powinien pamiętać, że Formy silikonowe własne ręce lany krzemu technicznej lub polimeru gliny nie można zrobić: materiały te są toksyczne.

Jedynym materiałem nie-specyficzne, że mogą być wykorzystane do próby kulinarny Molde jest żelatyna. Miesza się go w równych częściach z gliceryną i gotować mieszaninę na łaźni wodnej, a następnie wypełnić je żądany obiekt. Otrzymaną galaretowatą MDL jest bardzo elastyczny i może być stosowany w odniesieniu do żywności. Jednakże, w przeciwieństwie do silikonu i gliny tworzy galaretowata boi wzrostem temperatury i zaczyna się topić.

Formy silikonowe własnymi rękami: warsztat improwizowany

Raz stało się jasne, z jakich materiałów często tworzą Formy własnych rąk, warto zobaczyć jak to się robi.

W celu moldawski domu, muszą opakowań technicznych silikonowy, skrobia (ziemniaczana lub kukurydziana) i obiektów, które służą jako matryce do przyszłego formy.

  1. Pierwszym krokiem jest przygotowanie miejsca pracy. Powinna ona być czysta, sucha nawierzchnia. Na przykład, stół, folia lub papier Uslan pergaminu.
  2. W tabeli, wylewa się wymaganą ilość skrobi. Następnie taką samą ilość silikonu dodano.
  3. Z dwóch elementów trzeba ugniatać silikon „ciasto”. To zajmie 10-15 minut. Mieszanie nie powinno być opóźnione, jak silikon szybko twardnieje, wchodząc w kontakt z powietrzem, zwłaszcza w cieple.
  4. Gotowy „test” trzeba rozwałkować, ale nie zbyt cienkie. Następujące elementy prasowane kryte opończą i nadruki pozostają w tej postaci przez kilka godzin. I lepiej na całą noc.
  5. Po tym okresie obrabianych delikatnie pobiera swoje elementy i MDL gotowy. Tylko w samej wodzie, w uformowany silikonowej formy wstępnej. Jest ono wykonane z wody i przycisnął do obiektu silikonu dla wrażenie. Następnie wyjechał do kilku godzin – a potem scenariusz powyżej. Amerykańscy producenci produkując silikonowej formy, materiały traktowane w inny sposób. Zamiast ugniatania „test” skrobią silikonowy wytłacza się obficie wodą rozpuszczonym w nim glitserinosoderzhaschim detergentu.

Po rozważeniu różnych sposobów tworzenia Molde, można teraz wykorzystać tę wiedzę w praktyce wybierając metodę według własnego uznania.