632 Shares 1399 views

Przysadka: co to jest i jaki jest jej wpływ na organizm?

Jednym z głównych organów układu hormonalnego jest przysadka mózgowa. Co to jest, są jeszcze w szkole. W rzeczywistości, ta część mózgu, która jest odpowiedzialna za produkcję hormonów, które przyczyniają się do utrzymania funkcji rozrodczych, wzrostu, prawidłowego metabolizmu w organizmie. Wszelkie nadmierna lub niedostateczna ilość hormonów przysadki produkuje, w każdym przypadku prowadzi do poważnych chorób.


Przysadka mózgowa – co to jest?

Zadaniem przysadki – wytwarzania hormonów w ilości wystarczającej do zapewnienia sprawnego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Ze względu na to rozporządzeniu jest przeprowadzane, a syntezę melaniny gonad i hormonów nadnerczy, rozwój i monitorowanie pracy organów, jak również wzrost. Odróżnić przednią, tylną i pośrednią przysadki.

przedniego płata

hormony tropowe produkowane w przedniego płata przysadki, to:

  • somatotropina, jest odpowiedzialny za wzrost;
  • hormon adrenokortykotropowy, który ma wpływ na prawidłowe działanie kory nadnerczy;
  • tyrotropina – kontroluje czynności tarczycy;
  • gondatropiny (follikulotropin i lyuteotropin) stymulacji funkcji gruczołów płciowych, a lyuteotropin odpowiedzialny za wytwarzanie estrogenu i androgenu i follikulotropin – dla powstawania plemników u mężczyzn i rozwój pęcherzyków w jajnikach u kobiet;
  • prolaktyna – jest bezpośrednio zaangażowana w tworzeniu mleka w piersi, który jest odpowiedzialny za laktację.

Rozwój takich chorób jak karłowatości lub gigantyzm, akromegalii, zespół Cushinga, choroba Simmonds-Gliński spowodowane przez nadmiar lub niedobór hormonu, który jest odpowiedzialny za wytwarzanie przysadki mózgowej. Objawy choroby mogą wystąpić we wczesnym wieku, aw dojrzałym.

akcji tymczasowy

We frakcji przejściowego wytwarzanego hormonu stymulującego melanocyty. Są one odpowiedzialne za pigmentację włosów, skóry i siatkówki. W trakcie ciąży, na przykład, często obserwuje się taki efekt, jak ciemnienia skóry. Wynika to ze zwiększenia melaniny, który jest odpowiedzialny za powstawanie przysadki mózgowej. Co to jest i dlaczego jest teraz jasne.

Ale jasnej karnacji osoby o rudych włosach, która „nie Stick” tan, są nosicielami genu zmutowanego z receptorem hormonu odpowiedzialnego za pigmentacji.

tylny płat

Hormony wazopresyna i oksytocyna są wytwarzane z powrotem płatów, który jest także przysadka mózgowa. Co to jest, jakie są ich funkcje? Ich główne zadanie – uczestniczy w regulacji ciśnienia krwi, napięcie mięśni, metabolizmem wody. Są one również odpowiedzialne za pracę narządów płciowych, naczyń krwionośnych, niektórych funkcji psychicznych i krzepnięcia krwi.

Od zależnego oksytocyny skurcze mięśni ścian macicy, jelit, pęcherzyka żółciowego, jest zaangażowany w alokacji przewodów mlecznych, znajdujących się wewnątrz piersi.

Rola wazopresyny jest również bardzo ważne. Reguluje proces powstawania moczu i wody procesowej soli w ciele. Jeżeli nagle zatrzymuje się w pracy, będzie ona katalizator na rozwój takich chorób jak moczówka prosta, co jest związane z wysoką utratą płynu.