381 Shares 5689 views

Brak snu: jak niebezpieczne

Brak snu – pełna lub częściowa odmowa ze snu, innymi słowy, bezsenność. Zastosowanie tej koncepcji w celach terapeutycznych jest wiele dyskusji co do jego użytkowania lub uszkodzenia. Naszym zadaniem – aby pomóc zrozumieć jego istotę, a nie w celu jego oceny.

Oczywiście, człowiek nie może spać przez cały czas, ale może ograniczyć ten proces do minimum (kilka godzin dziennie). Brak snu ma kilka podstawowych kroków:

  1. Najważniejsze – nie spać! Jest to faza wstępna, trwa od jednego do sześciu dni. W tym czasie ludzie będą nadal walczyć, aby nie zasnąć. Głównym zadaniem – zasnąć tylko 2 godziny, zamiast całą noc lub dzień. Jest to ważne – nie wyłączone, zachować spokój psychiczny. To musi zdywersyfikować swoje działania w stanie czuwania, aby zrobić coś nowego i ciekawego. A chodzi o to, aby wybrać nie powinna być monotonna (oglądanie telewizji lub kliknięcie nasion) i aktywne. Pamiętaj, że w tym okresie może wystąpić napięcie, zaburzenia, mogą czuć się źle. Jednak po przejściu przez ten etap, poczujesz, że taki stan będzie przechodzić przez siebie.
  2. Drugi etap snu – terapia szokowa. To może potrwać do 10 dni. Okres ten charakteryzuje się zaburzeniami świadomości: ludzie będą patrzeć na ciebie robotów, percepcja rzeczywistości może być naruszone. Czasami pamięć Podsumowując: ludzie zapomną, co stało się przed chwilą, to pomieszanie z przeszłości i teraźniejszości (nie będzie w stanie rozróżnić tych dwóch pojęć, przez jakiś czas). Możliwe łagodna euforia.
  3. Faza ta jest obarczona stałym bezsenność, ale przychodzi adaptacja organizmu do pozbawienia. Wyostrzyć wszystkie systemy organizmu, procesy są przyspieszane (wyraźne postrzeganie świata, a podwyższone poczucie euforii). Jednakże, jeśli bezsenność nie ustępuje, kolejny etap, który jest zabójczy dla życia.
  4. Halucynacje. Na tym etapie może być halucynacje wzrokowe. brak snu nie rozpoczyna się na tym etapie, ponieważ może to doprowadzić do paranoi lub szpitalu psychiatrycznym.

Obecnie dobę lekarze stosować tę technikę do człowieka z głębokiej depresji. Jednak istotą metody zastosowanej w tym przypadku jest fakt, że cykliczność snu stopniowo się zmienia, zmniejszając liczbę godzin snu, a wzrasta w czasie czuwania. Lekarze uważają, że brak snu wpływa wybiórczo pewne obszary mózgu. W tym przypadku, te miejsca nie są związane z obniżeniem nastroju, nie przechodzą żadnego wpływu. To także uzasadnia niewielką ilość skutków ubocznych.

Brak snu, którego konsekwencje mogą być bardzo poważne dla ludzkiej psychiki, muszą być wykonywane tylko pod nadzorem lekarzy. Faktem jest, że długi brak snu może spowodować napad padaczkowy, nawet jeśli nigdy nie miał osobę choroby.

Wielu uczestników eksperymentów na długi odmowy ze snu mówił pozytywnie o wpływ tej techniki: w pewnym momencie zwiększa wydajność organizmu, istnieją żywe halucynacje zaczyna euforia, które mają tendencję do zwiększenia wizualnego postrzegania świata. Jednak ważne jest, aby do czasu wyjść z tego stanu z powodu braku snu może prowadzić do psychozy, których leczenie może być opóźnione przez długi czas.

Wielu wielkich osobowości poprzez wykorzystanie tej techniki zwiększyły swoje zdolności twórcze, które w dużej mierze przyczyniły się do wzrostu w skali globalnej odkryć naukowych i tworzyć wielkie dzieła sztuki. I będzie to uzgodnić to warto.