632 Shares 6651 views

bokser Serik Konakbaev Radzieckiego i polityk: biografia

Serik Konakbaev – wielokrotny laureat mistrzostw w boksie. Brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w 1980 roku, zasłużony mistrz sportu Związku Radzieckiego. Jeden z najlepszych bokserów Kazachstanu. Zagrała w filmie, on jest teraz zaangażowany w politykę. Jest zastępcą Mażylisu Parlamentu i Prezydenta Federacji Boksu profesjonalistów Kazachstanu.


Dzieciństwo i rodzina

urodzony Serik Konakbaev dwudziestego piątego października 1959 roku w północno-wschodniej części Kazachstanu, w Pawłodar, w rodzinie intelektualnej. Jego ojciec, Kerimbekov był kandydat nauk technicznych, a jego matka, Baltugan Timirgalievna, pracował jako nauczyciel. Konakbaev żonaty Sholpan Abdukarimova. Mieli troje dzieci. Córka i jeden syn poszedł śladami ojca i jest obecnie zaangażowany w boksie zawodowym.

formacja

Serik Konakbaev po rozpoczęciu liceum zapisał się do Dzhambul Instytutu Budownictwa. Studia ukończył w 1981 roku, nabywając specjalne „mechanik”. Następnie kontynuował naukę w Międzynarodowym Uniwersytecie kazachsko-tureckiej. Yassavi. Studia ukończył w 1989 roku z prawnikiem specjalność-prawnik. Posiada doktorat z ekonomii. Dostałem ją w 2006 roku

Doświadczenie zawodowe

Jego kariera rozpoczęła się Konakbaev starszego inspektora w zarządzaniu regionalnym rolnictwa Almaty. Jednocześnie, lubił sport. Jego powołanie zaczęło boks. Serik Konakbaev zaczął to robić z młodzieżą, aw 1981 roku został uznany za najlepszy w kategorii amatorskiej. Od tego czasu jego aktywność praca była częściowo związana z sportem.

W 1984 roku został kierownikiem budowy Republikańskiej Konakbaev Komsomołu Almaty kanału (BAC). W rok później – sekretarz Komitetu Wojewódzkiego Almaty i pierwszy sekretarz komitetu miasta. Od 1986 do 1992 roku. Trenował reprezentację Kazachstanu na boksie, i został mianowany prezesem klubu sportowego. Od 1996 do 1998 roku. Poprowadził Akimat z Zhambyl region i był zastępcą szefa dzielnicy Bostandyk. Od 1998 – Dyrektor Generalny Spółka Akcyjna „Өnіm”.

Działania polityczne i społeczne

Od 1999 Konakbaev stał się zastępcą Mażylisu Parlamentu Kazachstanu drugiego zwołania partii „Otan”, aw 2004 roku – dla okręgu wyborczego regionu Zhambyl. Na liście partyjnej na czwartym miejscu. Jest członkiem Komitetu Bezpieczeństwa, Spraw Zagranicznych i Obrony. Sekretarz kwestii środowiskowych i zarządzania przyrody. Od 1998 do 1999 roku. Był dyrektorem wykonawczym Zhambyl Stowarzyszenia Publicznego, który poparł kandydata na prezydenta Nazarbajewa. Członek partii pro-prezydenckiej „Nur Otan”.

Boks kariera

Konakbaev stale udał się do konkursu. Kiedyś, gdy był na tournee po Stanach Zjednoczonych, był złożyła propozycję walki z Sugar Ray Leonard. To był najlepszym zawodnikiem w kategorii amatorskiej światowej klasy, jak nazwał go jednym z zagranicznych magazynów. Zwycięzca miał otrzymać milion dolarów. Nawet do tej walki Sponsorzy obiecanej, a samochód „Mercedes” dla każdego. Ta walka Serik Konakbaeva nie miała miejsca. Choć marzył o tym. Następnie, przez dziesięciolecia, przyznał, że wciąż żałuje, że ta walka nie była.

Państwowy Komitet na Sport ZSRR zakazała nawet myśl o spotkaniu w ringu nie tylko amerykańskim, ale także z dowolnego zagranicznego Pro. Konakbaeva jeśli nie jest on zgodny z wymogami Państwowej Komisji, obiecał go zamknąć do końca życia w kraju i poza nim więcej nie produkuje.

Tworzenie boksie zawodowym Federacji Kazachstanu

Kariera boksera Serik Konanbekova zakończył się w dziewięćdziesięciu pierwszym roku. Ale w Moskwie nie było połączenia z Victor Ageev zaproponował stworzenie w Kazachstanie Federacji Boksu Zawodowego. A pomysł przyszedł z Mendoza – Prezes Światowego Związku sportu. Konanbekov uzgodnione.

Choć wielu znanych bokserów, ustąpię z wielkiego sportu, zagubiony w realiach życia. Niektórzy zaczęli się znaleźć ukojenie w alkoholu, inne zostały przeniesione do struktur przestępczych. Serik Konakbaev obejrzeniu tego obrazu, zgodził się utworzyć Federacja nadzieję, że może pomóc Kazachstan boksera kończącą amatorskie przedstawienia. Dzięki nowej organizacji sportowych, mają możliwość przedłużenia życia sportowego i zarabiać pieniądze legalnie.

Konanbekovu został poproszony, aby zostać prezydentem federacji. Ale on odmówił, choć i podziękował za zaszczyt. W Federacji zostały uruchomione pojedynki z udziałem zagranicznych gwiazd boksu. I to właśnie kolejna zaleta dla „swoich” rodzimych sportowców.

rocznica

W październiku 2009 roku na cześć rocznicy (pięćdziesiąty) Serik Konakbaeva w Almaty odbyła się prezentacja książki napisanej przez żonę. Książka opisuje swoje sukcesy i zwycięstwa. Jednocześnie film został pokazany, które zostały pokazane najzdolniejszych i najlepszych walk Serik Konakbaeva. Podczas uroczystości jubileuszowej, został przekazany list z podziękowaniami od prezydenta Nursułtana Nazarbajewa. Gratulacje Serik i wielu innych urzędników i gości zagranicznych.

mecz odbył, w której wzięli udział zespoły bokserskie z kazachskim SRR, a jedna z legend zebranych w sporcie w czasach radzieckich i rosyjskich. Mecz zakończył się wynikiem 5: 5. W ramach jubileuszu był turniej bokserski o skali międzynarodowej.

Nagrody i tytuły

Ma członkostwa w komitecie wykonawczym PABA (Pan Asian Boxing Association). Serik Konakbaev, profesjonalny bokser, jest Prezes Federacji sportu do roku dziewięćdziesiątego drugiego. Zdobył srebrny medal na olimpiadzie w 1980 Podwójne-bokserski mistrz Europy. Ona otrzymała srebrny medal na Mistrzostwach Świata w 1982 roku, dwa razy zdobył Puchar Świata. Otrzymał tytuł Mistrza Sportu ZSRR i Kazachstanu.

Konakbaev otrzymała dwa zamówienia krajowe – „Parasat” i „Kurmet” i cztery medale honorowe. Odebrane przez Nursułtan Nazarbajew w 1993 roku, państwo Youth Award „Daryn”. Konakbaeva otrzymał tytuł honorowego profesora kazachskiego Akademii Sportu i Turystyki.