581 Shares 6704 views

Vuvuzela: co to jest i gdzie się go stosuje

Vuvuzela (znajduje się poniżej na zdjęciu) – rura, która ze wszystkich instrumentów muzycznych wypowiada najgłośniejszy dźwięk przypominający brzęczenie pszczół. Wykonana jest z tworzywa sztucznego i wreszcie osiąga jeden metr. Po raz pierwszy w cywilizowanym świecie rury zaczął być używany przez fanów piłki nożnej podczas Mistrzostw Świata, które odbyło się w Republice Południowej Afryki w 2010 roku. Obecnie popularność tego instrumentu muzycznego wzrosła, ponieważ pozwala stworzyć niepowtarzalną atmosferę podczas zawodów w różnych dyscyplinach sportowych.


Historia

Nie każdy wie o tej melodii, jak vuvuzela, że urządzenie to jest starożytne plemiona zostały wykonane z rogów antylopy. Z pomocą swoich dużych zwierząt podczas polowania w rozległych sawannach dostosowanych do paniki. W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, tuż przed World Cup Championship, rura stała się popularna zabawka wśród południowoafrykańskich dzieci. Vuvuzela nazwany fani, przynosząc narzędzia do meczów piłki nożnej. Dziś takie akcesoria w stanie jest bardzo popularne i jest dostępna w prawie każdym domu. Podczas każdej konkurencji, nawet starsi ludzie czasami dostać go z piersi.

przeciwnikom rur

Wielu graczy, komentatorzy, a nawet widzowie przeciwieństwie do korzystania z instrumentów muzycznych, w grach, które odbywają się pod auspicjami FIFA. Znany zawodnik Madryt „Real” i reprezentacji Hiszpanii Xabi Alonso po jednej z gier powiedzieć o tej melodii jako vuvuzela, że to urządzenie, lecz dźwięk nim kolidować z naciskiem na meczu. Skargi i wnioski o ich zakazu wielokrotnie otrzymał, i wiele innych urzędników piłki nożnej i funkcjonariuszy. Jak pokazują liczne ankietach fanów z całego świata, przeciwnicy tych rogów są głównie osoby z innej kultury, lub tych, którzy nie są przyzwyczajeni do publikowania jednostajny dźwięk.

W odpowiedzi na takie wypowiedzi prezydenta FIFA Yozef Blatter powiedział, że sama Polska jest inny rytm, inny dźwięk. W związku z tym funkcjonariusz nie widział powodów, dla których należałoby zakazać ludziom śledzić muzykę z tradycji narodowych. Ponadto podkreślił, że żaden z fanów nie rozumieją, jeśli ma zakazu śpiewu lub gry na bębnach podczas meczu.

zwolennicy vuvuzel

Cokolwiek to było, kibice w RPA nie zgadzają się ze swoimi przeciwnikami. Większość z nich mówi, że dźwięk vuvuzelas jest wyjątkowy. To nie tylko tworzy niepowtarzalny, żywy i żywą atmosferę na stadionie, ale także stał się integralną częścią kultury lokalnej. Ponadto, ich zdaniem, instrument muzyczny, jak żaden inny, dzięki swoistej dźwięku pozwala nam wyrazić lojalność wobec swojej ulubionej drużyny. Między innymi, że podkreśla wyjątkowość sposobów wspierania swoich zawodników, ponieważ w innych krajach przyjmuje się, w zasadzie, beat perkusji i śpiewać.

Parametry emitowanego dźwięku

Jest jeszcze inny bardzo ciekawy fakt, który jest związany z atrybutem wentylatora jako wuwuzeli. To urządzenie emituje dziwny, niezwykły dźwięk, to zostało już wskazane powyżej. Jednocześnie nie wszystkich fanów, którzy używa go wie, że moc dźwięku wytwarzanego przez Dudka wynosi 124 dB. To jest poniżej progu bólu tylko o 1 dB. W tym kontekście staje się jasne, dlaczego narzędzie jako przeciwników. Rzeczywiście, dźwięk fife jest prawdziwym wyzwaniem dla ludzkiego ucha. Nie zapominaj, że stadion może jednocześnie trąbić kilka tysięcy vuvuzel. W odniesieniu do rur krajowym antylopy rogów, natężenie dźwięku, to jest, 140 dB.

Metody walki

Jakoś walczyć z dźwiękiem, która publikuje takie rury, wentylator kibiców z całego świata są wymyślanie różnych sposobów. Na przykład, dla posiadaczy telefonów marki iPhone specjalny wniosek został opracowany, którego głównym celem jest, aby stłumić dźwięk wytwarzany przez te rury. Należy zauważyć, że jest to program z przeciwnego celu – publikuje podobny hałas. Co więcej, niektórzy z fanów pompowane specjalny dzwonek, fale dźwiękowe , które, jakby tłumienia fal, które publikuje vuvuzela. Co to naprawdę zrealizować – trudno w to uwierzyć, ale statystyki pobrań sugeruje inaczej.

wyniki

Podsumowując, należy stwierdzić, że globalna społeczność nożnej (w tym zawodników, komentatorów, wentylatory) są podzielone na dwa główne obozy, na podstawie relacji do wuwuzeli. Niektórzy ludzie ich nienawidzą, a inni są po prostu pod wrażeniem atmosfery, które oni stworzyli. W każdym razie człowiek obojętny na tym instrumencie muzycznym, bardzo trudne do znalezienia. Cokolwiek to było, ale vuvuzela, który spowodował taki dwuznaczny stosunek do siebie, stał się najbardziej popularnym pamiątki że fani z całego świata, przyniósł do domu i swoich przyjaciół z World Cup 2010.